Pałac Witaszyce

Do Państwa dyspozycji oddajemy pieczołowicie odrestaurowane obiekty :

- Pałac Witaszyce – z salami dla 140 gości i hotelem do 80 gości

- Sala Bankietowa Pałacu w Słupi dla organizacji wszelkiego rodzaju przyjęć do 300 gości

- Zamek na wodzie – położone nad jeziorem, idealne miejsce dla imprez integracyjnych z wiatami i zamkiem na wyspie

- Wille Jana – położony w Pleszewie obiekt dla 40 osób na kameralne przyjęcia i szkolenia.

Wolne chwile na pewno uprzyjemni Państwu pobyt w jedynym w Polsce Muzeum Wojen Napoleońskich położonym w Witaszycach, tuż przy Pałacu Witaszyce.

Luksusowe Wesela, imprezy rodzinne

Pałac Witaszyce jest bardzo popularnym miejscem organizowania przyjęć rodzinnych. W tym przede wszystkim wesel. Dysponujemy miejscami dla 40, 70, 140 i 300 gości. Do dyspozycji oddajemy : Pałac Witaszyce Salę Bankietową Pałacu w Słupi Wille Jana Zamek na Wodzie Oferujemy doskonałą kuchnię i sprawdzony personel. Wszystkie przyjęcia można połączyć z atrakcjami w ogrodzie – grill, pieczone prosięta lub dziki, fajerwerki. Dla osób, które preferują mniej tradycyjne przyjęcia oferujemy wesela w plenerze. Sale Pałacu można połączyć z pawilonami w parku, tworząc nowe, niekonwencjonalne rozwiązania przestrzeni. Dodatkowo dla przyjęć plenerowych polecamy Zamek na Wodzie na jeziorze w Słupi. Dysponujemy 80 miejscami hotelowymi. Przed poprawinami zapraszamy do zwiedzania Muzeum Wojen Napoleońskich lub relaksu w przypałacowym parku.

Szkolenia, Konferencje, Imprezy Firmowe

Pałac Witaszyce dzięki usytuowaniu przy trasie Koszalin – Poznań – Katowice (droga nr 11) jest doskonałym miejscem dla organizacji szkoleń, spotkań biznesowych, jak też bankietów firmowych i imprez integracyjnych. W pobliżu Pałacu znajdują się: dworzec kolejowy, autobusowy. Dozorowane parkingi gwarantują bezpieczeństwo pojazdów. Dysponujemy również lądowiskiem dla helikopterów. Sale konferencyjne są w pełni wyposażone w: rzutniki folii,
multimedialne, TV, radia, CD, video, dyktafony, bezprzewodowe nagłośnienie, flipcharty itp.

W zależności od konfiguracji dysponujemy 80 miejscami noclegowymi.
Sale konferencyjne 1×250 , 2×60,1×30,1×15,1×6.
Zapewniamy wszelkiego typu atrakcje:
- turnieje strzeleckie (kusza, łuk, broń pneumatyczna, myśliwska)
- quady, paintball, jazda konna, jazda bryczkami, zjazdy na linach, loty balonem
- wieczory tematyczne – rycerskie, napoleońskie, folklorystyczne
- rewię taneczną, pokazy magii, mini golf, zawody sportowe
Podejmiemy się przygotowania każdego rodzaju atrakcji towarzyszących według Państwa życzeń.

Muzeum Napoleońskie

Muzeum Wojen Napoleońskich w Witaszycach jest jedynym w Polsce muzeum poświęconym Epoce Napoleońskiej. Siedzibą muzeum jest XVIII wieczny dwór. Myślą przewodnią towarzyszącą powstaniu muzeum było pokazanie ogromnego wkładu Polaków w walkę o niepodległość pod przewodnictwem Napoleona. W salach wystawowych prezentowana są kolekcja ponad 10.000 figurek żołnierzy wszystkich walczących stron tamtych czasów. Duże dioramy prezentują bitwy pod Raszynem (2000 fig.) i Waterloo (4000 fig.). Ponadto w naszym muzeum można zobaczyć broń, mundury, momenty, książki i dokumenty z epoki i o epoce. Spośród zbiorów na szczególną uwagę zasługuje maska pośmiertna Napoleona i jego włos. Serdecznie zapraszamy ! Muzeum znajduje się przy Pałacu Witaszyce. Po zwiedzaniu zapraszamy na wyśmienite potrawy pałacowej kuchni lub do skorzystania z noclegu. Pobyt w Witaszycach można bowiem połączyć ze zwiedzaniem okolicznych zabytków powiązanych z Epoką Napoleońską: Śmiełów, Dobrzycę, Gołuchów, Winną Górę, Kalisz, Opatówek. Na życzenie organizujemy trasy wycieczkowe z przewodnikiem

<< SPRAWDŹ OFERTĘ, GALERIĘ MUZEUM >>

Szlak Napoleoński

W oparciu o Muzeum Wojsk Napoleońskich organizujemy wyprawy śladami Epoki Napoleońskiej. Szczególnie polecamy szlak wiodący po pałacach południowej Wielkopolski:

Witaszyce – Żerków – Śmiejów – Miłosław – Winna Góra

Witaszyce – Dobrzyca – Krotoszyn – Zduny

Witaszyce – Kalisz – Opatówek

Witaszyce – Kórnik –Rogalin – Poznań