Home Artykuły Wylatujesz z Okęcia? Nie wiesz gdzie zostawić bezpiecznie samochód?

Wylatujesz z Okęcia? Nie wiesz gdzie zostawić bezpiecznie samochód?

6 min read
Planujesz wakacje? A może wybierasz się na krótki wyjazd służbowy? Nie zapomnij o zarezerwowaniu bezpiecznego parkingu w okolicy lotniska. Doradzamy Ci gdzie zaparkować na Okęciu, aby podczas wakacji nie zastanawiać się co dzieje się z Twoim autem. Planując lot z warszawskiego lotniska najlepiej od razu zadbać o bezpieczny postój dla swojego samochodu i zarezerwować parking online np. na stronie parking-lotnisko.pl. Sprawdziliśmy na co powinieneś zwrócić uwagę, żeby Twoje auto stało w naprawdę bezpiecznym miejscu.

Parking dozorowany czy strzeżony? Jest jakaś różnica?

Masz do wyboru dwa rodzaje przy lotniskowych parkingów – dozorowane i strzeżone. Wbrew pozorom różnica między nimi jest bardzo duża. Parkingiem dozorowanym nazywamy po prostu wynajem miejsca, bez odpowiedzialności za pojazd, który się na nim znajduje. Jeśli coś stanie się z Twoim pojazdem, parking nie będzie ponosił za to żadnej odpowiedzialności. Druga opcja to parkingi strzeżone. Są to miejsca w całości ogrodzone, monitorowane przez 24 godziny na dobę i dodatkowo strzeżone przez ochronę. Na wjeździe zazwyczaj znajduje się szlaban wjazdowy i osoba, która pilnuje, aby na teren parkingu nie wchodziły osoby niepożądane. Rezerwując tam miejsce zabezpieczasz się tym samym przed kradzieżą, ale także przed uszkodzeniem pojazdu. W razie kradzieży samochodu to parking ponosi za to odpowiedzialność. Jeśli wybrany przez Ciebie parking ma ubezpieczenie, w przypadku uszkodzenia wynikającego na przykład z winy innego kierowcy, będziesz mieć pewność zwrotów koszty naprawy samochodu.

Monitoring i ochrona

Kolejnym aspektem jaki warto sprawdzić jest monitoring. Powinien być to monitoring wizyjny w postaci systemu telewizji przemysłowej oraz monitoring firmy ochroniarskiej. Jeśli chodzi o ochronę część parkingów korzysta z usług wynajętych ochroniarzy, a cześć z własnych pracowników. Ważne, aby były to osoby przeszkolone, a nie przypadkowe.

Opinie

Następną bardzo przydatną wskazówką przy wyborze miejsca postoju są opinie w Internecie. Wybierając jaki parking na lotnisku Okęcie warto sprawdzić komentarze ludzi, którzy już z niego korzystali. To najlepszy dowód na to, czy auto będzie bezpieczne i czy wszystko z parkingiem jest w porządku. Dobrym przykładem jest parking Park&Fly Warszawa, który otrzymał miano najlepszego parkingu przy lotnisku Okęcie na portalu parkinglotnisko24.pl. Jest to dowód na profesjonalizm i świetnej jakości usługi.

Podsumowując – jeśli odpowiednio wybierzesz parking przy lotnisku, czyli sprawdzisz poziom ochrony, monitoringu, to pozostawienie auta będzie na prawdę bezpieczne, a Ty będziesz mieć spokojne wakacje albo służbowy wyjazd. Zanim dokonasz rezerwacji parkingu przy lotnisku powinieneś sprawdzić kilka rzeczy. Po pierwsze upewnij się, że wynajmujesz miejsce na parkingu strzeżonym, a nie dozorowanym. Po drugie sprawdź czy parking jest ubezpieczony. Takie ubezpieczenie zapewni ci ochronę przy ewentualnych uszkodzeniach samochodu. Dzięki niemu będziesz miał pewność, że otrzymasz zwrot kosztów naprawy. Kolejną ważną kwestią, jest obecność monitoringu, a także pracowników ochrony. Poświęć też kilka minut na przejrzenie opinii o parkingach. Zadowolenie innych klientów to dobra przesłanka, gdzie zaparkować przy lotnisku okęcie.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Tureckie wakacje jesienią: co warto wiedzieć?

Planujesz wyjazd do Turcji we wrześniu lub w październiku? To świetny pomysł! Zobacz, czeg…