Home Artykuły Destynacje Polska Atrakcje Turystyczne – Gdańsk

Atrakcje Turystyczne – Gdańsk

4 min read

Sprawdź: Noclegi Gdańsk, Obiekty Konferencyjne Gdańsk, Apartamenty Gdańsk

Położone u ujścia Mołtawy do Wisły nad Zatoką Gdańską miasto jest największe w północnej części Polski. Jest to zarówno centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski. 1000 letnia historia tego hanzetyckiego miasta przyciąga rzesze turystów, odnotowuje się około pół miliona turystów zagranicznych i 800 tysięcy turystów z naszego kraju. Dlatego też baza noclegowa w tym mieście jest na najwyższym poziomie, także przedsiębiorstwa znajdą w Trójmieście znakomite hotele spa, wille i ośrodki szkoleniowo-konferencyjne. Gdańsk jest wyśmienitą metropolią europejską dla turysty z każdego kraju.

Zabytki Gdańska

W Gdańsku należy przede wszystkim zwiedzać Główne Miasto, czyli reprezentacyjną część Gdańska w dzielnicy Śródmieście. Znajdują się tam w większości odbudowane po II WŚ kamieniczki oraz liczne zabytki wśród których należy wymienić m.in.:

  • dominujący nad panoramą Głównego Miasta gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta,
  • Dwór Artusa, dawniej miejsce spotkań kupców, ośrodek życia towarzyskiego, później giełda, obecnie oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska,
  • Dwór Bractwa św. Jerzego,
  • Fontanna Neptuna,
  • Hala Targowa,
  • największy kościół ceglany na świecie – Kościół Mariacki,
  • Dom Uphagenów.

Kolejną częścią miasta w których znaleźć można licznie przybyłych turystów jest Stare Miasto, które również odbudowano po II WŚ, jednak wg współczesnej architektury. Zabytki Starego Miasta w Gdańsku:

  • Ratusz Starego Miasta,
  • Kościół św. Katarzyny,
  • wzniesiony przez Krzyżaków Wielki Młyn w Gdańsku.

Hotele SPA i luksusowe noclegi w Gdańsku

Jeżeli opisujemy turystykę biznesową w Gdańsku powinniśmy brać pod uwagę noclegi, hotele spa i apartamentyw całym Trójmieście. Luksusowe noclegi znajdziemy także w Gdyniu, również Sopot oferuje ekskluzywną bazę noclegową. Największym atutem wszystkich hoteli spa i apartementówTrójmiasta jest ich bliskie położenie w stosunku do Morza Bałtyckiego i Zatoki Puckiej. Nowo Powstała Ergo Arena, budowany stadion PGE Arena Gdańsk oraz inne inwestycje, nie tylko związane z Euro 2012, jeszcze bardziej dostosowują całą aglomerację do wymagań, rozwijającej się w naszym kraju, turystyki biznesowej.

Noclegi Gdańsk

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Polska

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…