Czar Meksyku – zwiedzanie i wypoczynek w jednym miejscu

Meksyk_4

Wybierając się na wczasy każdy marzy o błogim wypoczynku, najlepiej na rajskiej plaży, w cieniu egzotycznej palmy słuchając kojącego szumu morskich fal. Jednak, będąc w nowym miejscu warto też zaplanować aktywne zwiedzanie, szczególnie po kilku dniach słodkiego lenistwa. Doskonałą opcją, która łączy w sobie te dwie formy wypoczynku, jest wycieczka do Meksyku – kraju, który gwarantuje niezapomniane wrażenia i możliwość spokojnego leżakowania na piaszczystych plażach.

Leniwy wypoczynek po meksykańsku

Błogie lenistwo – to pierwsze, co przychodzi na myśl każdemu urlopowiczowi, który planuje wakacje z dala od pracy, codziennych obowiązków i miejskiego zgiełku. W zależności od regionu Meksyku, zwiedzać tej kraj oraz wypoczywać można zarówno nad Oceanem Spokojnym, Morzem Karaibskim jak i Zatoką Meksykańską. Turyści mają do dyspozycji prawie 10 tysięcy kilometrów linii brzegowej. Nie dziwi więc fakt, że Meksyk uznawany jest za najlepsze miejsce na świecie do plażowego i wodnego wypoczynku.

Chcąc poznać życie mieszkańców kraju, ale bez ekstremalnych przeżyć, warto wybrać się do jednego ze spokojnych miasteczek, gdzie można skosztować regionalnej kuchni i spędzić czas wolny w iście meksykańskim stylu. Kuchnia tego zakątka świata łączy w sobie smaki rdzennych Indian i hiszpańskich zdobywców tych ziem, a nawet Azteków i została zaliczona do niematerialnego światowego dziedzictwa UNESCO. A co warto skosztować, będąc w Meksyku? Koniecznie trzeba spróbować tortilli, którą przyrządza się tu na wiele sposobów, ale też enchilades, enfrijoladas, zupy pozole, salsy i guacamole. Na deser obowiązkowo churros z sosem czekoladowym, a w ramach wieczornego relaksu – drink na bazie tequili albo mezcalu.

Osoby, które preferują spokojny wypoczynek, ale nie chcą wyłącznie leżeć na plaży, mogą zrelaksować się słuchając muzyki granej na żywo przez mariachi. Na orkiestrę składa się kilka gitar, skrzypce, mandoliny i trąbki, a spotkać ją można na placach i ulicach wielu meksykańskich miast.

Aktywny wypoczynek, czyli zwiedzanie Meksyku

Każdy, kto nie wyobraża sobie wakacji bez zwiedzania, Meksyk jest idealnym kierunkiem podróży. Mieszanka wpływów indiańskich, hiszpańskich, karaibskich i Zachodu tworzy wielobarwny świat o bogatej kulturze.

Dla lubiących aktywny wypoczynek, zwiedzanie Meksyku warto rozpocząć od zaplanowania kilku wycieczek, które pozwolą odkryć starożytne cywilizacje Majów i Azteków. Do największych atrakcji turystycznych niewątpliwie należą: najbardziej fascynujące ruiny świata – Chchen Itza, kolonialne miasto Valladolid, destylarnia Tequili, cenota Ik Kil, Rezerwat Biosfery Sian Ka’an, rajskie wyspy – Isla Contoy i Isla Mujeres oraz miasto Majów – Tulum. Przykład wycieczek znaleźć można na stronie: http://www.um24.pl/zwiedzanie-wypoczynek/meksyk. W zależności od własnych preferencji, można zdecydować się na kilkudniową wycieczkę objazdową albo zaplanować zwiedzanie w pobliżu swojego miejsca pobytu.

Będąc w Meksyku, warto wziąć udział w rozmaitych uroczystościach organizowanych zarówno w miastach, jak i na wsiach. Szczególnie te o charakterze religijnym są bardzo ważne dla mieszkańców i hucznie świętowane, np. wesela czy święto zmarłych. Głośne śpiewy i muzyka, wszechobecna radość i mnogość kolorów pozwolą poczuć ten wyjątkowy klimat i wczuć się w atmosferę zabawy. Z meksykańskim folklorem nierozerwalnie kojarzą się też barwne stroje, charakterystyczne nakrycia głowy w postaci słomianych sombrero, tkane z grubych materiałów poncho, malarstwo Fridy Kahlo i Diego Rivery. Miłośnicy twórczości Fridy koniecznie powinni odwiedzić poświęcone jej muzeum – Niebieski Dom, które mieści się w rodzinnym domu artystki z 1907 roku, w Coyoacán.

Zarówno obcowanie z przyrodą i cofnięcie się do czasów starożytnych cywilizacji, jak i poznanie folkloru oraz przyjrzenie się z bliska codziennemu życiu mieszkańców, to prawdziwe perełki dla każdego turysty, który jest żądny wrażeń i poznania egzotycznej kultury Meksyku.