Wakacje w Wielkopolsce

full-colour-1358502-m

kathedral-1126150-mlake-1-814738-mlake-2-814739-m

Wakacje za progiem, więc może warto pomyśleć, dokąd zabierzesz swoja rodzinę w tym roku? Wprawdzie najchętniej wybieranym kierunkiem podróży w upalne, letnie dni jest morze, ale czasami warto spróbować czegoś zupełnie innego. Może na tegoroczny urlop warto byłoby wybrać się na zwiedzanie Wielkopolski?

Noclegi w Poznaniu

Oczywiście w pierwszej kolejności należy odwiedzić stolicę tego regionu – Poznań. Zarówno w samym mieście jak i w najbliższej okolicy można znaleźć wiele wygodnych miejsc noclegowych na każdą kieszeń. Po Euro 2012 pozostał wspaniały stadion Lecha, ale również setki miejsc w hotelach, motelach, pensjonatach czy gospodarstwach agroturystycznych.

Poznań dla dorosłych

Kiedy już znajdziesz miejsce idealne na nocleg możesz wybrać się na zwiedzanie. Poznań to wspaniałe miasto, które posiada niezwykle bogatą ofertę dla turystów w każdym wieku. Na początek warto odwiedzić Stare Miasto, które jest prawdziwą Mekką muzeów. Warto zajrzeć do Muzeum Narodowego, Muzeum Instrumentów Muzycznych czy Muzeum Etnograficznego. Jeśli malarstwo, rzeźby i muzyka nie robią na Tobie wrażenia to może warto skierować się na Cytadelę, aby móc podziwiać tam wspaniałe pojazdy wojskowe.

Poznań dla dzieci

Poznań to miasto bardzo przyjazne dzieciom, które jest pełne atrakcji dla najmłodszych. Na początek trzeba koniecznie wymienić Poznańskie Ogrody Zoologiczne. „Małe” ZOO to doskonałe miejsce dla mniejszych dzieci. Szczególną atrakcją tego miejsca jest możliwość karmienia rybek w niewielkim stawie. Przyjazne kozy, owce czy lamy potrafią podejść niemal na wyciągnięcie ręki, co prowadzi do wybuchów radości u każdego malucha. „Duże” ZOO to miejsce, gdzie świetnie spędzi czas cała rodzina. Na ogromnym obszarze można podziwiać kilkadziesiąt gatunków zwierząt, przejechać się kolejką czy zjeść lody.

Dzień poza Poznaniem

W najbliższej okolicy Poznania znajduje się również całkiem sporo ciekawych atrakcji. Niestety do takiej wyprawy niezbędny jest samochód. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wypożyczalni pojazdów, którą można znaleźć choćby na stronie http://www.wynajemsamochodowlotnisko.pl. Kiedy już będziesz dysponował pojazdem koniecznie musisz wybrać się do oddalonej o kilkanaście kilometrów od Poznania Szreniawy. W miejscowości tej swoją siedzibę ma Muzeum Rolnictwa, gdzie dorosłych zaciekawi sprzęt rolniczy pochodzący z ostatnich kilkudziesięciu lat, a serca dzieci z pewnością podbije żywa ekspozycja zwierząt domowych, które można pogłaskać czy nakarmić.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...