Home Aktualności Dlaczego warto zapisać nastolatka na obóz wojskowy?

Dlaczego warto zapisać nastolatka na obóz wojskowy?

5 min read
Obozy wojskowe dla młodzieży rozwijają w nastolatku samodzielność, dyscyplinę i wiele innych cech. Dziś pokażemy Ci 5 korzyści z uczestnictwa w obozie ASG. Przekonaj się, że tego lata warto zachęcić dziecko do spędzenia wakacji w niecodzienny sposób!

Nauka samodzielności i dyscypliny

Turnus tego typu to nie tylko relaks i zabawa. Ponieważ uczestnicy poznają sposoby posługiwania się bronią, kluczowa jest tu odpowiedzialność. I choć to replika (Air Soft Gun, czyli ASG), a nie prawdziwa broń – każdy traktuje sprawę poważnie. W związku z tym nastolatek pozna zasady bezpieczeństwa i podstawy udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie obozu ogromne znaczenie ma współpraca w grupie. Część zadań trzeba będzie jednak  realizować samodzielnie. Wszystko to uczy zachowania porządku, radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach i szacunku do drugiego człowieka… oraz natury.

Poznanie podstaw nowego hobby

Dla wielu osób obóz wojskowy dla młodzieży (https://voguetravel.pl/oboz-asg) jest zupełnie nowym, fascynującym przeżyciem. To przygoda, która często zapoczątkowuje ciekawą pasję. Będą oczywiście i tacy, którzy już mają rozeznanie w tematyce ASG.

A nuż po tego typu wyjeździe nastolatkowie zostaną zainspirowani, by regularnie ćwiczyć nabyte umiejętności… Albo nawet zaopatrzyć się we własną replikę broni?

Nawiązanie przyjaźni i relacji koleżeńskich

Wakacyjne wyjazdy obozowe pozwalają poznać nowych ludzi w podobnym wieku. Łatwo wtedy nawiązać długotrwałe, prawdziwe przyjaźnie. W końcu w jednym miejscu spotykają się osoby dzielące pasję do zagadnień okołomilitarnych. I nawet gdy pochodzą one z różnych miejsc w Polsce – dziś nie jest to przeszkodą. Internet pozwala łatwo podtrzymywać kontakt, który zostanie złapany podczas wakacji!

Obóz wojskowy dla młodzieży = czas w ruchu!

Podczas wyjazdów w tym stylu nie ma mowy o bezczynnym siedzeniu. Nastolatkowie spędzają czas aktywnie, w terenie, ucząc się m.in. poruszania w nim. Proponowane ćwiczenia i zadania wzmacniają sprawność i kondycję, a także koordynację ruchową. Posługiwanie się repliką broni wymaga ponadto koncentracji i refleksu, czyli również niezwykle przydatnych umiejętności.

Wakacje w pięknym otoczeniu przyrody

Organizowane przez Vogue Travel obozy ASG (https://voguetravel.pl/obozy-asg) są organizowane w malowniczych zakątkach kraju. Popularne turnusy organizowane są na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Piękne lasy, skałki i wzgórza to wspaniałe miejsca na spędzenie aktywnych, pasjonujących wakacji. Świeże, leśne powietrze gratis! Taki wyjazd z pewnością nieprędko zostanie zapomniany. Niektórzy nawet wracają do nas na kolejne turnusy jeszcze tego samego lata!

Tych, którym znudziły się tradycyjne wyjazdy z pewnością zainteresuje obóz ASG. To propozycja szczególnie dla sprawnych fizycznie, lubiących zajęcia sportowe nastolatków. Zapraszamy zarówno osoby obeznane z tematyką militarną, jak i początkujących. Zajęcia będą dostosowane do umiejętności i możliwości uczestników. Do zobaczenia na pasjonującym, letnim obozie z https://voguetravel.pl/!

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Aktualności

Sprawdź również

Jak się płaci za drogi w Słowenii?

Słowenia zachwyca zarówno entuzjastów turystyki górskiej, jak i miłośników relaksu nad Adr…