Home Artykuły 4 rzeczy, bez których wakacyjny kemping na pewno nie wypali

4 rzeczy, bez których wakacyjny kemping na pewno nie wypali

5 min read

Wakacyjne wyjazdy to czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Przez te kilka beztroskich dni można zapomnieć o pracy, codziennych obowiązkach i wszystkim tym, co zaprząta głowę oraz zaburza spokój. Aby jednak taki wyjazd mógł się odbyć i był w 100% udany, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Dzisiaj opowiemy Ci o 4 najważniejszych rzeczach, które koniecznie musisz zabrać na zagraniczny kemping. Zaczynamy!

1. Dokumenty

Niby podstawa, ale uwierz, że turystom bardzo często zdarza się zapomnieć o dokumentach, które są w stanie potwierdzić ich tożsamość. Zazwyczaj zaskoczenie przychodzi na lotnisku lub podczas przekraczania granicy. Międzynarodowe prawo jest jednak skonstruowane w taki sposób, że nie ma możliwości, by ktokolwiek bez dowodu tożsamości (paszport, dowód osobisty) mógł wyjechać do innego kraju. Pamiętaj, że obowiązek posiadania dokumentów dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Przed wyjazdem warto więc wyrobić maluchowi paszport lub dowód osobisty.

2. Gotówka

W dzisiejszych czasach wszyscy przekonują nas o tym, że płatności bezgotówkowe są już standardem niemal na całym świecie, ale sytuacja nie do końca tak wygląda. Na świecie jest wiele miejsc, w których nie zapłacisz kartą, a do najbliższego bankomatu będzie kilka kilometrów. Jest to bardzo prawdopodobny scenariusz, szczególnie jeśli wybierasz się na zagraniczny kemping. Zalecamy więc wziąć ze sobą trochę gotówki i nie ufać ślepo w to, że rozwój technologii zawitał do każdego miejsca na ziemi.

3. Środki czyszczące

To może wydawać się śmieszne, ale właściciele kempingów nie zawsze dbają o tak podstawowe rzeczy. Jeśli więc nie chcesz zmywać naczyń tylko pod bieżącą wodą i wytykać sobie przez cały wyjazd jak mogłeś nie pomyśleć o płynie, zalecamy spakować go już teraz. Lepiej być przezornym i przygotować sobie małą paczkę środków czyszczących oraz higienicznych, żeby na miejscu nie być zaskoczonym warunkami, jakie panują w ośrodku.

4. Polisa wakacyjna

Bez tego nie powinieneś nawet ruszać za granicę. Dzięki specjalnemu ubezpieczeniu turystycznemu zabezpieczysz się przed koniecznością płacenia za wizyty lekarskie poza granicami Polski. Polisa często obejmuje również odpowiedzialność cywilną, rekompensatę za utratę bagażu, a nawet za odwołanie wyjazdu. Dobre zestawienie ubezpieczeń podróżnych dopasowanych do Twoich potrzeb znajdziesz na stronie: http://kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Wystarczy, że wpiszesz kilka danych, by za chwilę otrzymać najkorzystniejsze oferty wielu firm.

Podsumowanie

Oczywiście na liście powinno znaleźć się jeszcze wiele innych rzeczy, bez których zagraniczny kemping będzie trudny do zrealizowania. Postaraliśmy się jednak wybrać dla Ciebie najważniejsze oraz takie, które znacznie podniosą komfort wypoczynku i jego czystość. Wiadomo, że nie da się przewidzieć każdej ewentualności, ale zawsze warto próbować być jeden krok przed zdarzeniami, które mogą się pojawić.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Europejska Karta Zdrowia – dlaczego warto ją wyrobić i co obejmuje?

Karta EKUZ zapewnia dostęp do opieki zdrowotnej w Europie wszystkim 27 państwom członkowsk…