Last minute po sezonie – gdzie się wybrać?

wakacje1

wakacje2wakacje3

Nie wszyscy mają okazję wyjechać na zagraniczny wypoczynek w sezonie urlopowym. Istnieje też pewna grupa ludzi, którzy świadomie rezygnują z wyjazdu w środku lata, korzystając z pięknej pogody, która jest w kraju. Powodów jest wiele, od wysokich cen turnusów, poprzez zbyt tropikalne upały, aż po zatłoczone kurorty. Gdy decyzja o wyjeździe poza sezonem zostanie już podjęta, warto wybrać najlepszy kierunek i miejsce, które zapewni miły wypoczynek przy nadal pięknej pogodzie. Nie warto też przepłacać, zwłaszcza, że poza sezonem można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty last minute. Gdzie w takim razie wyjechać? Który kurort wybrać?

Warto wiedzieć, że oferta last minute nie oznacza niższych standardów wycieczki. Poza niższą ceną, niczym nie różni się od normalnej propozycji. Często oferuje nawet wyższy standard, gdyż prawie zawsze zawiera opcję „All inclusive”, zapewniając tym samym pełne wyżywienie, nieograniczone wizyty w barze, a także wiele innych atrakcji, które przygotował dany hotel.

Dla tych, którzy szukają pięknej pogody, dobrej klasy hotelu i niezbyt wygórowanych  cen, ciekawą propozycją jest Tunezja. Z powodu dużego zainteresowania ze strony turystów, praktycznie każde biuro podróży ma w swojej ofercie wyjazdy do tego kraju. Cenione są zwłaszcza oferty last minute, których poza sezonem nigdy nie brakuje. Wypoczynek w Tunezji we wrześniu czy w październiku z pewnością będzie udany, a cena, jaką trzeba będzie zapłacić za wyjazd w ostatniej chwili może być niższa nawet o kilkadziesiąt procent w porównaniu ze środkiem sezonu.

Równie uroczym miejscem poza sezonem może być Chorwacja, do której w lipcu i sierpniu ściągają olbrzymie rzesze turystów, co, w połączeniu z dużymi upałami, nie tworzy najlepszego klimatu na wypoczynek. Natomiast tuż przed lub poza typowym sezonem jest wręcz idealna pogoda do plażowania czy też zwiedzania urokliwych zakątków tego kraju. Dla tych, którzy potrzebują naprawdę dużego wyciszenia, polecane są nawet późniejsze turnusy. Także w tym przypadku można liczyć na bardzo atrakcyjne oferty last minute, często nawet o połowę niższe, niż te oferowane w szczycie sezonu.

Na wakacyjny wypoczynek poza sezonem można wybrać się również do Grecji bądź Turcji, w których panuje sprzyjający klimat nawet w październiku. Zwłaszcza poza sezonem, kraje te są godne polecenia ze względu na bardziej sprzyjającą pogodę, która sprawi, że będzie się miało ochotę na zwiedzanie budzących zachwyt zabytków, a nie tylko leżakowanie nad basenem. Ogromna różnorodność atrakcji sprawi, że zarówno młodzi, szukający rozrywki, czy też starsi, którzy potrzebują odrobiny spokoju, znajdą tam to, czego oczekują, również poza sezonem.

Środek lata wcale nie musi oznaczać najlepszego terminu na wypoczynek. Równie dobrze, a czasem nawet lepiej jest wyjechać poza sezonem. W większości znanych kurortów nadal świeci piękne słońce, woda jest nagrzana po upalnym lecie, za to na ulicach i plażach nie ma tak dużego zgiełku. Dodatkową korzyścią są znacznie niższe ceny takich wycieczek, zwłaszcza, że można znaleźć wiele atrakcyjnych propozycji last minute, których na próżno szukać w samym środku sezonu.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...