Luksusowe wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

1105984_hotel_restaurant_lighting

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo leżące na Bliskim Wschodzie, na Półwyspie Arabskim, nad Zatoką Perską i Omańską. Mimo że 97 procent powierzchni tego kraju zajmują pustynie, cieszy się on ogromną popularnością wśród turystów, a dla wielu z nich jest także symbolem bogactwa i luksusu. Obecnie, odwiedzając zaufane biuro podróży, można z łatwością odnaleźć wiele ofert wyjazdów do tego magicznego miejsca.

Urlop w rytmie stolicy

Abu Dhabi jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, drugim pod względem liczby ludności miastem w tym kraju, a jego historia sięga drugiej połowy XVIII wieku. Wśród najciekawszych obiektów Abu Dhabi wyróżnia się Fort Grande, będący najwyższym budynkiem na Bliskim Wschodzie, Pałac Al-Hosn, pochodzący z XIX wieku oraz Stary Targ.

Miłośników spacerów nie może zabraknąć w Zielonym Mieście, stanowiący swoista enklawę zieleni w silnie zurbanizowanej stolicy państwa. Z kolei amatorów aktywnego wypoczynku najczęściej spotkać można na wybrzeżu, gdzie panują wyśmienite warunki do nurkowania, windsurfingu czy narciarstwa wodnego. Doskonałym urozmaiceniem pobytu będzie udział w rejsie po wodach zatoki lub safari pod opieką przewodnika.

Luksusowy Dubaj

Niemal każde biuro podróży, organizujące wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, posiada oferty wyjazdów również do Dubaju. Miasto przyciąga wyjątkową architekturą i kusi atmosferą luksusu, w związku z czym przez wielu uznawane jest za wizytówkę kraju. Właśnie tutaj wybudowano sztuczne półwyspy w kształcie palm, wzmocnione falochronami, na których wzniesiono kompleksy mieszkalne i hotelowe, a ponadto handlowe i usługowe.

Powiew kultury i historii w Dubaju można poczuć odwiedzając Wielki Meczet z końca XIX wieku, Meczet Jumeira, plac targowy Złoty Souq, dawne domy rybaków i poławiaczy pereł oraz Muzeum Dubajskie, w którym podziwiać można wystawy przedstawiające dzieje emiratu. Dubaj to także znakomita propozycja dla pasjonatów nurkowania i windsurfingu, a nawet narciarstwa, którzy mogą liczyć na całkiem nowe doznania na sztucznym stoku, usytuowanym w otoczeniu pustyni.

Emiraty północne

W północnej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich znajduje się jeszcze pięć mniejszych emiratów, które są nieco mniej znane turystom, jednak pod względem oferowanych atrakcji mogą z powodzeniem konkurować z Abu Dhabi i Dubajem. Regiony te mogą poszczycić się pięknymi plażami, świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, terenami idealnymi do organizacji pieszych wędrówek oraz licznymi punktami handlowymi, usługowymi i rozrywkowymi.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to świetny pomysł dla osób pragnących przeżyć niezwykły urlop w niesamowitej atmosferze i otoczeniu luksusu. Należy jednak pamiętać, aby powstrzymywać nieco wodze fantazji, ponieważ konsekwencje prawne za niewłaściwe zachowanie niekiedy nie omijają również turystów, czego dowodem są liczne kontrowersyjne przypadki omawiane na światowych forach. Mimo to pobyt w Abu Dhabi czy Dubaju z pewnością będzie źródłem niezapomnianych wrażeń i nowych doznań.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...