Home Artykuły Destynacje Polska Ciekawe atrakcje w Gdyni i okolicy. Sprawdź co warto zobaczyć!

Ciekawe atrakcje w Gdyni i okolicy. Sprawdź co warto zobaczyć!

5 min read

Udając się na tegoroczny urlop nad polskie morze, warto zahaczyć o Gdynię. Jest to wszak idealne miejsce na krótki wypad przejazdem, jak i długi wakacyjny pobyt. Jako że, jeszcze niemal przed stu laty miasto było jedynie niewielką osadą rybacką, tym bardziej zasługuje na uwagę- dziś uznawana jest bowiem, za najnowocześniejsze miasto w trójmieście. Znajdziemy tu między innymi modernistyczną architekturę z lat 30, zwiedzimy marinę z imponującymi jachtami, czy skorzystamy z licznych ścieżek rowerowych i szlaków krajoznawczych. Aktywni mogą także wybrać się na malowniczy spacer wzdłuż plaży, po okazałym klifie- atrakcji zatem tu nie brakuje.

Na weekend i na wakacje

Turyści, przyjeżdżający do Gdyni na weekend, mogą śmiało zatrzymać się, chociażby w urokliwym hotelu nad morzem w trójmieście- Willa Lubicz w Gdyni. Tam też, czekać na nich będą niezapomniane wrażenia w iście bajkowej okolicy- położenie nad samym Bałtykiem, z historią w tle mówi już samo za siebie (nie wszystkie hotele w okolicy mogą pochwalić się atmosferą z czasów dwudziestolecia międzywojennego). Poza tym dzisiaj willa wciąż zaprasza na szampańską zabawę i wspaniały wypoczynek dla każdego z osobna. Jeżeli pragniesz na własnej skórze poczuć aurę lat trzydziestych, polecamy bliżej przyjrzeć się kolejnym zaletom.

Niezależnie, czy odwiedzamy Gdynię z rodziną, znajomymi, czy samemu, możemy swobodnie korzystać z tutejszych kawiarenek, skwerów i imprez pod gołym niebem. Najbardziej znanym punktem miasta, jest Skwer Kościuszki- deptak, wzdłuż którego ciągną się liczne bary, restauracje i kafejki, a także cumują statki, w tym słynny, 101- letni „Dar Pomorza” lub okręt ORP „Błyskawica”.

Oprócz tego koniecznie trzeba udać się do najpiękniejszej z dzielnic, czyli Orłowa, jak również przejść na molo i zobaczyć na własne oczy stromy klif orłowski. Wyruszając z Willi Lubicz, naszego hotelu nad morzem w trójmieście, możemy zrobić sobie wycieczkę na przykład nad potok Kacza, gdzie stoi domek, w którym prawdopodobnie powstał „Wiatr od morza” autorstwa Stefana Żeromskiego. W pobliskich Kolibkach zaś można pojeździć konno, uzgodniwszy uprzednio termin w biurze ośrodka jeździeckiego, które mieści się w domu nieopodal stajni.

Tak więc zdecydowanie opłaca się zwiedzić ten rejon i zamieszkać w jakże oryginalnym trójmiejskim hotelu nad morzem, a wakacje w tym miejscu, z pewnością zostaną nam długo w pamięci.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Polska

Sprawdź również

Jas Hennessy & Co – historia legendarnej firmy

Jednym z najbardziej znanych na całym świecie producentów koniaku jest firma Jas Hennessy …