Home Artykuły U Źródeł czyli beskidzki ośrodek sportowo – turystyczny Wisła

U Źródeł czyli beskidzki ośrodek sportowo – turystyczny Wisła

6 min read

Wisła to miasto, o którym każdy słyszał i wie, że znajduje się w polskich górach, jednak niewiele osób miało okazję tam być. Miejscowość, która jest perłą Beskidów znajduje się w województwie śląskim i jest doskonałym ośrodkiem wypoczynkowo – turystycznym. Często pomijana na rzecz bardziej znanych miejsc takich jak na przykład Zakopane.

To właśnie tutaj swoje źródła ma najdłuższa polska rzeka, która wypływając z gór, odwiedza Kraków oraz stolicę Polski, żeby w końcu trafić do Bałtyku. Dla każdego oczywistym jest więc pochodzenie nazwy miejscowości. Oprócz najbardziej charakterystycznej rzeki w kraju, Wisłę rozsławił jeszcze jeden człowiek, który stąd pochodzi. Naturalnie jest nim skoczek narciarski Adam Małysz. Nie tylko fani sportowi rozpoznają tą postać, ponieważ jest osobą, która dzięki swoim wielkim osiągnięciom jest znana na całym świecie. Miasto jest dumne, z tego że właśnie tutaj wychowywał się i trenował mistrz, dlatego w wielu miejscach można dostrzec jego obecność.

Miejscowość posiada rozbudowaną bazę noclegową i każdemu uda znaleźć się coś dla siebie, zarówno pod względem cenowym jak i jakościowym. Dla osób, które oczekują wysokich standardów, przydatna może być informacja iż w Wiśle zlokalizowany jest również Hotel Gołębiewski. Wjeżdżając do miasta od razu zwrócimy na niego uwagę ponieważ wznosi się nad innymi budynkami i oczywiście jest ogromnej wielkości przez co trudno go przeoczyć. W swojej ofercie posiada prawie 600 pokoi gościnnych o bardzo wysokim standardzie. Dla gości hotelowych oraz pozostałych turystów przygotowany jest park wodny oraz wiele innych atrakcji. Lokalizacja obiektu sprawia, że rozciągające się dookoła widoki zachwycą nawet najbardziej wymagające osoby. Hotel znajdują się w pobliżu centrum, tak więc nie trudno z tego miejsca dostać się do atrakcji, które oferuje miasto.

W centrum Wisły znajduje się między innymi deptak, którym spaceruje wiele osób o każdej porze dnia. Najwięcej osób można spotkać wieczorem gdy wszyscy wybierają się do mieszczących się tutaj licznych restauracji, barów i kawiarni. Jest to miejsce, które ma dostarczać turystom rozrywki. Wiele straganów z okolicznościowymi wyrobami pozwoli znaleźć odpowiednie prezenty i pamiątki dla bliskich oraz nacieszyć się smakiem góralskich oscypków.

Naturalnie wybierając się w góry nie myślimy tylko wyłącznie o noclegu czy rozrywce. Większość dnia możemy spędzić na szlakach turystycznych, które w całej okolicy liczą długość około 100 km. W cieplejszych miesiącach są idealne do pieszych oraz rowerowych wędrówek. Najwyższym szczytem wznoszącym się nad Wisłą jest Barania Góra, której wysokość wynosi 1220 m. n.p.m. Zimą natomiast miasto oferuje rozbudowany zakres obiektów sportowych. W Wiśle istnieje 5 skoczni narciarskich, ponad 20 wyciągów oraz liczne trasy dla narciarstwa śladowego oraz zjazdowego. Większość z nich jest oświetlona, nie musimy więc odwiedzać ich wyłącznie we wczesnych godzinach, kiedy jest jeszcze jasno.

Wisła jest idealnym miejscem dla turystów zarówno zimą jak i latem. Chłodniejszą część roku poświęcić możemy na narciarskie szaleństwo i inne zimowe sporty. W pozostałym okresie miasto zachęca do odwiedzin, kusząc niepowtarzalnymi widokami oraz górskimi atrakcjami. Mogą tutaj przyjechać osoby lubiące aktywny tryb życia oraz te, które chcą wyłącznie odpocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Jest miejscem do którego możemy uciec od otaczającej rzeczywistości i dać się ponieść wakacyjnym marzeniom.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…