Home Artykuły Działka nad rzeką – wymarzone miejsce na wypoczynek

Działka nad rzeką – wymarzone miejsce na wypoczynek

6 min read

Wsi spokojna, wsi wesoła… Któż z nas nie pamięta z lat szkolnych sławnego wiersza Jana Kochanowskiego? Wprost doskonale oddaje on atmosferę działki nad rzeką. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem swojego prywatnego raju na ziemi, sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Praktyczne aspekty posiadania działki nad rzeką
Zanim zakupisz wymarzoną działkę nad wodą, upewnij się czy nie leży ona zbyt daleko od domu. Łatwo jest dać się uwieść widokom zapierającym dech, jednak należy pamiętać o kwestiach logistycznych. Działka zbyt daleko od domu utrudni złapanie weekendowego wypoczynku. Optymalna odległość to około 200 km.

Warto jest spędzić trochę czasu w okolicy upatrzonej działki z linią brzegową i porozmawiać z sąsiadami. W trakcie różnych pór roku i warunków pogodowych, woda może powiem wylewać, zatapiając pobliskie tereny. Jest to bardzo ważny aspekt, zwłaszcza jeśli budynek mieszkalny usytuowany jest bardzo blisko rzeki oraz jeśli planujesz zagospodarować swój teren sadzonkami.

Nikt nie lubi komarów, jednak osoby, które wyjątkowo nie przepadają za wszelkimi owadami powinny dwa razy rozważyć zakup działki nad rzeką. Bliskość zbiornika wodnego działa bowiem jak magnes na owady i nie tylko. Może się zdarzyć, że nad twoją linię brzegową zabłądzą zwierzęta oraz ptactwo. Należy się z tym liczyć i zapewnić sobie ogrodzenie lub znaczną odległość budynku od wody.

Zalety posiadania działki z linią brzegową
Działki z własną linią brzegową są wyjątkowo atrakcyjne z różnych powodów. Teren nad rzeką szczególną gratkę zapewni amatorom wędkarstwa. Będą bowiem mogli spokojnie oddać się swojemu hobby, mając pewność, że nikt nie zaburzy ich spokoju. Tam, gdzie urzędują plażowicze, ryby raczej nie biorą z uwagi na hałas i zanieczyszczenia okolicznej wody. Prywatny dostęp do brzegu likwiduje ten problem.

Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas z pewnością docenią, że działka z linią brzegową pozwoli im we własnym zakresie uprawiać kajakarstwo. Jest to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli mamy dzieci. Dzięki takiej wycieczce nie tylko wspólnie i ciekawie spędzicie czas na świeżym powietrzu, ale także dzieciaki będą mogły obserwować okoliczną faunę i florę z zupełnie nowej, bliższej perspektywy. Będzie to również dobra okazja, żeby opowiedzieć najmłodszym o zasadach funkcjonowania środowiska naturalnego i nauczyć je szacunku do przyrody.

Inną zaletą działki nad rzeką jest jej niekwestionowany urok. Wieczorem, gdy wszystko inne ucichnie, szmer rzeki będzie prawdziwą muzyką dla uszu. Sam widok wody działa kojąco na nerwy i pozwala w pełni się zrelaksować. W gorące dni obecność rzeki przyniesie upragnione orzeźwienie – zwiększy się bowiem wilgotność okolicznego powietrza. Ponadto strumień daje również możliwość kąpieli, która z pewnością pomoże się ochłodzić.

Piękna działka z własną linią brzegową to doskonały wybór dla wszystkich, którzy kochają przyrodę i znajdują spokój z dala od miejskiego zgiełku. Wejdź na cesardzialki.pl i zobacz, jakie tereny są dostępne do kupienia. Uzyskasz tam fachową poradę i kompleksowe informacje o okolicy, która cię interesuje.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Spokojny wypoczynek w Enklawie Białowieskiej

Położona w Puszczy Białowieskiej Enklawa Białowieska to jedno z piękniejszych miejsc na te…