Home Artykuły Destynacje Polska Atrakcje Turystyczne we Wrocławiu

Atrakcje Turystyczne we Wrocławiu

8 min read

Historyczna stolica Śląska ustępuje pod względem otrzymywanej uwagi innym polskim miastom, niemniej Wrocław jest jednym z najpiękniejszych i największych polskich miast. Każdy turysta znajdzie we Wrocławiu coś dla siebie. Ilość atrakcji turystycznych i zabytków jest ogromna, a niewielka odległość od stolic Europy Środkowo-Wschodniej umiejscawia Wrocław jako jedno z najbardziej rozwijających się metropolii w kraju. Goście znajdą w tym mieście odpowiednią bazę noclegową, liczne ekskluzywne apartamenty, wybitne restauracje, ekskluzywne sale konferencyjne oraz najwyższej klasy hotele SPA. Zdecydowanie Wrocław jest ciekawą propozycją dla każdego turysty łaknącego turystyki w luksusowych warunkach. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich ekskluzywnych noclegów we Wrocławiu.

Wrocław, Odra Nocą

Wrocław - kamienice w centrum Wrocławia

 

Co warto zwiedzić we Wrocławiu

Pomimo tego, iż podczas drugiej wojny światowej miasto zostało ogłoszone twierdzą (tzw. Festung Breslau) i zniszczono w wyniku starć między Armią Czerwoną i Wehrmachtem 70% zabudowy miasta, Wrocław jest miejscem urokliwym, z dużą ilością licznych zabytków. Będąc we Wrocławiu należy przede-wszystkim zobaczyć:

– Jeden z największych rynków staromiejskich w Europie, jego wymiary: 205 na 175 m. Jest to 50 uwzględniając wielkość plac na Świecie, 28 w Europie i 3 w Polsce. Przy okazji warto skupić uwagę na gotycki Ratusz. Jest to jeden z najstarszych ratuszy w Polsce i jedna z najpiękniejszych świeckich budowli gotyckich w tej części Europy. Na wieży Ratusza umiejscowiony jest najstarszy w Polsce dzwon zegarowy oraz najstarszy, z 1368 r. zegar wieżowy. Z kolei w piwnicach budynku znajduje się najstarsza restauracja w Europie – Piwnica Świdnicka, jej powstanie szacuje się na XIX wiek.

– Stykający się swym narożnikiem z Rynkiem plac Solny, który w przeszłości był placem targowym. Datę powstania tego placu szacuje się na koniec XIII wieku.

– Plac Nowy Targ, który jest jednym z trzech historycznych placów targowych Wrocławia. Powstanie tego placu ustala się na początek XIII wieku.

– Ulicę Świdnicką, najsłynniejszą ulicę w mieście, o łącznej długości ok. 1.050 m.

– Ulicę Szewską – jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic miasta.

– Powołany w 1811 roku i znajdujący się na terenie Ostrowa Tumskiego Ogród botaniczny, w którym znajduje się około 7,5 tysiąca gatunków roślin.

– Jeden z największych parków Wrocławia – Park Szczytnicki wraz z Ogrodem Japońskim. Dzięki krajobrazowemu charakterowi oraz dużym walorom kompozycyjnym i dendrologicznym Park ten stanowi ogromną atrakcję miasta.

– Ogród zoologiczny z największą w Polsce liczbą gatunków.

– Stary Cmentarz Żydowski o łącznej powierzchni 4,6 ha.

Panorama Wrocławia

Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego

 

Ponadto ważnym miejscem we Wrocławiu jest tor wyścigów konnych oraz modernistyczna Hala Stulecia, którą zaprojektował słynny Max Berg. Innymi wyjątkowymi obiektami we Wrocławiu są: barokowy zespół głównych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego z Aulą Leopoldina, neogotycki, obecnie zrewitalizowany, budynek Dworca Głównego, Dom Towarowy Rudolf Petersdorff, obecnie nazywany “Kameleon”, oraz budynki wystawy “Mieszkanie i miejsce pracy” z 1929 roku. Oprócz tego w mieście podziwiać można ponad osiem tysięcy zabytkowych kamienic, które reprezentują style historyczne pochodzące z XIX i początków XX wieku. Jest to największe skupisko zabytkowej zabudowy w Polsce oraz jedno z największych w Europie.

Będąc we Wrocławiu należy koniecznie sprawdzić oświetlane ręcznie gazowe latarnie uliczne na Ostrowie Tumskim oraz stale wypełnioną wodą fosę miejską. Także każdego turystę zainteresuje fakt, iż Wrocław posiada najwięcej w Polsce punktów widokowych, które są zlokalizowane na zabytkach. Należą do nich:

– Wieża północna Katedry św. Jana Chrzciciela,

– Wieża matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego,

– Mostek Czarownic między wieżami Katedry polsko-katolickiej św. Marii Magdaleny,

– Wieża Bazyliki św. Elżbiety.

W trakcie wycieczek po Wrocławiu, warto sobie uświadomić fakt, iż jest to czwarta metropolia w Europie pod względem liczby mostów i kładek. Wrocław wyprzedza Amsterdam, Wenecja i Petersburg. Dlatego często stosuje się, opisując Wrocław, nazwę „Druga Wenecja”.

Atrakcje Turystyczne we Wrocławiu

Plac Solny we Wrocławiu

 

Luksusowe noclegi we Wrocławiu

Podsumowując, Wrocław, jako jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, posiada wyjątkową, odpowiednio przygotowaną na turystykę biznesową bazę noclegową. Sale konferencyjne we Wrocławiu, na czele z nowo otwartym Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej, przyciągają klientów także z zagranicy. Goście odwiedzający Wrocław mogą korzystać z najbardziej luksusowych i ekskluzywnych hoteli SPA w Polsce. Liczne, wytworne apartamenty we Wrocławiu, przygotowane na turystów indywidualnych, kuszą swym wystrojem i lokalizacją. Nie czekaj, Wrocław trzeba sprawdzić od tej najlepszej strony!

<>

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Polska

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…