Home Artykuły Destynacje Polska Jastarnia – dlaczego warto ją odwiedzić?

Jastarnia – dlaczego warto ją odwiedzić?

6 min read

W okresie letnim jesteśmy zalewani ofertami wczasowymi Co jednak gdybyśmy chcieli wypocząć w nieco spokojniejszym miejscu, np., na Helu? Wystarczy w wyszukiwarce wpisać apartamenty Jastarnia, a przekonamy się, że najdziemy swój wakacyjny kąt w miejscu otoczony zewsząd morzem.

Świetna baza wypadowa na Hel i okolice

Jastarnia to niewielka miejscowość usytuowana na Helu. Trudno obie wyobrazić, by posiadać nocleg bardziej na północ. Ta malownicza miejscowość usytuowana jest w połowie półwyspu, nie daleko jego najwęższego miejsca zlokalizowanego między miejscowościami Hel a kultowymi Chałupami znanymi z piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Miejsce to ma zaledwie 150 m szerokości, a od brzegu do brzegu jesteśmy w stanie przejść w kilkadziesiąt sekund.

Nie bez znaczenia jest tutaj dostęp do zatoki Puckiej czy Cypla Rewskiego, które stanowią raj dla amatorów sportów wodnych. Nieopodal znajdują się inne miejscowości znane z nadmorskiej sielanki takie jak Władysławowo, Puck czy kultowe Trójmiasto.

Atrakcje turystyczne, czyli brak czasu na nudę

Dzięki temu, że wpisaliśmy wcześniej jako nasz obiekt zainteresowania apartamenty Jastarnia, możemy cieszyć się łatwym dostępem do wielu atrakcji. Do wspomnianego wcześniej trójmiasta nie musimy przedzierać się przez korki. Wystarczy, że odpłyniemy promem, który kursuje między Gdynią a Helem. Możemy również skorzystać z nieco bardziej konserwatywnego środka transportu, jakim jest starodawna kolejka wąskotorowa przeszywająca cały półwyspem. To z niej właśnie możemy podziwiać z bliskiej odległości wydmy oraz nadmorską panoramę.

Ponadto w Jastarni znajduje się lotnisko, na którym możemy wykupić lot widokowy śmigłowcem lub samolotem. A dla fanów mocnych wrażeń pozostaje skok spadochronowy.

Po przeżyciu takich wrażeń czas na posiłek. Tutaj ciężko się zawieźć. Okolica obfituje w liczne smażalnie rybne tzw. machoperie, restauracje czy drink-bary. W tych miejscach możemy uraczyć się świeżą rybą, która została złowiona ostatniego ranka. Oczywiście istnieje też mnóstwo kulinarnych alternatyw takich jak wata cukrowa czy gofry z bitą śmietaną, przy których nad morzem mało kto jest w stanie przejść obojętnie.

Dla mniej aktywnych pozostaje spędzanie czasu na plażach i zażywanie kąpieli morskich oraz słonecznych.

Miejsce z historią

Półwysep helski zasłynął podczas działań kampanii wrześniowej. To w jego okolicy znajduje się słynne Westerplatte. Półwysep usiany jest pamiątkami z okresu wojennego. Możemy odnaleźć tam odrestaurowane pojazdy z epoki, liczne bunkry czy tunele. Półwysep posiada wiele fortyfikacji w tym schrony, baterie morskie oraz tunele, które je łączą.

Bez wątpienia jest to miejsce dla fanów historii. Poza eksponatami z II WŚ możemy też odwiedzić zabytkową chatę rybacką w Jastarni. Jest to miejsce stanowiące dokonały punkt wypadowy do pobliskich elementów obrony wybrzeża. Płynąć promem, w trakcie wycieczek widokowych z Gdyni można zobaczyć bazę Polskiej Marynarki Wojennej, falochron czy nawet zatopiony okręt podwodny.

Wczasy w Jastarni dają ogromną możliwość wyboru spędzania wolnego czasu, a także możliwość odbycia kulinarnej podróży po lokalnych przysmakach.

Luksusowe apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Polska

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…