Home Artykuły Destynacje Polska Hotel SPA w górach? Sprawdź, dlaczego to świetny pomysł!

Hotel SPA w górach? Sprawdź, dlaczego to świetny pomysł!

7 min read

Hotele SPA to dziś żadna nowość. Wiele osób regularnie odwiedza takie obiekty, aby zażyć relaksu, naładować baterie po ciężkim okresie w pracy czy spędzić przyjemny czas we dwoje lub z całą rodziną. Jeśli właśnie planujesz tego typu wyjazd, to skorzystaj z naszej rekomendacji i tym razem postaw na hotel SPA w górach. Mamy kilka solidnych argumentów, które powinny Cię do tego przekonać. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Duży wybór hoteli

W polskich górach, szczególnie w Tatrach, nie brakuje dobrej klasy hoteli SPA. Wybór jest na tyle duży, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, tak pod kątem oferowanych atrakcji, jak i standardu pobytu oraz oczywiście cen.

Mnóstwo atrakcji także poza hotelem

Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym, aby wybrać się do hotelu SPA w górach, jest możliwość aktywnego spędzania czasu. Nawet w razie niepogody zawsze będzie co robić – na przykład można się wybrać do kompleksu basenowego zasilanego wodą termalną, a takich obiektów w Tatrach nie brakuje.

Osoby preferujące aktywny wypoczynek mogą oczywiście wybrać się na całodzienną wycieczkę na szlak, zwiedzić Zakopane, odbyć emocjonujący spływ Dunajcem itd. – pomysłów jest całe mnóstwo.

Piękne widoki

Tym, po co przyjeżdża się w góry, są właśnie widoki. Mało jest osób, które mogą się oprzeć bajecznej panoramie Tatr Wysokich czy Tatr Zachodnich. Jeśli możesz sobie pozwolić na zaledwie kilkudniowy wypoczynek, to połączenie pobytu w komfortowym hotelu z napawaniem oczu górskimi widokami jest idealnym planem. Umożliwi Ci to błogi relaks, zresetowanie głowy, pozbycie się nadmiaru stresu i zwolnienie obrotów, co będzie tylko z korzyścią dla Twojego zdrowia.

Dogodny dojazd

Przez lata pokutowało przekonanie, że wyjazd np. na weekend w polskie góry mija się z celem, a już zwłaszcza z centralnej czy północnej Polski. Wszystko przez uciążliwy, bardzo długi dojazd. Te czasy minęły i dziś podróż na Podhale jest o wiele wygodniejsza i szybsza.

To zasługa ogromnych zmian w infrastrukturze drogowej. Otwarcie autostrady A1 oraz przebudowa popularnej zakopianki pozwalają dojechać w Tatry w ciągu zaledwie kilku godzin, w bardzo dobrych i bezpiecznych warunkach. Tym samym sensu nabrały nawet weekendowe wypady do hoteli SPA w górach.

Niepowtarzalny klimat polskich gór

Podobno dzielimy się na fanów Bałtyku i Tatr, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzać urlop czy weekendy w obu regionach kraju, prawda? Faktem jest, że polskie góry mają niezwykły klimat, któremu można ulec już po kilku chwilach spaceru po Zakopanem czy mniejszych miejscowościach na Podhalu.

Ta trudna do określenia atmosfera jest szczególnie wyczuwalna poza szczytem sezonu turystycznego, czyli jesienią oraz wczesną wiosną, kiedy to naprawdę warto pozwolić sobie na choćby krótki pobyt w jednym z hoteli SPA w górach. Wiemy nawet, w którym.

Który hotel SPA w górach wybrać? Mamy swojego faworyta

W polskich górach z roku na rok przybywa dobrej klasy hoteli oferujących swoim gościom komfortowe strefy SPA. Naturalnym wyborem wydaje się być zarezerwowanie pobytu w jednym z obiektów w Zakopanem, jednak my mamy dla Ciebie inną propozycję.

Jeśli cenisz sobie nie tylko wysoki komfort pobytu, ale także ciszę, spokój i bliskość natury, to zatrzymaj się w trzygwiazdkowym Hotelu Eco Tatry, jedynym hotelu w Kościelisku. Poza wygodnymi pokojami hotel oferuje również saunę suchą i infrared, jacuzzi, leżanki, bezpłatne Wi-Fi, bezpłatny parking dla gości oraz szereg innych udogodnień. Szczegóły sprawdź na stronie hotelu, na której możesz od razu zarezerwować swój pobyt w dogodnym terminie ecotatry-hotel.pl.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Polska

Sprawdź również

Jak się płaci za drogi w Słowenii?

Słowenia zachwyca zarówno entuzjastów turystyki górskiej, jak i miłośników relaksu nad Adr…