Home Aktualności Zabiegi niewskazane dla kobiet w ciąży

Zabiegi niewskazane dla kobiet w ciąży

3 min read

Obiekty SPA oferują szereg różnorodnych zabiegów dla kobiet w ciąży, które pozwolą się im zrelaksować i poprawią kondycję skóry. Jednakże z niektórych warto zrezygnować, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka. Poniżej prezentujemy część z nich:

1) sauna

Pobyt w saunie odpręża i relaksuje, jednakże wysokie różnice temperatur mają niekorzystny wpływ na zdrowie rozwijającego się maluszka.

2) depilacja woskiem

Depilacji woskiem towarzyszy ból, który w skrajnych przypadkach w połączeniu ze stresem może nawet wywołać akcje porodową. Depilacja u kobiet w ciąży powinna odbywać się przy użyciu delikatniejszych środków, najlepiej tuż przed porodem.

3) Solarium

Promienie UV szkodliwie wpływają nie tylko na organizm przyszłej matki ale również przedostają się do rozwijającego się płodu i mogą doprowadzić do nieodwracalnych jego wad rozwojowych. Ciężarne kobiety chcąc uzyskać delikatną opaleniznę powinny zdecydować się zamiast tego na opalanie natryskowe.

4) makijaż permanentny

Podobnie jak w przypadku tatuażu czy przekłucia jakiejś części ciała, makijaż permanentny pociąga za sobą ryzyko wdania się zakażenia, które zaszkodzi zarówno matce jak i dziecku.

5) zabiegi ujędrniające, antycellulitowe

Wysokie stężenie różnych składników w stosowanych do zabiegu kosmetykach ujędrniających i antycellulitowych może wywołać wady rozwojowe u płodu. Warto zatem z odzyskaniem idealnej sylwetki poczekać do porodu.

6) intensywne masaże okolic brzucha

Oczywiście odpowiednio wykonany delikatny masaż relaksacyjny twarzy, kręgosłupa czy karku jest jak najbardziej wskazany dla kobiet w ciąży. Nie może być jednak on zbyt intensywny i przeprowadzany w okolicach brzucha.

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Aktualności

Sprawdź również

Spokojny wypoczynek w Enklawie Białowieskiej

Położona w Puszczy Białowieskiej Enklawa Białowieska to jedno z piękniejszych miejsc na te…