Home Artykuły Destynacje Świat Gdzie znaleźć najlepsze oferty wczasów w Egipcie?

Gdzie znaleźć najlepsze oferty wczasów w Egipcie?

10 min read

Wakacje w Egipcie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków, co wynika między innymi z tego, że praktycznie przez cały rok można tu cieszyć się doskonałą pogodą. Malownicze plaże, wyjątkowa historia oraz kultura, a także rozbudowana infrastruktura turystyczna sprawiają, że trudno o lepszy kierunek dla kogoś, kto chce spędzić udane wczasy za granicą. Warto również wspomnieć o tym, że pomimo ogromnej popularności tego kierunku, ceny w Egipcie wciąż są na tyle przystępne, że turyści mogą bez problemu korzystać z licznych atrakcji czekających na miejscu.

  1. Aktualne ceny w Egipcie
  2. Ile tak naprawdę kosztują dobre wakacje za granicą?
  3. Jak przygotować się do wczasów w Egipcie?
  4. Gdzie można znaleźć najlepsze oferty wczasów w Egipcie?
  5. Obowiązujące w Egipcie ceny
  6. Najciekawsze atrakcje czekające na turystów

Co ciekawe koszty życia w Egipcie są nawet kilkukrotnie mniejsze niż w Polsce, dlatego warto zaplanować sobie dłuższe wakacje, aby można było na spokojnie zwiedzić najważniejsze atrakcje i jeść w najlepszych restauracjach w Egipcie. O ile jednak koszt życia w tym kraju jest niski, to sama wycieczka kojarzy się z dużymi wydatkami. Jak tego uniknąć, aby można było maksymalnie obniżyć koszty związane z przelotem i zakwaterowaniem? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Aktualne ceny w Egipcie

Jeżeli chodzi o dokładne koszty życia w tym kraju, to mieszkanie można wynająć już za około 400-500 złotych miesięcznie. Dodatkowe opłaty to niewiele ponad 100 złotych, natomiast na transport i jedzenie spokojnie wystarczy kwota 1000 złotych. To sprawia, że obowiązujące w Egipcie ceny są nawet o 70% tańsze niż w Polsce. Podane kwoty dotyczą kosztów życia jednej osoby, natomiast w przypadku pary i rodziny z jednym dzieckiem wynoszą one odpowiednio 2300 i 3200 złotych.

Nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie spędzają czas w Egipcie, gdyż za niewielkie pieniądze mogą sobie zafundować naprawdę luksusowe wczasy. Najważniejsze to oczywiście znaleźć atrakcyjną ofertę, aby nie trzeba było przepłacać za bilet czy zakwaterowanie w hotelu.

Ile tak naprawdę kosztują dobre wakacje za granicą?

Ceny wakacji w Egipcie potrafią zaskoczyć, szczególnie jeżeli uwzględni się wysokie oceny popularnych ośrodków turystycznych, udogodnienia typu all inclusive oraz inne atrakcje. Przykładowe oferty znajdziesz poniżej:

  • Tygodniowe wczasy all inclusive w Sharm Bride Resort (4/5 gwiazdek) można wykupić już za 820 złotych za osobę.
  • Za 7 dni wakacji all inclusive w Lotus Bay wystarczy zapłacić 1200 złotych.
  • Tydzień wczasów w Hawaii Le Jardin Aqua Park (all inclusive) można znaleźć już od 1300 złotych.

Oczywiście w celu skorzystania z takich atrakcyjnych cen warto przeglądać oferty last minute oraz korzystać z nowoczesnych wyszukiwarek, które błyskawicznie sprawdzają, ile kosztują wakacje w wybranym przez użytkownika miejscu i następnie prezentują mu najlepsze oferty.

Jak przygotować się do wczasów w Egipcie?

Planując wczasy w Egipcie, należy nie tylko pomyśleć o wybraniu atrakcyjnej oferty, ale też odpowiednio się przygotować. Warto zacząć od zapoznania się z aktualnymi wymaganiami wjazdowymi i zabrać ze sobą ważny paszport. Dobrym pomysłem jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego, szczególnie że można je dostać za niewielkie pieniądze, a jednocześnie ułatwi to rozwiązanie ewentualnych problemów zdrowotnych lub pomoże w przypadku wystąpienia innych nieprzewidzianych sytuacji. Obecnie wielu turystów podczas wakacji korzysta głównie z kart płatniczych, dlatego zawsze warto sprawdzić, czy bank nie będzie naliczał dodatkowych opłat podczas dokonywania zagranicznych płatności. Niezależnie jednak od tego, zawsze należy mieć przy sobie gotówkę.

Gdzie można znaleźć najlepsze oferty wczasów w Egipcie?

Ze względu na różnorodność ofert biur podróży, czasami trzeba poświęcić naprawdę wiele godzin na poszukiwania, aby można było porównać średnie ceny hoteli i wybrać odpowiednią ofertę. Szkoda jednak tracić na to czas, skoro można ułatwić sobie znalezienie wakacji i skorzystać z popularnej strony https://turystycznyninja.pl/ceny/egipt/. Na stronie dostępna jest nowoczesna wyszukiwarka, która po podaniu podstawowych informacji na temat planowanej podróży (kierunek, data, liczba osób, miejsce odlotu) pokaże zestawienie najlepiej dopasowanych ofert.

Obowiązujące w Egipcie ceny

Oprócz tego, że można tu znaleźć najlepsze oferty wczasów, na stronie dostępne są przykładowe ceny różnych produktów, a także informacje na temat tego, ile kosztuje życie w danym miejscu. Wiedza na temat tego, ile kosztuje obiad, ile kosztuje hotel oraz ile trzeba wydać na obiad w taniej restauracji to podstawa planowania wczasów. Najlepiej więc już teraz sprawdź ceny w Egipcie, a przy okazji wybierz dla siebie i swoich bliskich najlepszą ofertę wakacyjną. Dzięki niskim cenom w Egipcie nie trzeba się martwić o to, ile kosztuje benzyna, ile kosztuje jedzenie lub ile należy wydać w sklepach spożywczych podczas wczasów. Ceny zaczynają się na naprawdę niskich poziomach, co widać na przykładzie tego, ile kosztuje chleb. Średnia cena chleba nie przekracza dwóch złotych. Szczegółowe zestawienie cen (w tym wspomniane ceny paliwa) dostępne są na stronie z ofertami wakacji.

Najciekawsze atrakcje czekające na turystów

Jeżeli chodzi o atrakcje, które powinien zobaczyć każdy turysta spędzający czasy w Egipcie, lista jest naprawdę imponująca. Zaczynając od piramid w Gizie, przez Dolinę Królów, a na niezapomnianym rejsie po Nilu kończąc. Warto przed wyjazdem zapoznać się z artykułami na temat atrakcji w Egipcie i zaplanować sobie wczasy lub na miejscu wynająć przewodnika.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Świat

Sprawdź również

Hotel SPA – góry to naturalna destynacja dla chcących naprawdę wypocząć

Hotele SPA to jeden z najpopularniejszych wyborów na krótkie, najczęściej weekendowe wypad…