Home Artykuły Destynacje Świat Wakacje w styczniu – proponowane kierunki podróży

Wakacje w styczniu – proponowane kierunki podróży

6 min read

W śródziemnomorskich czy adriatyckich kurortach lata zaczyna się nieco wcześniej i trwa trochę dłużej niż w naszej części Europy. Styczeń jednak przynosi tam wyraźne ochłodzenie. A przecież coraz więcej zapalonych podróżników i miłośników odkrywania nowych kultur lubi rozpocząć nowy rok od krótkiego urlopu, który pozwoli na moment zapomnieć o codziennych obowiązkach i mrozach, które tuż po okresie świątecznym dają nam się szczególnie we znaki. Planując wakacje w tym okresie, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, a pogoda z pewnością jest jednym z najistotniejszych przy obieraniu destynacji na styczniowe wakacje. Do ciepłych krajów, gdzie przepiękne plaże i temperatura powietrza kuszą urlopowiczów nawet w środku zimy zaliczymy m.in. Wyspy Kanaryjskie, Sri Lankę, Dominikanę, Zanzibar, Malediwy, Meksyk, Egipt, Kubę czy Jamajkę. Krystalicznie czysta woda i rajskie plaże czekają na nas w atrakcyjnych ofertach last minute, które niemal każde biuro podróży przygotowuje dla klientów z myślą o styczniowych wczasowiczach.

  • Słoneczne wakacje zimą – Wyspy Kanaryjskie, Sri Lanka i Dominikana

  • Gdzie wybrać się na wakacje w styczniu? – Zanzibar, Melediwy i Meksyk

  • Słoneczne wakacje w styczniu na Kubie i Jamajce

Słoneczne wakacje zimą – Wyspy Kanaryjskie, Sri Lanka i Dominikana

Oczywiście dla większości oceanicznych i nadmorskich kurortów zima pozostaje martwym okresem, co wiąże się wyraźnym spadkiem temperatur. Możemy jednak wyróżnić kilka miejsc, w których nawet styczeń pozostaje idealnym miesiącem do beztroskiego wylegiwania się na plaży, uprawiania sportów wodnych i wypoczynku w iście rajskim klimacie. Jednym z nielicznych miejsc Europy, w których styczniowa auta nie przeszkadza miłośnikom wysokich temperatur i słonecznych wieczorów, pozostają Wyspy Kanaryjskie. Region ten słynie wręcz ze stałego, całorocznego nasłonecznienia, a to sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na wolnym powietrzu. Podobny klimat odnajdziemy o tej porze roku, wybierając za destynację “Perłę Oceanu Indyjskiego”, a zatem Sri Lankę. To kraj fascynujący kulturową różnorodnością i niezwykłym dziedzictwem starożytności. Na romantyczny urlop we dwoje idealnie sprawdzi się natomiast Dominikana.

Gdzie wybrać się na wakacje w styczniu? – Zanzibar, Melediwy i Meksyk

Wakacje w styczniu (https://tripical.pl/gdzie-na-wakacje-w-styczniu/) to idealny pomysł na wejście w nowy rok z zapasem sił i bagażem wspaniałych doświadczeń. To również pretekst, by zakreślić na naszej podróżniczej mapie nieco inne miejsca niż mamy w zwyczaju, wybierając się na urlop w sezonie letnim. Świetnym pomysłem w tym czasie pozostaje Zanzibar, cudowny archipelag nad Oceanem Indyjskim, należący do Tanzanii. Turkusowa woda i malownicze plaże ściągają tu turystów przez cały rok, a mało który region świata może konkurować z Zanzibarem w dziedzinie bajecznej flory. Podobnie Malediwy, które swoim klimatem i przejrzystą wodą wręcz zachęcają do skorzystania z atrakcji sportów wodnych – nurkowania czy snorkelingu. Polacy coraz częściej wybierają także Meksyk, niezwykle różnorodny kulturowo kraj Ameryki Północnej, posiadający fascynującą tradycję kulturową.

Słoneczne wakacje w styczniu na Kubie i Jamajce

Na wysokie temperatury i duże nasłonecznienie w styczniu możemy liczyć także na Kubie. Zapuszczając się w bajkowe uliczki Hawany, możemy obcować z niezwykłym klimatem tej egzotycznej wyspy, gdzie czeka na nas rewelacyjna, tradycyjna kuchnia kubańska. Wiele do zaoferowania ma również o tej porze roku Jamajka – kolebka reggae, Boba Marleya, w której życie płynie w zupełnie innym, błogo leniwym tempie.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Świat

Sprawdź również

Jak się płaci za drogi w Słowenii?

Słowenia zachwyca zarówno entuzjastów turystyki górskiej, jak i miłośników relaksu nad Adr…