Home Artykuły Spóźnienie na lot przesiadkowy: co robić?

Spóźnienie na lot przesiadkowy: co robić?

4 min read

Stało się. Spóźnienie na lot przesiadkowy spotkało i ciebie. Co zrobić w takiej sytuacji? Zamiast trwonić nerwy, lepiej zacznij działać!

1. Spóźnienie na lot przesiadkowy: co możesz zrobić?

2. Jak uzyskać odszkodowanie?

Zdarza się, że podróżujemy z przesiadkami. Coraz częściej robimy to również po to, aby zmniejszyć koszty naszej podróży. Loty z przesiadkę w strategicznych punktach, często kosztują o wiele mniej, niż loty bezpośrednie. Wiadomo, że tym bardziej ważny jest dla nas każdy grosz. Jak można sobie pomóc w podobnej sytuacji?

1. Spóźnienie na lot przesiadkowy: co możesz zrobić?

Zdarza się, że spóźniamy się z własnej winy. W drodze może zdarzyć się przecież mnóstwo rzeczy, których wcześniej nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ale zdarza się również, że to wybrana przez nas linia lotnicza jest odpowiedzialna za spóźnienie, które wiąże się z ogromnym stresem i zawsze jest przykrym doświadczeniem.

W takiej sytuacji przysługuje nam prawo do ubiegania się o odszkodowanie!

Jednak zanim to zrobisz powinieneś wiedzieć, że kluczowa w podobnej sytuacji jest rezerwacja biletu. Konkretnie chodzi o to, czy Twoje loty zostały uwzględnione w ramach jednej rezerwacji. Dlaczego to takie ważne?

Odpowiedź jest prosta: dla pokrzywdzonego pasażera bardziej korzystna jest sytuacja, w której dokonana została jedna rezerwacja, czyli przewoźnik będzie mógł uznać oba loty jako jedną podróż. Problemy logistyczne są więc 100% po stronie przewoźnika.

Oczywiście i w przypadku 2 różnych rezerwacji możesz się starać o odszkodowanie. Jednak w tym drugim wypadku, uzyskasz je jedynie za zakłóconą część podróży. Krótko mówiąc, pasażer sam bierze odpowiedzialność za swoje spóźnienie, co wpływa na wysokość odszkodowania.

2. Jak uzyskać odszkodowanie?

Jeśli nie wiesz od czego zacząć ubieganie się o odszkodowanie, ale jesteś przekonany, że ci się ono należy, oczywiście najrozsądniej będzie skorzystać z fachowej pomocy. Są firmy, które zajmują się odszkodowaniami z tego tytułu, a dzięki swojemu doświadczeniu, przeprowadzają podobne sprawy w sprawny i merytoryczny sposób.

Gdzie ich szukać? Pomoc możesz uzyskać np. tutaj: http://givt.com/pl/spoznienie-na-lot-przesiadkowy/. Firma pomaga również w innych patowych sytuacjach związanych z lotami. To ważne, ponieważ często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że należy nam się rekompensata.

Oczywiście, odszkodowanie nie leży w interesie przewoźnika. Nie można również liczyć na to, że za nasze zaniedbanie zapłaci nam ktoś inny. Jednak warto być świadomym swoich praw.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Dlaczego warto zapisać nastolatka na obóz wojskowy?

Obozy wojskowe dla młodzieży rozwijają w nastolatku samodzielność, dyscyplinę i wiele inny…