Home Aktualności Potrzebne pomysły na andrzejki? Tym razem zapomnij o nudnej domówce!

Potrzebne pomysły na andrzejki? Tym razem zapomnij o nudnej domówce!

8 min read

Andrzejki, czyli po prostu imieniny Andrzeja, są hucznie obchodzone w naszym kraju. Zgodnie z tradycją jest to ostatnia okazja do imprezowania przed adwentem, czyli czasem oczekiwania na narodziny Chrystusa. I choć szczególnie młodsze pokolenie nie przykłada do tego już tak wielkiej wagi, to nadal wiele osób szuka pomysłów na andrzejki, chcąc spędzić je w nieco oryginalniejszy sposób niż na klasycznej domówce. Jesteś w takiej samej sytuacji? Mamy więc dla Ciebie kilka inspiracji – na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Powrót do tradycji

Na dobry początek warto pomyśleć o zorganizowaniu imprezy andrzejkowej z wróżbami. To sympatyczny powrót do czasów dzieciństwa i balów andrzejkowych w szkole czy przedszkolu. W polskiej kulturze znajdziemy mnóstwo przykładów wróżb, między innymi z wypalaniem wosku przez dziurkę od klucza do miski z wodą (uzyskany wzór rzekomo ma świadczyć o tym, co nas czeka w przyszłości) czy układaniem butów w stronę drzwi (czyj but stanie przy drzwiach, jako pierwszy, tego czeka rychły ożenek/zamążpójście).

Oczywiście takie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, natomiast jest to bardzo fajny sposób na kreatywne spędzenie wieczoru andrzejkowego, niekoniecznie przy głośnej muzyce i suto zastawionym alkoholem stole. Co ważne, w te zabawy można zaangażować dzieci i spędzić czas rodzinnie.

Andrzejkowy wypad za miasto

To już propozycja dla tych, którzy ciągle szukają okazji, by gdzieś się wyrwać. Wypad za miasto w same andrzejki lub w okolicach imienin Andrzeja jest bardzo dobrym pomysłem na aktywne spędzenie czasu. W Polsce wciąż jest mnóstwo atrakcji do odkrycia, a późną jesienią dostępność miejsc noclegowych w dobrych cenach jest znacznie większa niż np. latem.

Jeśli masz do dyspozycji kilka wolnych dni, to pomyśl również o zagranicznym city-breaku, czyli krótkim wypadzie do atrakcyjnego turystycznie miasta gdzieś w Europie. Pod koniec listopada można znaleźć naprawdę świetne okazje na bilety lotnicze.

Romantyczna kolacja

Kto powiedział, że andrzejki trzeba obchodzić w szerokim gronie? Żyjemy w tak szybkich czasach, że często nie mamy wielu okazji, aby pobyć tylko we dwoje. Warto więc wykorzystywać każdą z nich, a taką bez wątpienia jest andrzejkowy, magiczny wieczór. Wiele restauracji szykuje na ten dzień specjalne menu, dlatego pomyśl o zarezerwowaniu stolika w dobrym lokalu.

Weekend w SPA dla naładowania baterii

Andrzejki mogą być dobrym pretekstem, aby wreszcie zrealizować plan krótkiego wypadku do wysokiej klasy hotelu SPA. To propozycja zarówno dla par, jak i singli czy zgranej paczki znajomych. Jeśli układ kalendarza jest korzystny i andrzejki zahaczają o weekend (lub wypadają w jego środku), to na pewno warto wziąć tę propozycję pod uwagę. Zwłaszcza, że wiele hoteli szykuje na ten czas specjalne pakiety pobytowe.

Naszym sprawdzonym wyborem jest czterogwiazdkowy Hotel BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, zaledwie kilkanaście minut jazdy samochodem z Zakopanego. Przepięknie położony, w otoczeniu lasu i z zachwycającym widokiem na Tatry, ten obiekt spełni oczekiwania jakościowe nawet bardzo wymagających gości.

W hotelu do dyspozycji mamy nie tylko komfortowe pokoje, ale także znakomicie wyposażoną strefę Wellness BUKOVINA z różnego rodzaju zabiegami i masażami, w tym dla dwojga. Goście hotelu mogą również korzystać ze strefy SPA z saunami i jacuzzi oraz mają nieograniczony dostęp do basenów termalnych w słynnych Termach BUKOVINA.

Impreza w… wodzie termalnej

Jeśli dotychczasowe pomysły wydają Ci się zbyt sztampowe, to mamy coś naprawdę wyjątkowego. Czy byłeś kiedyś na imprezie, której uczestnicy bawią się… w basenie? Nie? W takim razie czas najwyższy spróbować!

Takie wyjątkowe andrzejki organizują Termy BUKOVINA, gdzie w ramach nocy basenów można się wyszaleć przy dźwiękach muzyki klubowej, nie martwić się doborem garderoby (wszyscy są w strojach kąpielowych) i spędzić ten wieczór w sposób bardzo nieoczywisty.

Noc basenów w Termach BUKOVINA (https://www.termybukovina.pl) to największy wodny parkiet w Europie i bez wątpienia najciekawsza impreza andrzejkowa na Podhalu. Oczywiście z uroków term i dobrodziejstw wody termalnej można skorzystać także w ciągu dnia czy w ramach dłuższego pobytu, na przykład we dwoje. To super pomysł na złapanie oddechu przed pracowitą końcówką roku.

Więcej o tym, dlaczego warto spędzić andrzejki w Termach BUKOVINA, przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/nie-masz-pomyslu-na-andrzejki-oto-5-powodow-by-spedzic-je-w-termach-bukovina.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Aktualności

Sprawdź również

Jak się płaci za drogi w Słowenii?

Słowenia zachwyca zarówno entuzjastów turystyki górskiej, jak i miłośników relaksu nad Adr…