Home Artykuły Narty we Włoszech – gdzie warto się wybrać?

Narty we Włoszech – gdzie warto się wybrać?

4 min read

Włoskie Alpy to jedno z najczęściej wybieranych przez miłośników białego szaleństwa miejsc. Swoje powodzenie zawdzięczają bajkowym wręcz widokom, doskonałym warunkom do szusowania przez cały rok, a także świetnie przygotowanej infrastrukturze. Włoskie ośrodki są w stanie przyjąć wielu turystów i zapewnić im nocleg w odpowiednich warunkach oraz szereg atrakcji. Które miejsca cieszą się największym powodzeniem i dlaczego?

Madonna di Campiglio – trasy dla każdego

Madonna di Campiglio to kurort przez wiele osób uznawany za najważniejszy we Włoszech. Jest przygotowany na przyjęcie ogromnej liczby turystów, którym zapewnia wspaniałe, prestiżowe warunki do uprawiania różnego rodzaju zimowych sportów. Ogromnym atutem są oczywiście zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także wielka ilość tras turystycznych, przeznaczonych zarówno dla osób od lat jeżdżących na nartach, jak też dla początkujących. Do Madonna di Campiglio warto wybrać się także z dziećmi – z myślą o nich stworzono sporo specjalnych tras narciarskich, a także szkółkę, w której nauczą się podstaw jeżdżenia na nartach.

Tu zima trwa cały rok

Oczywiście, do jazdy na nartach potrzebny jest śnieg. Dlatego tak cenne są miejsca, w których leży on przez cały rok, czy też takie, które zapewniają sztuczne dośnieżanie, pozwalające cieszyć się tym wyjątkowym sportem niezależnie od warunków pogodowych. Do takich miejsc należy kurort Cervinia, położony u podnóża słynnego szczytu Matterhorn. Możemy tam szusować po stokach nawet w okresie letnim, a dodatkową atrakcję stanowią korty tenisowe czy kryty basen. Ciekawym rozwiązaniem jest udanie się do położonego około 170 km od Werony kurortu Folgarida-Marilleva, umożliwiającego jazdę na nartach nawet w nocy. Prawie wszystkie z tamtejszych tras mogą być dośnieżane w razie potrzeby, nie ma więc ryzyka, że wyjazd będzie nieudany.

Wyjazd na miarę naszych potrzeb

Wybierając optymalne miejsce na narciarski wypad, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze własne potrzeby i możliwości. Zastanówmy się, z jakich tras będziemy korzystać – czy zależy nam na bardziej zaawansowanych zjazdach, czy raczej na relaksie i podziwianiu pięknych krajobrazów? A może mamy od dawna upatrzony region, który pragniemy zwiedzić? Poszukajmy w internecie wyszukiwarki, pozwalającej szybko odnaleźć różnego rodzaju oferty – wpisując w niej konkretną frazę np. narty Val di Fiemme, otrzymamy wiele propozycji. Możemy też odwiedzić biuro podróży i na miejscu sprawdzić dostępne opcje.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…