Kupujemy apartament – decyzja dotycząca piętra

aparament

Podejmując decyzję o zakupie apartamentu, pojawia się wiele kwestii do rozważenia – lokalizacja apartamentu, jego powierzchnia, cena… Kolejną ważną rzeczą o której należy pamiętać, a wielu osobom niestety umyka ten aspekt zakupu, jest także piętro na którym znajduje się dany lokal mieszkalny. Każda z kondygnacji posiada swoje wady i zalety – czynniki takie jak dostępność, bezpieczeństwo, hałas, widok za oknem, a także cena pomagają zdecydować się na konkretne piętro. Aby pomóc w decyzji przyszłym nabywcom nowych nieruchomości, poniżej opisujemy czym charakteryzuje się mieszkanie na poszczególnych piętrach.

Parter

Dawniej parter był rozważany na pierwszym miejscu przez znaczną ilość kupujących nowe apartamenty. Trend ten jednak przeszedł pewną zmianę. Po pierwsze: wiele z aktualnie budujących się apartamentowców, parter przeznacza wyłącznie na lokale handlowo – usługowe. Po drugie: wszechobecny hałas i gwar panujący za oknami znajdującymi się od strony ulicy, zaczął być uciążliwym problemem dla nowych lokatorów. W zależności od lokalizacji budynku i otoczenia, mieszkania znajdujące się na parterze mają słabe oświetlenie dzienne, co jest kolejną uciążliwą rzeczą dla osób mieszkających na samym dole. Ponadto, lokale parterowe są znacznie częściej okradane przez włamywaczy. Jednakże i parter ma swoje dobre strony. Chociażby chłodniejsze powietrze w letnie upały, brak konieczności wchodzenia schodami czy użytkowania windy.

Piętra 1 – 3

Apartamenty znajdujące się na piętrach 1 – 3 są najczęściej i najchętniej wybierane przez nabywców nieruchomości. Przede wszystkim niekoniecznie trzeba korzystać i czekać na windę, możemy szybko i sprawnie skorzystać ze schodów. Piętra te są dobrym wyborem dla rodzin z dziećmi, gdyż rodzice bez problemu mogą obserwować z okien mieszkania dziecko bawiące się na podwórku z rówieśnikami. Życie na piętrach 1 – 3 ma też pewne wady… Co prawda im wyżej, tym mniej przeszkadza nam hałas za oknem z ulicy, to jednak im wyżej, tym również cieplej. Ma to znaczenie w szczególności gdy decydujemy się na apartament tam, gdzie lato potrafi być bardzo gorące.

Piętra 4 – 6

Jeśli budynek, w którym kupujesz apartament posiada windę, nie ma tak naprawdę zbyt wielkiej różnicy czy wybierzesz piętro 2, 3 czy może 5. W przypadku gdy nieruchomość, którą wybierasz to nowy apartament nad morzem lub w centrum miasta, warto ze względu na widoki zdecydować się na najwyższe dostępne w budynku lokale. Co prawda im wyżej sięgamy, tym droższe bywają poszczególne apartamenty, jednakże widok i rozciągający się za oknem zachwycający krajobraz, może zrekompensować ten spory wydatek finansowy.

W przypadku wyboru piętra na którym ma znajdować się zakupiony apartament, wszystko tak naprawdę zależy od własnych upodobań. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie i każdego dnia podziwiać piękne widoki za oknem, celuj w mieszkania znajdujące się na wyższych piętrach. Jeśli zaś nie lubisz korzystać z windy lub zależy ci na mieszkaniu, w którym skryjesz się podczas letnich upałów, zdecyduj się na parter lub 1 piętro. Przy wyborze apartamentu należy dokładnie rozważyć wszystkie kwestie, nawet te dotyczące piętra, w celu uniknięcia sporego wydatku na coś, co zamiast nas uszczęśliwić, przysporzy wielu kłopotów i smutku.

Źródło: Marina Royale – Inwestycja w apartamenty

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...