Home Artykuły Domek, hotel, apartament – co wybrać na wakacje?

Domek, hotel, apartament – co wybrać na wakacje?

7 min read

Planowanie wakacji to emocjonujące zajęcie dla całej rodziny. Jednocześnie wymaga podejmowania wielu decyzji, związanych chociażby z wyborem miejsca pobytu. Na jaką opcję się wówczas zdecydować? Czym różni się pobyt w domku letniskowym, hotelu lub apartamencie i które miejsce wybrać na spędzenie letniego urlopu?

Domek letniskowy – maksimum swobody

Domki wakacyjne to miejsce, w którym doskonale wypoczną zarówno osoby samotne, jak i pary czy rodziny z dziećmi. Ogromną zaletą takich obiektów jest bowiem całkowita samodzielność gości. Wynajęcie domku na wakacje to najwygodniejsza opcja, jeżeli zależy Ci na ograniczeniu kontaktu z innymi wypoczywającymi, a do tego chcesz zachować całkowitą autonomię w trakcie pobytu.

Kolejnym plusem wynajmowania domków na wakacje jest ich lokalizacja. Najczęściej takie obiekty umiejscawiane są z dala od zgiełku miasta, w malowniczym, przyjaznym otoczeniu. Odpoczywając w domku letniskowym możesz cieszyć się ciszą i spokojem.

Decyzja o wynajęciu domku na urlop to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz wyjechać także większą grupą, na przykład razem ze znajomymi. W ramach opłaty otrzymujecie bowiem do dyspozycji cały obiekt, wraz z dostępnymi w nim pomieszczeniami – nie musicie dzielić kuchni czy łazienki z nieznajomymi, a miejsca do spania ustalacie indywidualnie pomiędzy sobą. Do tego koszt wynajęcia całego domku najczęściej podzielić można równo pomiędzy uczestnikami wyjazdu, co znacznie obniża wydatki!

Poznaj Wioskę Wakacyjną

Wioska Wakacyjna w Radawie idealnie potwierdza powyższe słowa. Obiekt ten zlokalizowany jest w województwie podkarpackim, który urzeka pięknymi, zielonymi krajobrazami, zachęcającymi do pieszych wypraw. Oprócz luksusowych i doskonale wyposażonych domków, na terenie znajduje się także basen, Strefa Bistro i sklepik. Wszystko to uzupełniają starannie zorganizowane i zaplanowane udogodnienia dla dzieci i dorosłych. Wśród nich wyróżnia się:

  • zawody sportowe i boiska,
  • bar przy basenie,
  • animacje,
  • karaoke,
  • wieczory z magikiem,
  • bezpieczny plac zabaw,
  • wypożyczalnie sprzętu,
  • dmuchańce.

Bez wątpienia jest to miejsce idealne zarówno dla grupy przyjaciół, jak i dla całych rodzin, które pragnąć, spędzić kilka dni urlopu z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, który często towarzyszy w dużych kompleksach hotelowych.

Apartament na wakacje

Wynajęcie apartamentu na wakacje można przyrównać nieco do korzystania z domku letniskowego. W tej sytuacji także korzystasz z całego dostępnego lokalu – najczęściej bowiem tego rodzaju oferty dotyczą wynajmu odrębnych mieszkań (określanych jako studio czy właśnie jako apartament).

O ile wynajem odrębnego apartamentu (często w wysokim standardzie) jest wygodne i zapewnia poczucie intymności, o tyle zwykle koszty mogą znacznie przewyższać na przykład ceny za wynajęcie całego domku letniskowego w podobnym okresie i na tę samą liczbę dni.

Wynajęcie apartamentu jest natomiast dobrym wyborem, jeżeli planujesz dłuższy pobyt – łączny koszt będzie z pewnością niższy, niż opłaty ponoszone w przypadku pokoi hotelowych.

Urlop w hotelu

Oczywiście, pokoje hotelowe to także jeden z możliwych wariantów, jeśli wybierasz się na urlop. Sporym plusem w tym wypadku jest możliwość wyboru obiektu o określonym standardzie (jeżeli nie ograniczają Cię finanse, możesz spędzić wakacje w naprawdę luksusowych warunkach!).

Mając jednak ograniczony budżet, warto przemyśleć pobyt w hotelu w sytuacji, gdy chcesz wyjechać z rodziną – w przypadku małych dzieci możliwe są oczywiście dostawki, jednak już te nieco starsze będą musiały nocować we własnych pokojach, co wiąże się z ponoszeniem większych kosztów.

Wynajęcie pokoju hotelowego jest wygodnym rozwiązaniem dla par i osób podróżujących w pojedynkę. W takim obiekcie możesz czuć się bardzo bezpiecznie i komfortowo, zwykle też nie martwisz się o kwestię wyżywienia. Ze względu na ceny hotelowe, wynajem tego rodzaju może okazać się korzystny, gdy wybierasz się zaledwie w kilkudniową podróż.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Impreza okolicznościowa – 15 punktów wartych uwagi

Organizowanie imprez okolicznościowych jest sztuką, która wymaga uwzględnienia wielu czynn…