Home Artykuły Destynacje Polska Rezydencja Trojan – miejsce gdzie zaczynają się szlaki Karpacza

Rezydencja Trojan – miejsce gdzie zaczynają się szlaki Karpacza

6 min read

Polskie góry stanowią jeden z najczęstszych kierunków turystycznych. Nic dziwnego! Krajobrazy górskich szczytów zachwycają miłośników przyrody oraz fanów wspinaczki. Wśród najchętniej odwiedzanych ośrodków turystycznych jest Karpacz. W ostatnich latach miasto rozwinęło się pod względem infrastruktury i atrakcji dla odwiedzających, nadal zachowując swój kameralny charakter górskiego kurortu. Wybierając się w te okolice, warto poszukać miejsca noclegowego, aby w pełni poczuć klimat miejsca i zwiedzić wszystkie najciekawsze punkty na turystycznej mapie Karpacza.

Odpocznij tam, gdzie zaczynają się szlaki Karpacza

Doskonałym wyborem jest obiekt położony w dogodnej lokalizacji – blisko centrum, ale w zaciszu, otoczony naturą. To charakteryzuje Rezydencję „Trojan”. Znajduje się między wyciągiem Biały Jar a Hotelem Gołębiewskim. Droga do centrum na nogach zajmuje tylko 15 minut.

Położenie w sercu Karkonoszy – w miejscu, gdzie zaczynają się szlaki turystyczne – jest niezwykłym atutem tego miejsca. Sprzyja to poznawaniu piękna Karpacza i okolicy. Jedno jest pewne – nikt nie będzie się tam nudził.

Co warto zwiedzić w okolicy

Będąc w Karpaczu nie sposób nie zwiedzić całego, klimatycznego miasta. Architektura nadaje magii temu miejscu, która można rozkoszować się w ogródkach restauracyjnych, próbując regionalnych wyrobów. Osoby ceniące piękno oraz naturę chętnie odwiedzą Galerię Szkła czy też wystawę minerałów z Polski i ze świata, zlokalizowaną w podziemiach Restauracji Dwór Liczyrzepy. Dla duchowych doznań warto zobaczyć obiekty sakralne m.in.: świątynie Wang.

Fani historii, chcący poznać karkonoskie tajemnice powinny odwiedzić Interaktywne Królestwo Ducha Gór oraz Multimedialne Muzeum Karkonoszy. Dzieci również z zafascynowaniem zobaczą wystawy w Prywatnym Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, Parku Bajek czy też Muzeum Zabawek.

Nie można zapominać o szlakach turystycznych i otaczającej przyrodzie. Każdy ceniący piękno gór oraz samych Karkonoszy na pewno chętnie wejdzie na Śnieżkę, zaporę na Łomnicy, Krucze Skały itd.

Rezydencja „Trojan” znajduje się również w pobliżu m.in.: ośrodka narciarskiego „Kopa” (600 m) oraz kompleksu basenów „Tropikana” (300 m).

Jak widać atrakcji jest tak wiele, że warto zdecydować się na dłuższy nocleg. 2-3 dni może być za mało, chcąc zobaczyć ogrom atrakcji, korzystając przy tym w pełni z urlopu.

Pokoje

“Trojan” dysponuje wygodnymi pokojami, w pełni wyposażonymi, tak aby w pełni móc korzystać z urlopu. Kto pragnie ruszyć na górskie szlaki, musi mieć siłę i energię, a te zapewni pyszne śniadanie, które jest wliczone w cenę pokoju.

Atrakcje w samej rezydencji

Osoby ceniące spokój mogą zrelaksować się w sali kominkowej lub pięknym ogrodzie z widokiem na góry, gdzie dodatkowo można zorganizować ognisko.

Dostępne dla gości jest pomieszczenie do przechowywania sprzętu zimowego i rowerów oraz parking, który jest monitorowany. Najmłodsi goście znajdą wiele frajdy w pokoju z zabawkami lub na zewnętrznym placu zabaw.

Celem  obsługi Rezydencji „Trojan” jest zapewnienie odwiedzającym niezapomnianych chwil oraz zadbanie o ich odpoczynek i przyjazną atmosferę.

Będą w Karpaczu można wykorzystać atrakcje stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Warto wybrać np. skok ze spadochronem – https://prezentmarzen.com/skok-ze-spadochronem-wroclaw-szymanow/ lub lot motolotnią.

Dane teleadresowe:

adres: ul. Karkonoska 10
58-540 Karpacz
województwo: Dolnośląskie
telefon: +48 502 98 23 60, +48 75/76 16 516
e-mail: trojanmaria@wp.pl
www:
www.trojan.karpacz.pl
  • HOTEL Nowa-Ski ***

    Lokalizacja: Karpacz, Dolnośląskie Od ponad 7 lat jesteśmy domem dla gości z całego świ…
  • Hotel Vivaldi*** Karpacz

    Lokalizacja: Karpacz, DolnośląskieKierując się maksymą, że „górskie krajobrazy ułatwiają k…
  • Rezydencja Apollo

    Lokalizacja: Karpacz, DolnośląskieRezydencja Apollo położona jest malowniczo wśród stuletn…
Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Polska

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…