Elitarne oblicze Cypru: rodzinny wypoczynek dla miłośników luksusu

SONY DSC

SONY DSCcypr3

Znany z podziału na część grecką i turecką, jest miejscem wyjątkowym dla turystów. Na Cyprze można liczyć na piękną pogodę oraz wspaniałe warunki do wypoczynku. Coraz wyższy poziom usług turystycznych sprawia, że na tej wyspie czeka wiele atrakcyjnych ofert i dla tych, którzy najmocniej cenią sobie luksus.

Cypryjskie kurorty: na jakie warunki można liczyć?

Dobrze wybrany kurort to podstawa. Na Cyprze czekają zarówno hotele z klubami, jak i hotele z atrakcjami dla najmłodszych. Dzięki temu zarówno dorośli, jak i ich pociechy, mogą cieszyć się doskonałą zabawą na wyspie. Tym, którzy wybierają się na Cypr z dziećmi, w wyborze najlepszego miejsca pobytu pomóc może www.swiatwypoczynku.pl – profesjonalny portal turystyczny z wycieczkami online, dzięki któremu każdy może zaplanować luksusowy wyjazd przez Internet. Sprawdzone oferty najmodniejszych kurortów na Cyprze pozwalają znaleźć wiele inspiracji do zaplanowania wakacyjnego wypoczynku.

Które kurorty są szczególnie polecane?

Dla osób planujących rodzinne wakacje doskonałym celem podróży jest m.in. kurort Paphos. Czekają tu wspaniałe hotele przyjazne rodzinom, w których można skorzystać z pomocy polskich animatorów. Pobliskie plaże są z kolei spełnieniem marzeń dla tych, którzy chcą w bezpieczny sposób spędzić wakacje nad morzem z dzieckiem. Podobną ofertą może się pochwalić Larnaka, na terenie której czekają luksusowe hotele przy piaszczystej plaży oraz liczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i ich pociech.

Jak spędzać czas na Cyprze?

Różnorodność Cypru sprawia, że na tej wyspie nudzić się nie można. Piaszczyste plaże i szeroka oferta ośrodków sportów wodnych sprawiają, że w cypryjskich kurortach każdy może spędzić udane wakacje nad ciepłym morzem. Ładna pogoda, kolejny walor Cypru, zachęca do spędzania czasu w taki właśnie sposób. Biura podróży zachęcają też do korzystania z udziału w wycieczkach fakultatywnych, dzięki którym można zapoznać się z najcenniejszymi zabytkami Cypru. W Larnace można ujrzeć turecki fort oraz zwiedzić średniowieczną cerkiew św. Łazarza. W Paphos kusi bizantyjski zamek oraz starożytna nekropolia znana z okazałych grobowców królewskich. Warto też skorzystać z możliwości zwiedzenia Nikozji – wyspiarskiej stolicy, na terenie której można ujrzeć wiele zabytków greckich, bizantyjskich i tureckich. Nie brak też ciekawych propozycji dla tych, którzy na Cyprze spędzają rodzinne wczasy. Wielką atrakcją dla dzieci są tutejsze parki wodne. Park „Waterworld” w Ayia Napa – największy aquapark w Europie, może spełnić oczekiwania całej rodziny. Dla tych, którzy chcą zapewnić bezpieczną zabawę małym dzieciom, doskonałym miejscem jest aquapark „Protaras Fun Park” w Paralimni. Nieco mniejszy niż parki wodne w Limassol lub Ayia Napa, stworzony został przede wszystkim z myślą o rodzinnej zabawie na najwyższym poziomie.

Coraz lepsze zagospodarowanie turystyczne oraz moc atrakcji pozwalających spędzać na wyspie czas w ciekawy sposób – oto walory, dzięki którym Cypr jest doskonałym miejscem na rodzinne wakacje. Słońce i pokryte jasnym piaskiem plaże, komfortowe hotele i piękna sceneria są najlepszymi zachętami do wypoczynku w tej części świata.

Komentarze:

Ostatnio dodano z tej kategorii:

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 laureatów godła “Złoty Standard”

Kolejnych 87 obiektów hotelarskich wyróżniono godłem "Złoty Standard". Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 13 listopada br. w Warszawie i zgromadziła blisko 200 menedżerów hotelarstwa oraz przedstawicieli organizacji branżowych Zgromadzonym oczekującym na...
Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Plebiscyt Best Hotel Award 2012 Zakończony

Już po raz drugi w branży hotelarskiej zostały przyznane nagrody Best Hotel Award 2012 organizowane przez firmę Global Hotels & Travels - właściciela serwisów rezerwacyjnych online z największa w Polsce...
Raciborskie NAJ

Raciborskie NAJ

NAJwiększa z możliwych pomyłka przydarzyła się Morawianom, którzy w 1108 roku mieli bronić grodu raciborskiego przed wojami księcia Bolesława Krzywoustego, który w tym czasie polował w lasach pod Koźlem. Widząc...