Home Artykuły Czy wiesz dlaczego warto wybrać apartament na wakacje?

Czy wiesz dlaczego warto wybrać apartament na wakacje?

4 min read

Na portalach z ofertami wakacyjnego najmu właściwie każde mieszkanie nazywane jest apartamentem, ale wybierając apartament z prawdziwego zdarzenia, można zyskać naprawdę wiele. Warto się na to zdecydować, nawet jeśli w planach jest głównie plażowanie.

Apartamenty – wybieraj je kiedy liczy się komfort

Każdy, kto korzystał z prywatnych opcji zakwaterowania, zna związane z nimi najczęstsze problemy: niezbyt czysto, zdecydowanie za głośno, a w częściach wspólnych zwyczajnie zbyt tłoczno. Wybierając prawdziwe apartamenty z oferty: baltichome.pl, można rozwiązać te wszystkie problemy za jednym zamachem. Są to mieszkania w pełni samodzielnie – jedyną przestrzenią wspólną jest klatka schodowa (i ewentualnie basen czy sauna), ściany nie są z tektury, nawet układ przestrzenny sprzyja zachowaniu komfortu choćby w najbardziej imprezowy weekend. Warto to zresztą podkreślić, ponieważ apartamenty zaprojektowane z myślą o pobycie kilku osób są przygotowane tak, żeby każdemu zapewnić oczekiwany poziom prywatności i wygody.

Apartament – wyjątkowa atrakcja sama w sobie

Najwyżej oceniane apartamenty w Międzyzdrojach znajdują się w nowoczesnych budynkach wyposażonych w baseny, saunę czy choćby siłownię. Kojarzy się to z luksusowymi wnętrzami, ale takie właśnie miały być apartamenty – luksusowe. Jednak na tego typu udogodnienia nie należy patrzeć tylko jako element o charakterze prestiżowym. O ile bowiem można zagwarantować doskonały projekt wnętrza, to pogody zagwarantować się nie da – wszystko to, co wiąże się z pobytem w apartamencie: możliwość wypoczynku w ogrodzie zimowym, na basenie czy w strefie SPA, to atrakcje, które na pewno warto uwzględnić w planie pobytu.

Apartamenty – wysoki poziom obsługi

Kryterium, które zdecydowanie zbyt rzadko jest brane pod uwagę przy wyborze opcji zakwaterowania nad morzem, to sposób oraz poziom obsługi. W tak zwanych kwaterach prywatnych obsługa zasadniczo nie istnieje, a jeśli jest, to na takim poziomie, że szkoda poświęcać temu więcej czasu. W hotelach poziom jest zwykle znacznie wyższy, ale ciągła obecność przesadnie uprzejmego personelu też jest dla wielu osób męcząca. Apartamenty są z kolei obsługiwane perfekcyjnie: zawsze czyste, świeże i przyjazne, ale bez tej całej otoczki hotelowej, która tyle ma wspólnego z opieką, co i z trzymaniem gości na oku.

Czy za to wszystko warto dopłacić? W zdecydowanej większości przypadków – jak najbardziej. Warto jednak dodać, że niektóre apartamenty nie są wcale wyraźnie droższe niż pokój premium w hotelu średniej klasy, co czyni je dodatkowo atrakcyjniejszą propozycją.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Tureckie wakacje jesienią: co warto wiedzieć?

Planujesz wyjazd do Turcji we wrześniu lub w październiku? To świetny pomysł! Zobacz, czeg…