Joga na wakacjach – czyli jak podczas urlopu zadbać o swoje ciało i umysł

wakacje-z-joga

Jesteś już znudzony typowymi wakacjami? Masz dość zorganizowanych form zwiedzania oraz bezczynnego wylegiwania się na plaży? A może poszukujesz pomysłu na wakacje, podczas których nie tylko wypoczniesz, ale i zrobisz przysługę swojemu ciału i wyzwolisz nieco umysł? Jeśli tak, wakacje z jogą są idealnym pomysłem dla Ciebie.

Wypoczynek i zdrowy wysiłek w jednym

Wczasy z jogą to doskonała okazja nie tylko do relaksu i odprężenia umysłu, ale także do utrzymania prawidłowej kondycji ciała. Dzięki obecności wykwalifikowanych instruktorów, poznać możemy najważniejsze asany (pozycje w jodze) oraz nauczyć się skutecznych metod relaksacji i uspokajania umysłu. W naszym pędzącym świecie jest to szczególnie ważna umiejętność.

Ćwiczenia na łonie natury

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach poznało już jaką wspaniałą techniką jest joga. Niestety większość zajęć, na które możemy się zapisać odbywa się w zamkniętych pomieszczeniach, nawet gdy letnie słońce już bardzo intensywnie zagląda nam przez okna. Wakacje z jogą to możliwość praktykowania na świeżym powietrzu, a jak wykazują badania, to właśnie taki ruch jest najzdrowsze dla naszego organizmu.

Bogata oferta miejsc

Wczasy z jogą odbywają się w wielu fantastycznych miejscach, zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Z wyjazdów krajowych, szczególną popularnością cieszą się miejscowości nadmorskie i górskie, jeśli zaś chodzi o wyjazdy zagraniczne, tu prym wiedzie turystyka egzotyczna. Bo któż z miłośników jogi nie chciałby praktykować na przykład w miejscu, skąd pochodzi ta wyjątkowa technika?

Fantastyczni ludzie

Dlaczego jeszcze warto wybrać się na wakacje z jogą? Takie tematyczne wyjazdy to doskonała okazja do poznania wielu ciekawych ludzi, posiadających te same zainteresowania. Biorąc udział w zwykłych wycieczkach grupowych, organizowanych przez biura podróży, musimy zwykle liczyć się z tym, że możemy spotkać tam każdego, nie zawsze osoby, z którymi chcielibyśmy spędzić ten czas. W przypadku wakacji z joga, mamy pewność, że wezmą w nich udział ludzie naprawdę zainteresowani tematem.

Zdrowe jedzenie

Warto także wspomnieć o jadłospisie. Ci z nas, którzy odżywiają się nietypowo, dbając o to własne zdrowie, pewnie nie raz mieli problem z jedzeniem na mieście czy właśnie podczas wyjazdów wakacyjnych. W przypadku wczasów z jogą możemy mieć pewność, że posiłki dla nas przygotowywane będą zdrowe i w pełni wartościowe. Bardzo często mamy także możliwość wyboru własnej diety, na przykład gdy odżywiamy się wegetariańsko. Jeśli więc jesteś fanem jogi i nie miałeś jeszcze okazji odbyć wakacji z jogą, koniecznie zastanów się nad takim wyjazdem. W końcu najlepszy odpoczynek jest wtedy, gdy dbamy w równym stopniu o swoje ciało, umysł i ducha.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...