Home Artykuły Najdziwniejsze SPA w Polsce

Najdziwniejsze SPA w Polsce

5 min read

We współczesnych czasach życie sunie bardzo szybko do przodu, coraz rzadziej znajdujemy wolną chwilę by odpocząć i o siebie zadbać. Na szczęście, w dobie kompleksowych usług dotyczących dosłownie wszystkiego, w każdym mieście znajdziemy Spa oferujące szeroką gamę pielęgnujących zabiegów. Oto kilka najciekawszych z nich.

W Młynie Jacka, czterogwiazdkowym hotelu połączonym ze Spa w Wadowicach, znajdziemy dużo różnych ciekawych zabiegów, jak choćby ten z masażem ciała w saunie fińskiej stemplami z czosnkiem niedźwiedzim i refleksoterapią stóp, czyli masażem punktów odruchowych – refleksów, których rozmasowanie wpływa zbawiennie na cały układ organizmu. W Młynie czekają nas wino-, lub piwo terapia, zawierająca w sobie kąpiel w danym trunku, zabiegi na twarz i oczywiście, degustację.

W centralnym miejscu Polski, w Wolbórzu, również znajdziemy hotel z bogatą ofertą spa. Trzygwiazdkowy Instytut Spa & Wellness Magellan zaprasza na odpoczynek i regenerację ciała podczas licznych ceremonii. Na przykład Ceremonia Bursztynowa, zaczynająca się od peelingu, maski i kremu, z czego wszystkie kosmetyki posiadają w sobie drobinki bursztynowe. Podczas zabiegu wykonuje się również masaż kamieniami bursztynowymi oraz maskę na twarz ‘Bursztynowe Odmłodzenie’. Magellan oferuje nam również inne Ceremonie: Lawendową, Czekoladową, Cytrusową, czy Borowinową, wszystkie oparte na głównym składniku.

Na północnym wschodzie Polski, w okolicach Olsztyna w małej miejscowości Mrągowo, znajduje się wspaniały obiekt Spa & Wellness. Termy Azzun to jedyne takie miejsce w Polsce gdzie znajdziemy wyjątkowy świat saun i łaźni, baseny, jacuzzi, basen z przeciwprądem, grotą muzyczną (gdzie muzykę słyszymy pod wodą!) i basen zewnętrzny z rzymsko stylizowanym amfiteatrem. Wszystkie zabiegi Spa wzorowane są na kulturze wschodu; w Azzunie zabiegi pobudzają wszystkie zmysły przez dotyk, zapach, smak i słuch. Popisowym numerem jest ekskluzywny masaż na podgrzanym kamieniu z peelingiem całego ciała w pianie. W Azzunie możemy spróbować lekcji Watsu, przez niektórych uważaną za najbardziej zaawansowana formą pracy nad ciałem w XXI wieku. Jego ceremonia odbywa się w ciepłej wodzie i jest sekwencją ruchów podobnych do tańca, skoordynowanych i przeplatanych z japońskim masażem Shiatsu, który pozwala odpłynąć w stan rozluźnienia i błogości.

Niekonwencjonalne metody relaksu oferuje również Hotel & Spa Dana, czterogwiazdkowy obiekt na obrzeżach Zielonej Góry. Oprócz standardowych masaży, saun czy grot solnych oferuje fizykoterapie i przyciąga klientów chętnych do pokosztowania prądu. Elektroterapia za pomocą prądu stałego i impulsowego łagodzi bóle, poprawia ukrwienie i zmniejsza napięcie mięśni, podobnie elektrostymulacja, skupiająca się właśnie głównie na mięśniach czy przedskórna stymulacja nerwów. Do wyboru mamy różne rodzaje prądów, w różny sposób stymulujące nasz organizm. W ofertę wchodzi Jonoforeza wprowadzająca jony wskazanego leku do tkanek, laseroterapia czy ultrasonoterapia, lecząca ultradźwiękami.

 

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Jas Hennessy & Co – historia legendarnej firmy

Jednym z najbardziej znanych na całym świecie producentów koniaku jest firma Jas Hennessy …