Home Artykuły Ciekawe miejsca na konferencje w Krakowie

Ciekawe miejsca na konferencje w Krakowie

6 min read

Przedstawiamy trzy ciekawe miejsca na konferencje w Krakowie: nowoczesny hotel, zabytkową rezydencję oraz browar z wieloletnimi tradycjami. BROWAR LUBICZ

ul. Lubicz 17J

To jeden z ciekawszych obiektów konferencyjnych w Krakowie. Jego historia sięga 1840 roku, kiedy to szwajcarski piwowar, Rudolf Jenny, założył browar na gruntach miejskich, leżących w dzielnicy Wesoła. Wraz z upływem lat browar zdobywał prestiż i sławę, a jego wyroby zdobywały nagrody na różnych wystawach. W 1889 roku uruchomiono nawet elektrownię dla oświetlenia budynków administracji, warzelni oraz placu browarowego i była to jedna z pierwszych elektrowni na terenie Krakowa. Blisko 100 lat później zespół zabudowań browaru został wpisany na listę rejestru zabytków Krakowa. W najciekawszym z tych obiektów, budynku Dawnej Słodowni, powstała Restauracya Browarna Browar Lubicz, która kontynuuje piwowarskie tradycje branży piwowarskiej Krakowa.

Współcześnie Browar jest świetnym miejscem do organizowania imprez firmowych, szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych, czy po prostu do celebrowania różnych okazji w gronie przyjaciół i rodziny. Do dyspozycji organizatorów konferencji w Krakowie jest między innymi Dojrzewalnia na poziomie +1 i Antresola w Leżakowni na poziomie -1. Obie sale oprócz klimatycznego wystroju posiadają oczywiście nowoczesny sprzęt.

Radisson Blu Hotel ul. Straszewskiego 17

Pięciogwiazdkowy Radisson Blu Hotel położony jest naprzeciwko Filharmonii Krakowskiej w biznesowym i kulturalnym centrum miasta, w sąsiedztwie najsłynniejszych zabytków jak Zamek Królewski na Wawelu czy Sukiennice. Jak na nowoczesny hotel przystało, goście znajdą tu komfortowe warunki noclegowe, Pokoje urządzone są w dwóch stylach: miejskim i harmonijnym, a cześć z nich posiada widok na Wawel, Filharmonię lub Krakowskie Planty. Do tego dwie restauracje „Solfeż” i „Milk&Co.”, studio urody, wypożyczalnia rowerów czy centrum fitness i sauna. Sale konferencyjne w centrum Krakowa, które oferuje Radisson to Sala Carmen (mogąca pomieścić 150 osób), Aida, Halka oraz sale Prelude I-V. Pomieszczenia są oczywiście wyposażone w nowoczesny sprzęt, ale ciekawostką jest certyfikat ekologiczny BS 8901, który polski hotel otrzymał jako pierwszy na świecie. W tym celu przygotowano ponad 50 procedur, które wpływają na odpowiedzialne i zrównoważone zarządzanie spotkaniami i imprezami.

Centrum Konferencyjne Willa Decjusza ul. 28 lipca 1943 17A

Warto przybliżyć przede wszystkim postać Justusa Ludwika Decjusza. Pochodził z Alzacji, a do Polski przybył na początku XVI wieku. O jego wpływach świadczy fakt, że był protegowanym Jakuba Bonera, twórcy żup solnych Wieliczki i Bochni. Decjusz był też sekretarzem króla Zygmunta Starego oraz stworzył historyczne dzieło o jego rządach „Księga o czasach króla Zygmunta”. Według różnych źródeł Decjusz znal się z wybitnymi humanistami ówczesnej Europy: Marcinem Lutrem oraz Erazmem z Rotterdamu. Łączyły go także dobre stosunki z dworem Habsburgów.

 

Rezydencja nazywana dziś Willą Decjusza powstała ponad 500 lat temu na wzór włoskich budowli w Rzymie czy Florencji. Przez kolejne lata obiekt zmieniał właścicieli, którzy nie zawsze dobrze w niej gospodarowali. Najważniejsze jednak, że obiekt przetrwał do dziś, nawet mimo trudnych czasów związanych z I i II wojną światową.

Dla organizatorów konferencji dostępnych jest aż 9 sal, które położone są na trzech kondygnacjach, między innymi Sala Czartoryskiej, Sala Prezydencka czy Sala Lubomirskich. Warto dodać, że willę otacza park, co sprzyja wyciszeniu, koncentracji i twórczemu skupieniu. Istnieje też możliwość organizacji wydarzeń plenerowych.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem www.e-konferencje.pl, który jest internetowym katalogiem sal i obiektów konferencyjnych z całej Polski.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Spokojny wypoczynek w Enklawie Białowieskiej

Położona w Puszczy Białowieskiej Enklawa Białowieska to jedno z piękniejszych miejsc na te…