Home Artykuły Destynacje Świat Wycieczka do Grecji – co trzeba zobaczyć?

Wycieczka do Grecji – co trzeba zobaczyć?

9 min read

Kraj, w którym temperatura od maja do października nie spada średnio poniżej 20°C. Kraj z mnóstwem pięknych plaż i morzem przybierającym wszystkie odcienie niebieskiego. Kraj, w którym ożywają historie z mitów. W końcu – kolebka dzisiejszej cywilizacji. Są tysiące powodów, by w 2018 roku wybrać się na wakacje do Grecji. My przedstawiamy najważniejsze z nich!

Wycieczka do Grecji – co warto wiedzieć?

Grecja słynie w świecie jako kolebka dzisiejszej demokracji i cywilizacji europejskiej. To państwo, w którym możesz podziwiać wiele zabytków, o których uczyłeś się na historii. Możesz tu także skosztować przepysznych win z lokalnych winiarni. Gwarantujemy, że feta, jogurt grecki i oliwa z oliwek nigdzie nie smakują tak dobrze.

Przed wyjazdem zapamiętaj, aby nie pozdrawiać ludzi gestem otwartej dłoni. W tym kraju uchodzi to za niezwykle obraźliwe. Nie zdziw się także, że choć Grecję reklamują przede wszystkim piękne plaże, to aż 80% jej powierzchni zajmują tereny górzyste. Jeżeli przyjedziesz w szczycie sezonu, przygotuj się na wielu turystów. Rocznie do Grecji przybywa około 16 milionów odwiedzających. Jeśli wziąć pod uwagę, że państwo zamieszkuje mniej więcej 10 milionów obywateli, ta liczba robi wrażenie!

Grecja – co zwiedzić w tym kraju?

Grecja – wycieczka na Rodos

W skład Grecji wchodzi 2500 wysp, z czego ponad 150 jest zamieszkałych. Jedną z najpopularniejszych jest Rodos. To miejsce, w którym świetnie odnajdą się fani aktywnego wypoczynku i zabaw do rana. Wyspa przyciąga uwagę licznymi klubami, mieści się na niej wiele restauracji i lokali. Posiada też bardzo dobrze wyposażony ośrodek sportów wodnych, więc jeśli marzy Ci się na przykład nauka surfowania, znajdziesz tu coś dla siebie!

Zakynthos – wycieczka do Grecji na najlepsze plaże

Kiedy trzymasz w rękach gazetkę z ofertami biura podróży i patrzysz na zdjęcie greckich plaż, bardzo możliwe, że patrzysz właśnie na Zakynthos. To wyspa z najpiękniejszymi plażami w Grecji, o ile nie w całej Europie. Jeśli więc jesteś miłośnikiem wylegiwania się na słońcu, gorącego piasku i kąpieli w przejrzystej wodzie, pomyśl nad urlopem właśnie na tej wyspie.

Ateny – kolebka kultury europejskiej

Stolica Grecji to prawdziwy raj dla wszystkich, którzy lubią zwiedzać. To tu znajduje się Akropol, czyli wzgórze z najbardziej znanymi antycznymi budowlami: Partenonem, Teatrem Dionizosa czy Propylejami.

Zwiedzając Ateny, nie sposób również nie zajrzeć na Agorę, czyli starożytny rynek, na którym setki lat temu kształtowały się dzisiejsza demokracja i kultura. Koniecznie odwiedź również Plakę, najstarszą dzielnicę miasta.

Grecja – autokarowa wycieczka objazdowa

Jeśli w wyjazdach najważniejsze jest dla Ciebie zwiedzanie i zawsze chcesz zobaczyć jak najwięcej, pomyśl o wyciecze po Grecji autokarem. Ten kraj pełen jest miejsc i zabytków, które warto odwiedzić.

Saloniki, Delfy, Ateny, Meteory, Mykeny – to miejsca, które możesz poznać w tydzień, jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie Grecji autokarem.

Ile kosztuje wycieczka do Grecji?

Wycieczki do Grecji z Polski od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są jednocześnie dość tanie, tygodniowa wycieczka do Grecji, zorganizowana przez jedno z biur podróży, powinna kosztować około 1000 zł. Ich popularność przekłada się również na mnogość ofert, wiele ciekawych propozycji znajdziesz na przykład na lidl-podroze.pl.

Co zabrać na wycieczkę do Grecji?

  1. Skromny strój – ta propozycja na początku listy może wydać się nietypowa, jest jednak niezwykle ważne, by o tym pamiętać. W Grecji prawdopodobnie będzie okazja, by odwiedzić wiele świątyń, a podczas ich zwiedzania powinno się ubrać w taki sposób, aby nogi i ramiona pozostawały zakryte. Pamiętaj o tym i nie wybierz się na zwiedzanie w stroju plażowym!
  2. EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument, który pozwala na otrzymanie opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej na takich samych zasadach, jak obywatele danego państwa. Jej wyrobienie jest bardzo łatwe i nie zajmuje wiele czasu, a może okazać się pomocna w najróżniejszych sytuacjach, dobrze więc o niej pamiętać.
  3. Prawo jazdy – aby móc przemieszczać się po Grecji jako kierowca, wystarczy polskie prawo jazdy. Jeśli więc chciałbyś zorganizować sobie wycieczkę objazdową swoim lub wynajętym samochodem, możesz zrobić to bez najmniejszego problemu.
  4. Nakrycie głowy – Grecja to słoneczny, gorący kraj. W sezonie średnia temperatura przekracza 30°C. Aby zabezpieczyć się przed udarem czy przegrzaniem, dobrze jest mieć przy sobie czapkę, kapelusz lub chociaż przewiewną chustkę.

To, że Grecja od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków na wakacje, to nie przypadek. Ten kraj ma do zaoferowania naprawdę wiele – od pięknych plaż i ciepłej wody w morzu, przez kluby i restauracje z pysznym jedzeniem, po znane na całym świecie zabytki.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Świat

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…