Mazury widziane z góry

Skok tandemowy

Skok tandemowy

Jeśli woda w jeziorach jest już za zimna na kąpanie, wycieczki po mazurskich lasach zwyczajnie nam się znudziły, a wszystkie zabytki tych terenów zdążyliśmy już obejrzeć pojawia się pytanie : co dalej? Na tych, którzy łakną większych wrażeń czeka niezapomniana przygoda lotnicza: skok spadochronowy i podziwianie okolicy z lotu ptaka.
Od jakiegoś czasu na Mazurach można korzystać ze szkoleń spadochronowych w pełnym zakresie, od skoków w tandemie z instruktorem i oczywiście pełne kursy spadochronowe aż do uprawnień instruktorskich. Poszczególne firmy gwarantują nam bardzo dostępną formę spadochroniarstwa, która może być jednocześnie idealnym sposobem na uczczenie urodzin, urozmaicenie wyjazdu, lub po prostu dawką szaleństwa, na którą każdy z nas powinien się kiedyś szarpnąć.

Skok tandemowy

Skaczemy z samolotu L-410 Turbolet, wielozadaniowego samolotu dwusilnikowego, który wznosi się na wysokość 4000 metrów w soboty i w niedziele na lądowisku Gryźliny w okolicach Olsztynka. Pod nami rozprzestrzenia się zapierająca dech w piersiach panorama warmińsko-mazurska, malownicza przeplatanka jezior i lasów. Emocje i wspomnienia, jakie serwuje nam gotująca się w żyłach adrenalina są nie do opisania i przede wszystkim nie do zapomnienia.

Skok tandemowy

Piękną sprawa w skokach tandemowych jest fakt, że nie są wymagane badania lekarskie ani potrzebne specjalne szkolenie, więc możemy w zupełności polegać na umiejętnościach instruktora. Wystarczy piętnastominutowe przygotowanie instruktażowe, montaż sprzętu i jesteśmy gotowi do skoku.

Odbywa się na dwuosobowym spadochronie, gdzie instruktor umiejscowiony jest nad nami. Dba on o otworzenie spadochronu w odpowiednim momencie, czyli po około 50-cio sekundowym spadaniu swobodnym z prędkością 200 km na godzinę. Wówczas możemy cieszyć się pilotowaniem spadochronu, jednak bezpieczne lądowanie powierzamy z powrotem instruktorowi, który odpowiada za jego prawidłowy przebieg.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

MAZURY ZACHODNIE jesienią i o każdej porze roku.

MAZURY ZACHODNIE jesienią i o każdej porze roku.

Mazury kojarzymy najczęściej z Krainą Wielkich Jezior wraz z jej słynnymi, gwarnymi kurortami. Słabiej natomiast znamy zachodnią część Mazur, mającą zupełnie inne oblicze. Ta sąsiadująca z Warmią i Żuławami Wiślanymi kraina...
Balonem na Mazury

Balonem na Mazury

Człowiek marzył już od dawna, by unieść się w powietrze i patrzeć na świat z góry, a jaki jest piękniejszy teren do podziwiania niż Mazury? Rozległe jeziora przeplatane malowniczymi łąkami...
Kajakiem przez Mazury

Kajakiem przez Mazury

Spływ kajakowy to cudowna dawka czystego powietrza, słońca i pięknej przyrody jaką oferuje nam krajobraz Mazur, wymarzony sposób na aktywny wypoczynek dla wszystkich oczekujących od weekendu nieco więcej niż sielanki...