Home Artykuły Święta poza domem – Święta: rodzinnie, firmowo, w hotelu

Święta poza domem – Święta: rodzinnie, firmowo, w hotelu

10 min read

Wigilia, Święta i Sylwester w domu rodzinnym – tak spędzi te wyjątkowe dni zapewne większość z nas. Dla tych, którzy – z różnych względów – będą w tym czasie poza domem lub szukają dodatkowych wrażeń bardzo bogatą ofertę przygotowały polskie hotele.

Święta poza domem spędzamy z kilku co najmniej powodów. Często to nasz przemyślany wybór – gdy chcemy uniknąć przygotowań i zasmakować nowych wrażeń, bądź gdy chcemy spędzić ten czas w gronie osób jak my samotne. Równie często to właśnie w Święta mają miejsce wigilie firmowe, nie rzadko przychodzi je spędzać także w podróży służbowej. – Wiemy, że w przedświątecznej gorączce trudno coś przygotować na taką okazję, a z drugiej strony nic tak nie zbliża jak wspólny posiłek. Wigilie firmowe czy świąteczne spotkania integracyjne cieszą się dużym zainteresowaniem – podkreśla Aleksandra Niemczyk z Hotelu Szafran (woj. śląskie).

Domowo, ale wygodniej…

„Rodzinna atmosfera naszego domu, stylowe wnętrza dawnej arystokratycznej siedziby, pełen ciepła i życzliwości personel oraz świąteczne potrawy przygotowane według tradycyjnych receptur sprawią, że Święta spędzone z nami będą wyjątkowe i na długo pozostaną w Państwa pamięci” – tak ofertę pobytu świątecznego zachwala Hotel Pałac Staniszów (woj. dolnośląskie). Tradycja i domowa atmosfera dominują w ofercie krajowych hoteli. Obiekty starają się jednak nie tylko rekompensować ciepło domowego ogniska, ale i zaproponować dużo więcej: odpoczynek, wygodę i magię niejednokrotnie bajkowego otoczenia czy wystroju. – Naszych gości zapraszamy do spędzenia kilku chwil w innym świecie… świecie pięknych mebli, staropolskiego jadła, mruczących kominków i… holistycznej metamorfozy – mówi Dorota Tokarska z Pałacu Odrowążów Manor House (woj. mazowieckie).

Dla każdego czas świąt oznacza coś innego, jednak wszystkim bez wyjątków nierozerwalnie kojarzy się z suto zastawionym stołem. Polskie hotele prześcigają się w urozmaicaniu świątecznego lub wigilijnego menu, ale w wielu i w tej kwestii stawia się na tradycję, przygotowując pełny zestaw 12 dań… W programie świątecznym obok tradycyjnych potraw, śpiewania kolęd, robienia ozdób choinkowych czy strojenia choinki nie brakuje też całego szeregu innych atrakcji.

… i często atrakcyjniej

Bardzo prawdopodobne, że w hotelu, który wybierzemy miłe niespodzianki będą nam towarzyszyły już dosłownie od progu. Hotel Pałac Staniszów przywita nas kieliszkiem tradycyjnej nalewki Stonsdorfer, Manor House staropolskimi przekąskami i barkiem herbacianym w pokoju, zaś Dwór Elizy (woj. dolnośląskie) zostawi upominek w pokoju.

Atrakcji nie zabraknie z pewnością podczas całego świątecznego pobytu. Hotel Szafran urozmaici Państwu sylwestrowy wieczór wróżbami profesjonalnego artrologa, Hotel Centuria (woj. śląskie) zorganizuje ognisko w średniowiecznym klimacie i spotkanie z Mikołajem, Hotel Azyl (woj. dolnośląskie) zaprosi z kolei do zabawy w „Złego Mikołaja”, Hotel artNikifor (woj. małopolskie) przygotuje kinderbal… Firewalking – chodzenie po ogniu, przejażdżka wozami z pochodniami i „wigilijne rozmowy ze zwierzętami” (Manor House) czy kulig podgórskimi serpentynami (Hotel Elbrus, woj. śląskie) – to tylko wybrane z ogromnej liczby atrakcji.

Hotele nie zapominają, że okres Świąt to również czas na refleksję i wyciszenie. I tu nas nie zawiodą – w ich ofercie nie brakuje wieczorów kolędowych, koncertów muzyki poważnej, jazzowej i regionalnej, a nawet ścieżek edukacyjnych i medytacji, nie wspominając o SPA czy programie wycieczek krajobrazowych… Jak przekonuje Piotr Zagórski z Hotelu Masovia (woj. warmińsko-mazurskie), „charakterystyka hotelu i restauracji sprzyja odpoczynkowi, wyciszeniu oraz odpowiedniemu nastrojowi tych szczególnych dni. Chcemy zachęcić naszych gości do poznania mazurskiej tradycji, odkrywania Mazur”.

Wybór miejsca i hotelu

Miejsce pobytu warto wybierać nie tylko ze względu na lokalizację, ale i nasze zainteresowania czy hobby, które wybrany obiekt pozwoli zrealizować. Oferta krajowych hoteli jest już obecnie tak bogata, że o trafny wybór nie jest trudno. Z całą pewnością powinniśmy zwrócić również uwagę na reprezentowane przez wybrany hotel standardy gościnności i obsługi gości – te szczególnie w tak wyjątkowych i intymnych chwilach jakie towarzyszą spotkaniom świątecznym, powinny być bez zarzutu.

***

Prezentowane powyżej hotele są laureatami prestiżowego programu „Złoty Standard”, wyróżniającego najlepsze praktyki obsługi gości.

Powitalny kieliszek Stonsdorfera, firewalking, spacer z pochodniami, wróżby i rozmowy ze zwierzętami – to niektóre spośród świątecznych atrakcji przygotowanych przez hotele.

 Gościnnie i beztrosko

Definicja gościnności zakłada nie tylko respektowanie życzeń gościa, ale i poszanowanie jego potrzeby intymności i komfortu. Trafnie wybierając hotel na pobyt świąteczny, na pewno się nie rozczarujemy – obiekt zapewni nam spokój, odpoczynek i szeroką paletę mniej lub bardziej związanych ze Świętami atrakcji do wyboru. Istnieje duża szansa, że poczujemy się „jak w domu”, unikając przy tym typowo domowych obowiązków. W gronie rodziny i przyjaciół spędzić możemy tym samym nieporównywalnie więcej czasu, beztrosko trwoniąc go na rozmowy i wypoczynek.

Możemy mieć również pewność, że hotele, szczególnie gdy wybierzemy pobyt wielodniowy, zapewnią nam w tym czasie atrakcyjne zniżki i ponadstandardowe atrakcje.

Paweł Sikora, Złoty Standard

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…