Home Aktualności Czy opinie o liniach lotniczych w sieci pomagają w zakupie biletów?

Czy opinie o liniach lotniczych w sieci pomagają w zakupie biletów?

6 min read

Samoloty to najszybsze i najbezpieczniejsze środki transportu, jakimi poruszają się ludzie. Trudno wyobrazić sobie wielodniowy dojazd samochodem do oddalonego kraju, kiedy wsiadając w samolot, można dotrzeć tam w ciągu kilku godzin. Jak wybrać odpowiednią linię lotniczą i w jaki sposób opinie klientów mogą ułatwić ten wybór?

Jaką linię lotniczą wybrać?

Zwykle pierwszym, na co zwraca się uwagę przy wyborze linii lotniczych, jest cena przelotu. Wybierając jak najniższą, dobrze jest liczyć się z mniejszym komfortem podróży, czyli małą ilością miejsca wokół fotela, ograniczeniami co do przewożonego bagażu i mniejszym wyborem usług pokładowych, w tym między innymi posiłków serwowanych podczas lotu.

Warto zadać sobie pytanie – co jest ważniejsze, niska cena czy komfort podróży? Droższymi ofertami często zainteresowane są rodziny podróżujące z małymi dziećmi oraz osoby wybierające się w daleką podróż, taką, która potrwa kilka, albo nawet kilkanaście godzin. Wówczas wygodny fotel w samolocie, ilość posiadanego przy nim miejsca, czy wybór posiłków ma znacznie większe znaczenie, niż podczas krótkiego lotu do sąsiedniego kraju.

Przy wyborze linii lotniczych często znaczenie mają także ich opóźnienia i, zdarzające się znacznie rzadziej, odwołania lotu. Przed zakupem biletów warto zapoznać się ze średnimi opóźnieniami danych linii oraz rekompensatach, których można domagać się z ich tytułu.

Opinie o liniach lotniczych – czy warto je czytać?

Nie każdy ma wystarczającą ilość czasu wolnego, żeby prześwietlać działanie wszystkich czynnych linii lotniczych przed podróżą. Jeśli jest to osoba, która już ma za sobą pierwsze doświadczenia latania samolotem, wybór może być prostszy. Trudniej będzie komuś, dla kogo ma to być pierwszy lub jeden z pierwszych przelotów – taka osoba nie ma własnych doświadczeń związanych z liniami lotniczymi, a więc nie wie, które z nich spełniają wszystkie jej wymagania. Jak w takiej sytuacji znaleźć tę właściwą?

Jednym z popularnych rozwiązań jest skorzystanie z pomocy fachowego doradcy. Ponieważ takie usługi mogą sporo kosztować, wiele osób stara się zebrać własną bazę doświadczeń. Jak? Dzięki czytaniu opinii pozostawianych przez innych klientów.

Gdzie szukać wartościowych opinii i jakie ważne informacje mogą się w nich znaleźć? Opinie o konkretnych liniach często dostępne są na oficjalnych stronach internetowych, w wyszukiwarkach, a także mediach społecznościowych. Warto zajrzeć również na strony takie jak https://www.gowork.pl, które zbierają opinie o firmach i to nie tylko od ich klientów, ale także i pracowników, a nawet osób po rozmowie rekrutacyjnej.

Na co zwracać uwagę, czytając opinie? Jakich informacji poszukiwać? W przypadku ceny biletów warto dowiedzieć się, co jest w niej zawarte. Czytając opinie klientów, można sporo dowiedzieć się na temat ogólnie pojętej jakości obsługi. Sporo informacji odnosi się także do ograniczeń dla bagażu podręcznego oraz posiłków serwowanych na pokładzie samolotu, w tym ich smaku i świeżości. W opiniach klienci zawierają także informacje na temat ewentualnych opóźnień samolotów, składanych reklamacji, a nawet płatnego bagażu dodatkowego i sposobu jego przewozu.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Aktualności

Sprawdź również

Jak się płaci za drogi w Słowenii?

Słowenia zachwyca zarówno entuzjastów turystyki górskiej, jak i miłośników relaksu nad Adr…