Home Artykuły Najlepsze pocztówki multimedialne z wakacji – Sony Experia X

Najlepsze pocztówki multimedialne z wakacji – Sony Experia X

7 min read

Xperia X to nowa jakość w dziedzinie smartfonowej fotografii. Urządzenie dysponuje optyką jeszcze do niedawna zarezerwowaną jedynie dla profesjonalistów.

Niezapomniane kadry z wakacji

Stereotyp Polaka wyjeżdżającego na urlop raz w roku, w czasie którego nie ma miejsca na zwiedzanie, bowiem przeważają innego typu rozrywki, pomału odchodzi do lamusa. Przeciętny Kowalski coraz częściej odwiedza nie tylko Bułgarię czy Grecję, ale również egzotyczne kraje. Wpływ na to ma poprawa warunków życia oraz bogatsza z roku na rok oferta biur podróży. Choć oczywiście nie wszyscy wyjeżdżają z organizatorami turystycznymi. Spora część podróżników preferuje wyprawy zaplanowane od początku do końca samodzielnie. Daje to znacznie więcej swobody w organizacji czasu. Dzięki temu zobaczysz wszystko to, co Cię zainteresuje i nie będziesz musiał oglądać się na całą grupę turystów.

Nie ma jednak recepty na udany wyjazd. Każdy preferuje inne okoliczności podróży, kierunki czy towarzystwo. Bez wątpienia natomiast z każdej wyprawy pozostaje masa wspomnień i cudownych chwil, które chce się zachować w pamięci jak najdłużej. Aby wspomnienia z czasem nie wyblakły, warto wspomóc się pamięcią telefonu Sony Xperia X. Dzięki temu w każdym momencie możesz wrócić do uchwyconych kadrów, przypomnieć sobie wiele wydarzeń czy po prostu obejrzeć zdjęcia i filmy z danej wyprawy. Sprzęt optyczny w Xperii X to podzespoły najwyższej klasy, dlatego masz pewność, że wszelkie zarejestrowane materiały będą doskonałej jakości.

Wszystkie wspomnienia w telefonie Sony Xperia X

Duża pamięć wbudowana pozwala na zachowanie naprawdę wielu materiałów. Dzięki temu nie stracisz ich w żaden sposób, a do tego w każdej chwili będą w kieszeni lub marynarce. Jeżeli tylko zechcesz, odtworzysz wszystkie wspomnienia, a zapisane pliki możesz edytować dzięki dedykowanym do tego celu aplikacjom.

Zanim jednak do tego przystąpisz, najpierw musisz je wykonać. Aby zrobić jakościową fotografię lub film, wcale nie musisz być profesjonalistą. W Sony Xperia X zamontowano jeden z najlepszych aparatów na rynku telefonów komórkowych. Posiada on jedyną w swoim rodzaju rozdzielczość wynoszącą aż 23 Mpix. Konstruktorzy wyposażyli urządzenie w technologię Smart Capture, która opiera swoje działanie na hybrydowym mechanizmie automatycznej ostrości z przewidywaniem ruchu. Możesz wybrać osobę czy obiekt, który będzie automatycznie śledzony.

Sprzęt takiej jakości to gwarancja zdjęć wyrazistych i bez rozmyć. Głębia barw oraz kontrast zapewnią znakomity efekt, całość działa niebywale szybko. Ustawienie ostrości i wykonanie fotografii (m.in. dzięki znacznie skróconemu czasowi reakcji) jest szybsze niż kiedykolwiek, co ułatwia uchwycenie spontanicznych kadrów. Telefon Sony przypadnie do gustu także miłośnikom selfie. Przednia soczewka o rozdzielczości 13 Mpix jest niespotykana w innych smartfonach tej klasy. Kilka kliknięć w wyświetlacz wystarczy, aby zrobić doskonałe zdjęcie z ręki, na którym mogą znaleźć się również Twoi znajomi albo interesujący krajobraz.

Podziel się multimedialnymi pocztówkami

Gotowe zdjęcia czy filmy cechują się znakomitą jakością, nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby podzielić się nimi z bliskimi. Możesz udostępnić je np. w mediach społecznościowych. Jeśli w większym stopniu cenisz sobie prywatność, wyślij fotografię w formie wiadomości prywatnej.

Wysoka rozdzielczość zapisanych plików pozwala na oglądanie ich nawet na ekranie dużego telewizora, dzielenie się na Instagramie czy wrzucenia na Pinteresta. Możesz zaprosić bliskich na wieczorny pokaz slajdów, na którym wspólnie wrócicie do najlepszych chwil z Waszego wyjazdu i raz jeszcze przeżyjecie ten znakomity czas razem.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Jak się płaci za drogi w Słowenii?

Słowenia zachwyca zarówno entuzjastów turystyki górskiej, jak i miłośników relaksu nad Adr…