Home Co warto zabrać ze sobą na urlop

Co warto zabrać ze sobą na urlop

4 min read

Wyczekiwany cały rok urlop to czas odpoczynku, błogiego lenistwa, ale także roztargnienia. Podpowiemy wam, co warto zabrać ze sobą, aby ten czas nie przypominał koszmaru jak z najgorszych filmów komediowych traktujących o wakacjach. Zapraszamy do lektury.

Zadbajmy o auto

Jeśli na upragniony urlop wybieramy się autem, warto przed wyjazdem zrobić przegląd techniczny pojazdu. Warto również, aby znalazły się w nim tak niezbędne rzeczy jak gaśnica, młotek do wybijania szyb, latarka, koc termoizolacyjny czy odblaskowa kamizelka ostrzegawcza. Dobrym rozwiązaniem jest również nawigacja GPS, a w razie jej awarii – zwykła, papierowa mapa. Wszystko to oczywiście dla naszego bezpieczeństwa, dlatego też sprawdźmy stan opon oraz czy na pewno jedzie z nami … koło zapasowe. Jeśli opony będą wymagać zmiany, ich szeroki wybór znajdziemy na Tirendo.pl, co pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy.

Dokumenty

Obowiązkowo zabieramy dowód osobisty, jeśli posiadamy paszport, również weźmy go ze sobą. Warto również przed wyjazdem zrobić ksero paszportu oraz dowodu osobistego i schować je osobno, by w razie utraty podstawowych dokumentów nie zostać całkowicie “na lodzie”. Prawo jazdy, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie – absolutnie konieczne dla każdego kierowcy, jeśli na wakacje jedziemy autem. Karty płatnicze oraz gotówkę trzymajmy zawsze przy sobie – najlepiej w portfelu. Unikajmy torebeczek przypinanych do paska, gdyż jest to bardzo łakomy kąsek dla wszelkiego rodzaju złodziejaszków, których podczas urlopu pełno.

Apteczka

Warto pomyśleć o skompletowaniu apteczki. Zabierzmy zatem lekarstwa na takie dolegliwości jak: zaparcia, biegunka, ból głowy, ból zębów, choroba lokomocyjna. Jeśli podróżujemy autem, weźmy maści na ukąszenia komarów oraz innych owadów, środek na oparzenia słoneczne – chociaż zalecamy zapobieganie w formie olejku do opalania niż leczenie takowym specyfikiem. Do tego przydadzą się również plastry na odciski i pęcherze, jałowy opatrunek, bandaż zwykły oraz bandaż elastyczny. Warto zabrać ze sobą również książeczkę zdrowia.

Szczoteczki do zębów, pastę, szampon do włosów, żel pod prysznic, mydło, grzebień, lusterko podręczne oraz aparat czy kamerę przygotujmy jednak jako pierwsze. I nie zapomnijmy wziąć ze sobą najważniejszego: dobrego humoru. W końcu dobre samopoczucie podczas urlopu do rzecz najważniejsza i święta. Udanego urlopu!

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii 

Sprawdź również

Europejska Karta Zdrowia – dlaczego warto ją wyrobić i co obejmuje?

Karta EKUZ zapewnia dostęp do opieki zdrowotnej w Europie wszystkim 27 państwom członkowsk…