Home Artykuły Organizujesz konferencję lub spotkanie biznesowe? Sprawdź, jak wybrać najlepsze miejsce na takie wydarzenie

Organizujesz konferencję lub spotkanie biznesowe? Sprawdź, jak wybrać najlepsze miejsce na takie wydarzenie

5 min read
Dla organizatorów spotkań biznesowych, szkoleń, czy konferencji przygotowanie tego typu przedsięwzięcia to przede wszystkim wybór miejsca. Elegancka, funkcjonalna sala konferencyjna lub hotel z nowoczesnym zapleczem dedykowanym organizacji spotkań biznesowych to w zasadzie gwarancja sukcesu. Jak jednak wybrać najlepsze miejsce? Czym kierować się w wyborze, aby wydarzenie spełniło oczekiwania absolutnie wszystkich? Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Hotel, centrum konferencyjne, czy biurowiec z salą konferencyjną?

Zdecydowanie hotel. Oczywiście ten z profesjonalnie wyposażonym zapleczem konferencyjnym. Nowoczesne, eleganckie, klimatyzowane sale konferencyjne, jak np. te proponowane przez jeden z krakowskich hoteli na http://grandascot.pl/przyjecia-i-konferencje/, to gwarancja komfortu zarówno uczestników spotkania, jak i organizatorów. Wszystko, co niezbędne masz tutaj pod ręką, a sama sala konferencyjna nada spotkaniu szczególnego charakteru z nutą elegancji, czy nawet splendoru, jednak zawsze w dobrym stylu i w zdecydowanie profesjonalnej atmosferze. Co przemawia na korzyść hotelu? Dobrze wybrany hotel dysponować będzie kilkoma salami konferencyjnymi o różnej wielkości – na wielkie konferencje, jak i kameralne spotkania. W ten sposób łatwiej dopasujesz salę do liczby uczestników wydarzenia. Poza tym wybór hotelu to opcja zdecydowanie wygodna – w hotelu można zakwaterować uczestników wydarzenia w tym samym miejscu, w którym ono się odbywa. Odpada zatem problem związany z dojazdem na miejsce oraz zapewnieniem posiłków.

Komfort uczestników konferencji to priorytet

Uczestnicy szkoleń, czy konferencji mają coraz wyższe wymagania związane z wydarzeniem, w jakim uczestniczą oraz miejscem, w którym owe wydarzenie się odbywa. Dlatego tak istotne jest, aby wybierając salę konferencyjną i hotel mieć na uwadze standard pokoi hotelowych, komfort, jakiego dostarczają sale konferencyjne oraz infrastruktura hotelowa poza nimi, a także możliwość zagospodarowania przez uczestników wydarzenia czasu wolnego – czy to w samym obiekcie, czy też w jego sąsiedztwie (poza samym hotelem liczyć będzie się zatem jego lokalizacja – np. w interesującym mieście z wieloma miejscami do zwiedzania).

Kluczowe znaczenie będzie mieć nowoczesna infrastruktura i wyposażenie

Sukces konferencji nie będzie możliwy, jeśli wybrane miejsce nie będzie odpowiednio przygotowane pod względem wyposażenia. Poza wygodnymi krzesłami, sofami (czasem trzeba spędzić na nich kilka godzin), czy systemem klimatyzacji, konieczne będzie nowoczesne zaplecze techniczne, w tym odpowiednie oświetlenie, wysokiej klasy sprzęt multimedialny i szybki (przewodowy i bezprzewodowy) dostęp do Internetu. Wszystko to pozwoli sprawnie i wygodnie dla poprowadzić spotkanie.

Catering? Tutaj warto zdać się na uznanego szefa kuchni

Przewaga organizacji konferencji w hotelu polegać będzie także na dostępie do posiłków przygotowywanych i wydawanych na miejscu, dodatkowo w szerokiej i elastycznej ofercie, którą z łatwością dopasujesz do charakteru i potrzeb spotkania. Co więcej, pieczę nad hotelowym menu sprawuje najczęściej uznany szef kuchni, którego doświadczenie i kunszt pracy doskonale przekładają się na proponowane danie. Uczestnicy spotkania z pewnością to docenią. Wszystko to z pewnością ułatwi prowadzenia konferencji, a przy tym zadba o dobre wrażenia gości.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Ciekawe atrakcje w Gdyni i okolicy. Sprawdź co warto zobaczyć!

Udając się na tegoroczny urlop nad polskie morze, warto zahaczyć o Gdynię. Jest to wszak i…