Home Artykuły Jak zaplanować weekendowy wyjazd w góry?

Jak zaplanować weekendowy wyjazd w góry?

3 min read

Coraz więcej osób lubi aktywnie spędzać wolny czas i nie dotyczy to tylko czasu po pracy czy szkole, ale również, a może nawet przede wszystkim weekendów. Dwa wolne dni podczas weekendu pozwalają zaplanować rozrywkę, która jest trudna do zrealizowania w ciągu tygodnia ze względu na ograniczoną ilość czasu. Oprócz tradycyjnych wyjść na imprezy, koncerty i spektakle, dużą popularnością cieszą się weekendowe wyjazdy. Może być to wycieczka do innego miasta, ale również wyjazd w góry. Weekendy w górach planujemy przede wszystkim zimą, ale wiosna i lato mogą również okazać się dobrą porą na taki wyjazd, pomimo braku śniegu.

Stolicą polskich gór jest oczywiście Zakopane, ale to nie jedyne miejsce gdzie w każdy weekend zjeżdżają rzesze turystów. Innym, równie znanym miejscem takich wypraw jest Szczyrk. Szczyrk jest jednym z głównych celów wypraw narciarzy, ale również wiosną ściąga miłośników górskich wędrówek oraz osoby, które chcą po prostu zrelaksować się na łonie natury. Planując weekendowy wyjazd do Szczyrku warto ustalić przynajmniej kilka punktów programu naszego wyjazdu tak, aby ten krótki wypad za miasto jak najlepiej spożytkować.

Oprócz górskich wędrówek możemy również skorzystać z szerokiej oferty SPA, jaką proponują hotele w Szczyrku. Hotel Spa Elbrus w Szczyrku proponuje swoim gościom wachlarz zabiegów z zakresu odnowy biologicznej, co sprawi, że taki wyjazd wprawi nas w dobry nastrój i doda nam sił na kolejne tygodnie spędzone w pracy lub na uczelni. Oprócz korzystania z atrakcji hotelowych warto poznać atrakcje, jakie daje sam Szczyrk i okolice. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością nie odmówią sobie wejścia na jeden ze szczytów okalających Szczyrk. Do wyboru będą mieli między innymi Skrzyczne, Klimczok oraz Baranią Górę. Połączenie takiej wędrówki z późniejszą wizytą w Spa może okazać się doskonałym pomysłem na weekend.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Artykuły

Sprawdź również

Kampery: Podróżuj z pełnym komfortem i niezależnością

Kampery to bez wątpienia niezwykle wdzięczny środek transportu, doceniany przez osoby w ka…