Tanie bilety autokarowe po Europie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sign trip. Illustration of a group of suitcases and a plane tickdroga

Bilet autokarowy jest to prawny dokument, upoważniający osobę, na którą jest imiennie wystawiony, do skorzystania z usługi transport osób, realizowanej przez danego przewoźnika, na danej trasie, na warunkach i zasadach szczegółowych określonych w warunkach przewozu przewoźnika. W związku z tym, iż bilety autokarowe są dokumentami imiennymi, nie można ich udostępniać innym osobom. Bilety autobusowe można podzielić na kilka różnych rodzajów. Główny podział wyróżnia bilety jednostronne i dwustronne. Bilet jednostronny upoważnia do przejazdu w jedną stronę na danej trasie, zaś bilet dwustronny zapewnia także podróż powrotną, bez konieczności nabywania drugiego dokumentu.

Dodatkowym, specjalnym rodzajem biletu autokarowego jest jeszcze bilet typu OPEN, który daje uprawnienie takie, jak bilet dwukierunkowy, jednakże bez określania daty powrotu, która jednak musi zostać zrealizowana w ciągu sześciu lub dwunastu miesięcy od momentu wyjazdu. Zgodnie z zasadą pasażer nabywając bilety autokarowe potwierdza znajomość i przestrzeganie ogólnych warunków przewozu, w których zawarte są także wszelkie obniżki i rabaty, jakie przewoźnik przewiduje w ramach świadczonych usług, a także warunki, jakie należy spełnić, w celu skorzystania z nich. Każdorazowo dysponując biletem ulgowym, pasażer zobowiązany jest do dysponowania także dokumentem uprawniającym go do tejże ulgi lub obniżki.

Nabycie biletu autokarowego jest bardzo proste. Jednym ze sposobów jest zakup tradycyjnym, który dokonuje się bezpośrednio w biurze danego przewoźnika, bądź w biurze podróży współpracującym z przewoźnikiem w sprzedaży biletów na jego trasy. Innym zaś, szybszym i bardzo często obecnie wykorzystywanym jest zakup internetowy. To prosty i również nieskomplikowany sposób na nabycie biletu autokarowego. W tym też celu skorzystać należy z jednej z licznych wyszukiwarek internetowych. Procedura zakupu rozpoczyna się od wprowadzenia interesującej trasy i wybrania konkretnego przewoźnika. Następnie należy wybrać rodzaj biletu, wprowadzić dane osobowe pasażera, dokonać elektronicznej zapłaty za bilet, a na zakończenie wydrukować bilet w wersji papierowej. Dokonując rezerwacji biletu drogą elektroniczną, jej posiadacz uprawniony jest również w ten sam sposób dokonywać wszelkich zmian w rezerwacji, tj. dokonywać zmian w terminu wyjazdu, bądź przyjazdu, a nawet zrezygnować z biletu autokarowego.

Bilety autokarowe nie są drogie, przez co transport autokarowy jest konkurencyjny z innymi, alternatywnymi formami podróżowania. Dzięki licznym firmom przewozowym podróżować można autokarem m.in. do Anglii, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii, czy Włoch. Firmy zaś, które oferują tego typu usługi to: Sindbad, Eurolines Polska, Interbus, Eurobus, Agat, Polonia Transport, Becker Reisen, Rudnik Tumay, czy też Est Lorek. Niektóre firmy specjalizują się w proponowaniu ściśle określonych tras. I tak na przykład firma Becker Reisen proponuje głównie autobusy do Niemiec, zaś firma Rudnik Tumay proponuje autobus Polska Włochy.

Przewozy autokarowe są współcześnie bardzo popularne i chętnie podejmowane, zaś bilety autokarowe gwarantują niskie ceny, przez co podróżowanie autokarem jest bezpieczne, wygodne i tanie. Warto dodatkowo rozeznać rynek przewozów autokarowych, aby wybrać ofertę najkorzystniejszą i spełniającą nasz potrzeby.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...