Home Porady Jas Hennessy & Co – historia legendarnej firmy

Jas Hennessy & Co – historia legendarnej firmy

4 min read

Jednym z najbardziej znanych na całym świecie producentów koniaku jest firma Jas Hennessy & Co. Każdy kolekcjoner tego trunku bez wahania rozpozna tę markę i ma w swoich zbiorach niejedną butelkę z jej nazwą na etykiecie. Za opuszczającymi destylarnię butelkami z koniakiem stoją jednak lata ciekawej i inspirującej historii, która doprowadziła właścicieli tego przedsiębiorstwa do pozycji, na jakiej się dziś znajdują. Poznaj losy legendarnej firmy Jas Hennessy & Co.

Jas Hennessy & Co – początki znanej firmy

Firma Jas Hennessy & Co ma francuskie korzenie, ponieważ pochodzi z tamtejszego obszaru Cognac. Założono ją ponad 250 lat temu, miało to bowiem miejsce w roku 1765. Od tego czasu stała się największym producentem koniaku na całym świecie i podbiła nim serca wielu kolekcjonerów tego napoju. Paradoksalnie pierwszą destylarnię założył jednak nie Francuz, tylko Irlandczyk. Był nim Richard Hennessy i to jego nazwisko zostało częścią nazwy destylowanego tam alkoholu. W 1813 roku firma Jas Hennessy & Co stała się własnością syna Richarda, czyli Jamesa i to właśnie on nadał jej to charakterystyczne miano.

Dalszy rozwój marki Jas Hennessy & Co

XX wiek to dla przedsiębiorstwa Jas Hennessy & Co okres intensywnych działań i łączenia swoich sił z innymi luksusowymi markami, na przykład takimi jak Moët et Chandon czy Louis Vuitton. Zaowocowało to wieloma różnymi produktami, do których należały między innymi koniaki i wina, ale też kosmetyki, galanteria oraz biżuteria. Znacząco rozszerzono zatem działalność, ale mimo to flagowym artykułem przedsiębiorstwa wciąż pozostaje właśnie koniak.

Wielu znawców uznaje produkowany przez Jas Hennessy & Co koniak za najlepszy tego typu trunek na świecie. Jest on zatem obecny w wielu zbiorach kolekcjonerów. W jego smaku można wyczuć między innymi nuty suszonych owoców, korzennych przypraw, czekolady, toffi oraz wanilii. Oprócz niezwykłej jakości samego napoju firma oferuje też butelki o niepowtarzalnym designie, których nie da się pomylić z żadnymi innymi. Ich opakowania są bardzo stylowe i eleganckie.

Znane produkty spod skrzydeł Jas Hennessy & Co

Obecnie firma Jas Hennessy & Co zajmuje się dystrybucją swojego koniaku do wielu krajów. Idealnie nadaje się on na przykład jako prezent dla kolekcjonera mocnych trunków. Butelkę tego specjału można znaleźć w sklepach z szerokim asortymentem, takich jak tutaj: https://eszampan.pl/29-hennessy. Dzięki temu bez trudu uzupełnisz swoje zbiory o tę pozycję pochodzącą prosto z destylarni przedsiębiorstwa o wielu wiekach tradycji, cieszącego się ogromnym rozgłosem. 

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Porady

Sprawdź również

Jak się płaci za drogi w Słowenii?

Słowenia zachwyca zarówno entuzjastów turystyki górskiej, jak i miłośników relaksu nad Adr…