Home Artykuły Pięciogwiazdkowy luksus – jakie warunki trzeba spełnić, by oferować go gościom?

Pięciogwiazdkowy luksus – jakie warunki trzeba spełnić, by oferować go gościom?

4 min read

Pomimo iż nie istnieją ujednolicone, międzynarodowe i uniwersalne kryteria przyznawania hotelom gwiazdek, ich liczba może stanowić dla nas pewną wskazówkę co do standardów proponowanych usług. Sprawdźmy, czego możemy oczekiwać od obiektów pięciogwiazdkowych.Pierwsze wrażenie

Chociaż nie można odmówić hotelom dwu- lub trzygwiazdkowym gustownego wystroju, w przypadku tych pięciogwiazdkowych właściwa aranżacja wnętrz jest absolutnie niezbędna. Dzięki temu gość już od progu chłonie atmosferę luksusu. Warto tak zaprojektować i udekorować hotelowe pokoje i inne pomieszczenia, aby harmonijnie komponowały się z otoczeniem.

Standard pokoju

W pięciogwiazdkowym hotelu przede wszystkim muszą zostać spełnione wymogi przestrzenne. Jednoosobowy pokój powinien mieć co najmniej 14 m², dwuosobowy 18 m², natomiast apartament co najmniej 25 m² (http://www.luxlux.pl/artykul/hotele-jak-przyznaje-sie-gwiazdki-22801). Ważne jest także łóżko wraz z doskonałym, wygodnym materacem. Ponadto we wszystkich pokojach powinny znajdować się: klimatyzacja, telewizor, telefon, radio, internet i dobrze zaopatrzony barek. W większości apartamentów, a niekiedy także w innych pokojach, do dyspozycji gości jest również sejf oraz aparat fotograficzny. Łazienka w pokoju hotelowym to standard, jednak w tym przypadku jest ona o wiele bardziej przestronna i w pełni wyposażona we wszystko, czego gość może potrzebować.

Obsługa na najwyższym poziomie

W pięciogwiazdkowym hotelu będziemy profesjonalnie obsłużeni już na parkingu. Także w Polsce coraz częściej zatrudnia się osoby odpowiedzialne za parkowanie samochodów oraz wyładowanie bagażu i dostarczenie go do pokoju. Cały personel powinien znać język obcy co najmniej w stopniu podstawowym (przeważnie jest to język angielski), natomiast osoby zatrudnione w recepcji muszą znać przynajmniej dwa języki obce, w tym jeden biegle.

Istnieje cały szereg usług, z których mogą korzystać hotelowi goście, na przykład pralnia, usługa prasowania itd. W wielu przypadkach jest to dodatkowo płatne lub dostępne w pakietach biznesowych. Natomiast pięciogwiazdkowe hotele umożliwiają skorzystanie z tych usług bez dodatkowej opłaty.

Dodatkowe atrakcje

Pięciogwiazdkowy luksus to także posiłki i alkohole serwowane gościom przez całą dobę, ekskluzywny hotelowy klub sportowy, hotelowe SPA i gabinety odnowy biologicznej, butiki i obiekty rekreacyjne, takie jak korty tenisowe czy pola golfowe. W zależności od położenia hotelu oferowane są gościom lokalne atrakcje, na przykład możliwość wynajęcia sprzętu wodnego i skorzystanie z uroków mazurskich jezior. Propozycję taką odnajdziemy na stronie www.hotelmarinaclub.pl

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…