Wybierasz się na wakacje? Zobacz, gdzie warto wymienić walutę

euro

euro2

Wyjeżdżając za granicę, musimy być przygotowani na różnego rodzaju wydatki, dlatego wymiana waluty stanowi nieodłączny element przygotowania do takiej wyprawy. Gdzie warto realizować takie transakcje?

Nieprzemyślane płacenie kartą lub wypłata gotówki z bankomatu za granicą może być bardzo kosztowne. Dlatego dobrym pomysłem będzie wymiana waluty jeszcze przed wyjazdem z kraju. Warto jednak pamiętać, że przewalutowanie, czyli jednoczesna sprzedaż i zakup wybranej waluty po określonym kursie, może być dla nas mniej lub bardziej korzystne. Decyduje o tym tzw. spread, czyli różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną zakupu waluty. Im niższy, tym lepiej dla nas. Najmniej opłacalną ofertę wymiany walut przedstawiają zazwyczaj banki – to one zarabiają najwięcej na przewalutowaniu, ustalając wysoką indywidualną marżę. Najtaniej będzie w kantorach internetowych. Dzięki niskiej marży zaoszczędzimy na takiej wymianie nawet do 8%.

Czy e-kantory są bezpieczne?

E-kantory pojawiły się w Polsce zaledwie kilka lat temu, a dziś korzysta z nich już ponad 400 tys. klientów, którzy tylko w minionym roku wymienili walutę na kwotę 20 mld złotych. Osoby zarządzające e-kantorami podkreślają, że bezpieczeństwo transakcji stawiane jest na pierwszym miejscu. Eksperci spółki Currency One, będącej właścicielem e-kantoru Internetowykantor.pl oraz platformy wymiany walut między firmami i osobami indywidualnymi Walutomat, zatrudniają kilkudziesięciu specjalistów czuwających nad bezpieczeństwem. Każda transakcja zatwierdzana jest przez dwóch pracowników oraz monitorowana przez zespół ekspertów. Dane szyfrowane są za pomocą protokołów SSL, a systemy mają wdrożone wielostopniowe systemy zabezpieczeń takie jak te stosowane przez banki w bankowości elektronicznej. Stosuje się też przepisy ustawy o ochronie danych osobowych. Poza tym korzystając przed podróżą z kantoru internetowego, niwelujemy ryzyko otrzymania fałszywych banknotów, kradzieży czy też błędnego przeliczenia kwoty.

Oszczędzaj swój czas

Przygotowania do podróży potrafią być bardzo czasochłonne. Nic dziwnego, że nie mamy ochoty marnować czasu na stanie w długiej kolejce do banku czy kantoru. Klienci e-kantorów podkreślają prostotę, wygodę oraz krótki czas realizacji transakcji (przelew zwrotny otrzymujemy nawet w ciągu 15 minut). Taniej wymiany waluty dokonujemy bez wychodzenia z domu – wystarczy być posiadaczem konta bankowego rozliczanego w złotówkach oraz konta walutowego. Po zarejestrowaniu się na portalu i wybraniu konkretnych ustawień (m.in. wysokość kwoty oraz kurs walutowy) dokonujemy przelewu na wskazany rachunek. Następnie zatwierdzamy transakcję i oczekujemy na przelew zwrotny. Nasze pieniądze przelewane są z konta na konto.

Z internetową wymianą walut przygotowanie się do podróży będzie o wiele szybsze i łatwiejsze, a zaoszczędzone pieniądze przydadzą się na dodatkowe wydatki.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...