Polinezja Francuska i Bora Bora – trend egzotyka 2016/2017

Polinezja

Polinezja_2

Marzy Ci się turkusowa, przezroczysta woda, plaże pokryte białym piaskiem, drewniane domy na wodzie, soczysta, bujna roślinność, kolorowe kwiaty i przyjazna, beztroska atmosfera? Zapewne tak mógłby wyglądać raj… Jest jednak takie miejsce również na Ziemi. To Polinezja Francuska, terytorium zależne Francji, 5 archipelagów i ponad 150 egzotycznych wysp położonych na Oceanie Spokojnym. Największe z wysp to Tahiti – ze stolicą Papeete i wyspa Bora Bora.

Polinezja Francuska – miejsce na egzotyczną przygodę.

Polinezja Francuska to zespół powulkanicznych i koralowych wysp i wysepek. Każdemu, kto zdecyduje się tu dotrzeć, widoki wynagrodzą długą podróż samolotem. Urokliwe domki na wodzie będą idealne na romantyczną podróż poślubną dla nowożeńców.  Panuje tu tropikalny klimat w ścisłym sezonie, który trwa od maja do października, a temperatury oscylują około 22-28 stopni. Miłośnicy sportów wodnych również będą mieli tu prawdziwy raj. Wybór jest szeroki: żeglowanie, uprawianie windsurfingu, pływanie kajakiem czy canoe. Snorkeling i nurkowanie głębinowe, wśród wysepek koralowych, nikogo nie rozczaruje. Pod wodą można zobaczyć egzotyczną rafę koralową, ryby, które pływają jedynie w morskich wodach, duże żółwie, rekiny, płaszczki. Mieszkańcy Polinezji Francuskiej, oprócz turystyki, żyją głównie z rybołówstwo i rolnictwa. Uprawiają kawę, kokosy, trzcinę cukrową, wanilię i niezwykle soczyste owoce cytrusowe.

Wyspa Bora Bora

Wyspa Bora Bora nazywana jest też perłą Oceanu Spokojnego. I zdecydowanie na to miano zasługuje. W centralnej części to powulkaniczny stożek z dwoma wysokimi szczytami Pahia (661 m n.p.m.) i Otemanu (727 m n.p.m.), obrośnięty roślinnością i otoczony wysepkami koralowymi. Na Bora Bora warto wybrać się u na zwiedzanie laguny, która zachwyci każdego swoim malowniczym wyglądem oraz wyjątkowością. Ze względu na płytką i przejrzystą wodę, na wyspie bezpiecznie można uprawiać snorkeling. To także prawdziwy raj dla nurków. Osoby, które chciałyby zobaczyć podwodne życie, ale boją się wody, mogą wybrać się w podróż łodzią ze szklanym dnem, by móc podziwiać malowniczą rafę. Na wyspie Bora Bora znajduje się wiele prywatnych willi, domów na wodzie i hoteli. Powszechne jest tu Canoe Breakfast – turyści, którzy nie chcą opuszczać bungalow na wodzie mogą kupić śniadanie prosto z przystrojonego kwiatami canoe. Miejscowi podpływają łodziami zaopatrzonymi w świeże owoce, wyroby cukiernicze i soki. Podczas II wojny światowej stacjonowały to wojska Stanów Zjednoczonych. Mówi się, że po zakończeniu działań wojennych, amerykańscy żołnierze zakochali się w wyspie i nie chcieli wracać do siebie, dlatego dużo z nich osiedliło się na Bora Bora.

Wyspa Tahiti

To największa wyspa Polinezji. Znajduje się tu stolica – Papeete. Oprócz urokliwej laguny, Tahiti to góry obrośnięte bujną roślinnością, poprzecinane wodospadami i grotami. To tu przez kilka lat mieszkał Paul Gaugin zafascynowany miejscowymi i ich kulturą. Tu znajduje się też muzeum Gaugina. Szczególną atrakcją wyspy jest taniec tamure wykonywany przez piękne Tahitanki przepasane pareo, z kwiatami wpiętymi we włosy. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy przyrody, oprócz bogatej fauny i flory w górach można zwiedzić ogród botaniczny i podwodne obserwatorium. Między lipcem i październikiem można oglądać na Tahiti także stada wielorybów.

Egzotyczny raj

Polinezja Francuska to jeden z najciekawszych egzotycznych kierunków na wakacje 2016/2017. To prawdziwy raj, w którym można zapomnieć o całym świecie. Wyspy znajdujące się pośrodku oceanu, otoczone piękną laguną, obrośnięte bujną roślinnością, domy na wodzie, piękne, białe plaże. To miejsce idealne na romantyczny wyjazd we dwoje. Tu można zapomnieć o całym świecie. Wyjazdy na Bora Bora oraz inne części Polinezji Francuskiej  planować można przez cały rok, ale najlepszym momentem na wypoczywanie jest okres od maja do października, kiedy to jest najmniej dni deszczowy w porównaniu do pozostałych miesięcy. Zaplanuj egzotyczną wycieczkę już teraz – malownicze krajobrazy i niezapomniane widoki czekają na Ciebie!

Sprawdź co warto zobaczyć na Polinezji Francuskiej: www.um24.pl/wypoczynek/polinezja-francuska


grafika: um24.pl

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...