Najpiękniejsze plaże w Europie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAwakacje58

Współcześnie, większość najpopularniejszych europejskich kurortów stwarza szereg możliwości organizacji czasu wolnego. Niektóre z nich mogą poszczycić się wspaniałymi zabytkami, kuszącymi pasjonatów historii, lub doskonałymi warunkami do windsurfingu czy nurkowania, przyciągającymi amatorów aktywnego wypoczynku, jednak ich wspólną cechą są najczęściej piękne, piaszczyste plaże.

Na podbój najpiękniejszych plaż

Plaża kojarzy się przede wszystkim z miejscem słodkiego lenistwa i relaksu w promieniach słońca, ale zazwyczaj nie brakuje na niej także miłośników sportów wodnych. W Europie, nawet w przypadku ofert last minute, niejedno biuro podróży oferuje wyjazdy do wielu takich miejsc, niekiedy oddalonych od miejskiego zgiełku, gdzie główną rolę, w zachwycający sposób, odgrywa sama matka natura.

Plaże w Hiszpanii

Poszukując najwspanialszych europejskich plaż, jednocześnie mając pewność, że wyprawa zakończy się sukcesem, najlepiej wybrać się do Hiszpanii. Playa de Las Catedrales w miejscowości Ribadeo słynie nie tylko z romantycznych zachodów słońca, ale również niezwykłych formacji skalnych, które są efektem działalności wody i wiatru, a najlepiej prezentują się podczas odpływu. Z kolei przypływ to doskonały czas na niecodzienną morską kąpiel w otoczeniu naturalnych jaskiń.

Świetną propozycją na urlop jest także region Costa de la Luz, którego wizytówką jest plaża Tarifa. W tym miejscu na turystów czeka wymarzona pogoda, charakteryzująca się przede wszystkim wysokimi temperaturami i niemal bezchmurnym niebem, na którym słońce jest jedynym aktorem. Marzenia poszukiwaczy cudownych plaż spełnią się także na hiszpańskich wyspach, między innymi Majorce lub Ibizie, jednak mianem najpiękniejszych szczycą się plaże Ses Illetes i Cala Conta na niewielkiej Formenterze.

Plaże w chorwackiej i greckiej odsłonie

Znakomitym pomysłem na wyjazd w wariancie last minute będzie również Chorwacja, a od dłuższego czasu ogromne zainteresowanie wśród turystów budzi plaża Zlatni Rat na wyspie Brac. Zlatni Rat jest uważana za jedną z najwspanialszych plaż na Adriatyku i największą atrakcję tego kraju. Jej symbolem jest żwirowy cypel o długości niemal 160 metrów, którego kształt i pozycja stale ulegają pewnym zmianom, będących skutkiem działalności wiatru i wód morskich.

Kolejna perełka na liście najpiękniejszych plaż, także znajduje się w południowej części Europy. Greckie plaże szturmem zdobywają serca turystów, ale na wyróżnienie zasługuje ta, znajdująca się w Zatoce Wraku na wyspie Zakynthos. Miejsce to potrafi zauroczyć każdego swoim naturalnym pięknem, soczyście zieloną roślinnością i otoczeniem błękitu morza.

Europejskie plaże z powodzeniem odnalazłyby się w rankingu najwspanialszych na świecie. Na szczególne względy mogą liczyć przede wszystkim plaże o kameralnym charakterze, zachwycające rajskimi krajobrazami i niezwykłymi walorami przyrodniczymi, na których, nawet podczas wczasów last minute, można odnaleźć upragniony spokój i skutecznie zapomnieć o codzienności.

 

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...