Home Artykuły Destynacje Świat Cypr czy La Gomera? Na których plażach można się naprawdę zrelaksować?

Cypr czy La Gomera? Na których plażach można się naprawdę zrelaksować?

4 min read

Cypr to bajeczne plaże, La Gomera jest raczej znana z ich braku. Sprawdzamy, jak faktycznie przedstawia się sytuacja na obu wyspach i które plaże pozwolą na bardziej komfortowy wypoczynek.

Plaże Cypru

Czy na plażach Cypru da się naprawdę wypocząć? Te najpopularniejsze zwykle są zatłoczone, co nie znaczy, że nie warto ich odwiedzić. Cypr jest bardzo malowniczy, a wakacje na nim to niekończąca się przygoda. Jeśli szukasz oferty na wakacje marzeń 2024 w opcji all inclusive, to Cypr last minute z Tui jest właśnie dla ciebie.

Nissi Beach to topowa plaża Cypru i zwykle jest na niej sporo ludzi. Jednak da się tu odpocząć na leżaku pod parasolem. Można też brodzić w dość płytkiej wodzie i przespacerować się na pobliską wyspę. Jest tu mięciutki biały piasek, lazurowa woda, zieleń palm i dużo słońca.

Zbyt tłoczno i komercyjnie? Alternatywą może być Lara Beach. To plaża leżąca w strefie rezerwatu. Nie ma tu klasycznej infrastruktury, jedzenie i picie trzeba zabrać ze sobą. Plusem jest cisza, spokój i żółwie wodne oraz lądowe. Przy odrobinie szczęścia można je zobaczyć.

Plaże La Gomery

La Gomera jest znana z tego, że klasycznych piaszczystych plaż praktycznie tu nie ma. Jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie, to La Gomera mocno odstaje od swoich sióstr: Teneryfy, Gran Canarii i Fuerteventury, które właśnie plażami przyciągają turystów na niezapomniane wakacje 2024 all inclusive z Tui. Można je wykupić też w opcji last minute.

Za najbardziej romantyczną i klimatyczną na La Gomerze uznaje się plażę La Negra. Jest bardzo mała, położona na krańcu wąwozu i ma czarny, powulkaniczny piasek. Jej długość to zaledwie 250 metrów. Nie jest oblegana i można się tu umówić na romantyczną randkę nawet w dzień.

Największa na La Gomerze plaża nazywa się De La Puntilla i ma niewiele ponad kilometr długości. Tu także znajduje się czarny powulkaniczny piasek. Ciekawostką jest urozmaicone dno – często można zobaczyć tu nurków.

Plaża leży w obszarze chronionym, mimo to jest wyposażona w standardowe udogodnienia.

Wybierając między tymi dwiema wyspami, w rzeczywistości wybieramy między czarnymi plażami La Gomery a klasycznymi rajskimi plażami Cypru. Które będą lepsze? Każdy musi sam zadecydować, w jakich warunkach odpoczywa mu się najlepiej.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Świat

Sprawdź również

Jak się płaci za drogi w Słowenii?

Słowenia zachwyca zarówno entuzjastów turystyki górskiej, jak i miłośników relaksu nad Adr…