Home Artykuły „Guide Cracovie” – coraz więcej przybyszy znad Sekwany w Grodzie Kraka!

„Guide Cracovie” – coraz więcej przybyszy znad Sekwany w Grodzie Kraka!

5 min read

Czy Kraków może zachwycić mieszkańców Paryża lub innych przepięknych miast Francji? Okazuje się, że tak! Jesteśmy licencjonowanymi przewodnikami miejskimi i od dawna już obserwujemy wzrost zainteresowania usługami przewodnickimi w języku francuskim. Co więcej, mieliśmy przyjemność oprowadzać po mieście grupy francuskie i wszyscy nasi podopieczni byli pod wrażeniem zabytków, historii i klimatu Krakowa. Czyżby w światowej stolicy mody zapanowała moda na Kraków?

Kraków urzeka

Czasem nawet mieszkańcy miasta nie do końca zdają sobie sprawę z wyjątkowości i uroku otaczających ich zabytków i potrzeba przybysza zza granicy, żeby w pełni docenił cuda Krakowa! Doświadczenie przewodnickie podpowiada nam, że przybyszy z Francji i innych krajów zadziwiają bogate i barwne wnętrza krakowskich kościołów. Wiele francuskich świątyń zostało skutecznie „oczyszczonych” z wyposażenia podczas Rewolucji, a słynny francuski konserwator zabytków Eugène Viollet le Duc nadał choćby średniowiecznym kościołom paryskim surowy, czysto „gotycki” według ówczesnych wyobrażeń wygląd. Widok Kościoła Mariackiego, którego wnętrze pełne jest wspaniałych dzieł sztuki gotyckiej, renesansowej i barokowej, a dodatkowo mieni się kolorami dzięki XIX-wiecznym polichromiom i witrażom, na długo zostaje w pamięci turystów zagranicznych. Bazylika Mariacka to tylko jeden z wielu przykładów. Kraków zaskakuje pięknym i rozległym kwartałem żydowskim czy usytuowaną w pobliżu niesamowitą wielicką kopalną soli. Dodajmy do tego unikatową, małopolską przyrodę, zwłaszcza malownicze ukształtowanie terenu urozmaicone wapiennymi wzniesieniami!

Kraków to miasto pełne życia i to w różnych jego odmianach – życia towarzyskiego, artystycznego, nocnego. Latem krakowskie ulice są gwarne po świt. Na Starym Mieście wszędzie można spotkać ulicznych artystów. Wszystko to tworzy atmosferę relaksu i radosnego święta. Trudno się temu urokowi nie poddać, a przybysze z Francji potrafią go docenić!

Luksus na każdą kieszeń

Jeśli porównamy ceny w Paryżu i Krakowie, wniosek jest prosty – z perspektywy Francuzów nasze miasto to cenowy raj. Szeroki wybór hoteli w wysokim standardzie przy cenach wprost znakomitych z perspektywy turystów z Europy Zachodniej, musi przyciągać. W Krakowie Francuzi mogą tanio i pysznie zjeść i kosztować życia rozrywkowego do białego rana.

Usługi przewodnickie w języku francuskim, dodajmy, że na bardzo wysokim poziomie, oferuje choćby portal: http://cracovieguide.fr/. Nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że w Krakowie Francuz jest królem życia!

Polskie fascynacje Francuzów

Polska emigracja we Francji, związki artystyczne i kulturowe – wszystko to łączy Polaków i Francuzów. Polska kojarzy się mieszkańcom Francji m. in. z Krzysztofem Kieślowskim, Romanem Polańskim czy niedawno zmarłym Andrzejem Żuławskim (wieloletnim partnerem Sophie Marceau!). Dają nam się poznać jako turyści zainteresowani naszą historią i kulturą, dlatego bardzo lubimy sprawdzać się jako „guide Cracovie”!

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Ciekawe atrakcje w Gdyni i okolicy. Sprawdź co warto zobaczyć!

Udając się na tegoroczny urlop nad polskie morze, warto zahaczyć o Gdynię. Jest to wszak i…