Home Artykuły Wspomnienia o słonecznej Toscanii

Wspomnienia o słonecznej Toscanii

6 min read

Wspomnienia o słonecznej i aromatycznej Toscanii, dokładnie takiej jak w wierszu Tomasza Pietrzaka, były natchnieniem dla właścicieli villi. Postanowili oni stworzyć oazę spokoju, słoneczną i ciepłą jak Italia, villę Toscana, w Murzasichlu pod Tatrami.

„ Pamiętasz wrzosy kwitnące latem

Pod błękitnym niebem Toskanii

Na wzgórzach Catelliny

Gdzie cyprysy w słońcu tonące

Z tobą dzielą się słońcem?

Pamiętasz nasz dom na wzgórzu

Stary, samotny na szczycie

Ogród oliwny w promieniach skąpany

Rankiem wilgotną rosą zalany?”

Tomasz Pietrzak

Zakopane - Villa ToscanaNiewątpliwie im się to udało. Włoski klimat można wyczuć tu już na samym progu.

Aromat oregano i tymianku rozpościera się na całą restaurację. Nic dziwnego, gospodarze posiadają ogródek pełen ziół. Kuchnia włoska nie powinna być tu zaskoczeniem. Winne mięsa, różnorodne pasty i antipasty, sypane herbaty, kawa włoska, wina i inne dania tworzone przez prawdziwego Włocha, są przepysznym dodatkiem do Toskańskiego stylu całej villi.

Apartamenty villi są iście wyjęte z Toskanii. Rozmieszczone są one na dwóch poziomach , a każdy zadziwia włoską architekturą, komfortowymi rozwiązaniami i niespotykaną dbałością o detale. Elementy wyposażenia zostały starannie wybrane i sprowadzone z Włoch, po to, by każdy kto odwiedzi villę mógł poczuć się jak na wakacjach w Italii.

Wyjątkowym miejscem, kochanym przez gości jak i samych właścicieli, jest Filmówka – prywatna sala kinowa, wyposażona w profesjonalny system surround, rzutnik do prezentacji multimedialnych, ekran kinowy, zabytkowe fotele z czerwonego pluszu, skrzynie pełne bajek dla najmłodszych i filmowych klasyków.

Nie możemy zapomnieć o przepięknym ogrodzie, pełnym ziół i bujnej roślinności , z którego rozprze ściera się zapierający dech w piersiach, widok na panoramę Tatr wysokich. Ogród jest idealnym miejscem na relaksujący odpoczynek z książką w promieniach górskiego słońca, jak i na huczne biesiadowanie przy ognisku i włoskim winie.

Wszystko to sprawiło, że villa otrzymała wiele nagród i została doceniona przez gości i osoby branżowe.

Villa Toscana – widok na TatryNajważniejszą nagrodą jest zdobycie I miejsca w głosowaniu internautów oraz rekomendacja magazynu Forbs Travellers z 2008r.

Villa Toscana - widok na TatryNa wiosnę 2012 villa Toscana pojawiła się także w magazynie „Green Canoe Style”

W tym roku , miesięcznik „Hotelarz” wyróżnił villę jako miejsce oryginalne i intrygujące na tle góralskich tradycji regionu.

Niejednokrotnie Toskania w sercu Podhala pojawiła się na blogach, portalach internetowych polskich i zagranicznych.

„Miejsce, które jest bardzo dobrze pozycjonowane jako kameralny Bed & Breakfast. Toskania w Zakopanem? Okazuje się, że można, bo przecież najważniejszy jest pomysł, aby się wyróżnić. I to na pewno udało się właścicielom tego pensjonatu, którzy swoją pasję podróżniczą przenieśli na Podhale, tworząc kameralne miejsce z włoskim klimatem. Jest pomysł i jego konsekwentna realizacja: meble z Włoch, piękne pokoje i oczywiście włoska kuchnia. Bardzo dopracowane detale. Miejsce dla koneserów i ludzi wyczulonych na estetykę i zapach”

Violetta Hamerska.

W sierpniu tego roku magazyn „Elle” polecał villę jako jedno z 3 miejsc wartych odwiedzenia na Podhalu.

Katarzyna Szymańska

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Dlaczego warto zapisać nastolatka na obóz wojskowy?

Obozy wojskowe dla młodzieży rozwijają w nastolatku samodzielność, dyscyplinę i wiele inny…