Home Artykuły Raj w zasięgu ręki – Malediwy

Raj w zasięgu ręki – Malediwy

9 min read

Bezmiar lazurowej wody poprzetykany małymi zielonymi wysepkami. Leniwie kołyszące się palmy, delikatnie szumiące fale i drewniane chatki wprost stworzone do odpoczynku. To Malediwy – miejsce określane rajem na ziemi, według miejscowych legend powstałe ze spadających gwiazd. Możesz spędzić tu niezapomniane wakacje, ciesząc się znakomitymi warunkami klimatycznymi, słońcem i egzotycznymi przysmakami.

Z biurem podróży czy na własną rękę?

Marzysz o wczasach na Malediwach, ale nie wiesz, jak je zorganizować? Do wakacji w odległym miejscu warto się odpowiednio przygotować, by uniknąć problemów i niedogodności oraz zapewnić sobie właściwy standard wypoczynku. Z tego względu świetnym wyborem będzie wycieczka z biurem podróży, które zadba w Twoim imieniu o wszystkie czynniki udanego odpoczynku: transport, noclegi, wyżywienie, a jeśli sobie tego zażyczysz – także o specjalne wycieczki i atrakcje na miejscu. W obecnych czasach znalezienie ciekawej i atrakcyjnej cenowo oferty wcale nie jest trudne, ponieważ można skorzystać z internetu, wchodząc chociażby na stronę http://www.wezyrholidays.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Malediwy:11 i dokładnie zapoznać się ze szczegółami wybranych wyjazdów. Malediwy cieszą się dzisiaj dużym powodzeniem. Trudno się temu dziwić – ten raj na ziemi może się pochwalić wyśmienitymi warunkami pogodowymi i turystycznymi.

Kiedy najlepiej wybrać się na Malediwy?

Doskonałe warunki klimatyczne i wysokie temperatury panują na Malediwach praktycznie przez okrągły rok. Najlepszym okresem na zaplanowanie urlopu na rajskich wysepkach będzie termin pomiędzy listopadem a kwietniem. Od maja do października na Malediwach panuje pora deszczowa. Jednak jeśli niestraszne są nam przelotne opady i wiatry, można na wyjazd zdecydować się o dowolnej porze roku. Amatorzy nurkowania często świadomie wybierają okres między majem a listopadem, gdy warunki pogodowe są gorsze, ale za to istnieje większa szansa na spotkanie wielu egzotycznych okazów oceanicznej fauny.

Leniwie czy aktywnie?

Bez względu na to, czy szukasz aktywnego wypoczynku, który dostarczy Ci wielu wrażeń i emocji, czy leniwego kołysania w hamaku w cieniu palm, Malediwy sprostają Twoim oczekiwaniom i pozwolą Ci zaplanować dokładnie taki relaks, jakiego potrzebujesz. Ośrodki zlokalizowane na koralowych wysepkach oferują wiele możliwości spędzania czasu. Do tych najpopularniejszych aktywności zalicza się nurkowanie. Malediwy są uznawane za jedno z najlepszych miejsc na świecie, jeśli chodzi o tę atrakcję.

Podwodny świat jest tu naprawdę fascynujący: rafę koralową Malediwów zamieszkuje ponad 1000 gatunków ryb, żółwie morskie, walenie i bezkręgowce, a koralowce występują w niemal 200 gatunkach. Wyśmienite warunki i doskonała przejrzystość wody sprawiają, że miejsce to jest odpowiednie zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących nurków. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre miejsca są przeznaczone wyłącznie dla zaawansowanych płetwonurków, ponieważ nurkuje się na dużą głębokość i zmaga się z silnymi prądami.

Na szczęście na wysepkach nie brakuje profesjonalnych centrów nurkowych, gdzie można uzyskać pomoc i szczegółowe informacje oraz wypożyczyć sprzęt, wynająć łódź i zaplanować intrygującą wycieczkę. Do najciekawszych miejsc zaliczają się: atol Ari, Hukrueli Faru, atol Addu i Brocken Rock. Oczywiście możliwości aktywnego spędzania czasu na Malediwach nie kończą się na nurkowaniu. Kitesurfing, windsurfing, surfing, gry plażowe – jest w czym wybierać, zatem bez trudu dopasujesz model spędzania czasu do wizji swoich wymarzonych wakacji!

Pora na zwiedzanie

Jeszcze przed wyjazdem warto odwiedzić stronę internetową biura podróży, jak na przykład wezyrholidays.pl, i przygotować sobie listę miejsc wartych obejrzenia. W internecie można znaleźć praktyczne wskazówki dotyczące biletów wstępu, wymiany walut lub miejscowych atrakcji, których po prostu nie sposób odpuścić. Jeśli myślisz, że na Malediwach można tylko korzystać z dobrodziejstw słońca i ciepłej wody, jesteś w dużym błędzie. To prawda, że archipelag ten nie obfituje w zabytki, do których zazwyczaj przyzwyczajeni są Europejczycy, niemniej nie brakuje tu interesujących miejsc i pięknych zakątków, którymi po prostu trzeba się delektować.

Stolica Malediwów – Male – jest najmniejszą stolicą świata. Dumą miasta a zarazem najważniejszym zabytkiem jest meczet The Grand Friday Mosque wraz z imponującym minaretem. Warto także udać się do pobliskiego Muzeum Narodowego. To dobre miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać historię Malediwów. W samych kurortach turystycznych można też wziąć udział w ciekawych wycieczkach. Popularne są np. przeloty awionetką nad atolami oraz rejsy na pobliskie wysepki. Część z nich to miejsca niezamieszkane, więc poznając je, można poczuć się jak najprawdziwszy poszukiwacz przygód niczym Kolumb Malediwów.

Przekonały Cię Malediwy?

Tropikalna roślinność, dzikie plaże oblewane lazurowymi falami i pozostałości dawnych świątyń ukrytych między drzewami – to zaledwie ułamek piękna oferowanego przez bajkowe Malediwy.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Tureckie wakacje jesienią: co warto wiedzieć?

Planujesz wyjazd do Turcji we wrześniu lub w październiku? To świetny pomysł! Zobacz, czeg…