Home Artykuły Destynacje Polska Atrakcje Turystyczne Poznania

Atrakcje Turystyczne Poznania

4 min read

Sprawdź: Noclegi PoznańApartamenty Poznań, Obiekty Konferencyjne Poznań

Poznań jest miastem silnie związanym z ruchem patriotycznym w Polsce. Jest jedynym miastem, którego nazwa występuje w hymnie Polski. Ponad półmilionowa aglomeracja jest jednym z najsilniej rozwijających się miast w Europie Środkowo-Wschodniej. Bliskość Berlina i Warszawy oraz infrastruktura na wysokim poziomie świadczą o coraz większym zainteresowaniu tą metropolią przedsiębiorców i biznesmenów z całego świata. Rozwijający się port lotniczy Ławica, przebiegająca na południu Autostrada A2 oraz inwestycje w centrum Poznania zapewniają coraz większy ruch w turystyce biznesowej i korporacyjnej. Ekskluzywne i luksusowe hotele SPA w Poznaniu nie są rzadkością, także licznie można nabyć apartamenty o wysokim standardzie.

Zwiedzanie Poznania

Będąc w Poznaniu należy koniecznie udać się na rynek i podziwiać przepiękną fasadę ratusza miejskiego. Jest to perła renesansowej architektury w Polsce. Poznańska fara jest zabytkiem podobnej miary, co wymieniony wcześniej ratusz. Także Zamek Królewski wraz z fragmentami murów obronnych pełni cel wielu turystów. Podobnie jak we Wrocławiu, także w Poznaniu najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski. Jest to miejsce pochówku pierwszych władców Polski oraz pierwszy w kraju ośrodek władzy. W dzielnicy cesarskiej, która zabudowana jest reprezentacyjnymi budowlami zaprojektowanymi przez wybitnych europejskich architektów, należy zwrócić uwagę na rezydencję cesarza Wilhellma II – Zamek Cesarski. Po owocnej turystycznej wędrówce, zapoznaniu się z architekturą i stylem budownictwa, powinnością jest odwiedzenie ulicy Półwiejskiej na której znaleźć można mnogą ilość restauracji i sklepów. To właśnie na tej ulicy znajduje się Stary Browar, czyli “najpiękniejsze centrum handlowe na świecie” według organizacji ICSC. A na noc – ekskluzywne hotele SPA w Poznaniu!

Luksusowe Hotele SPA w Poznaniu

Poznań oferuje pobyt w luksusowych warunkach w wielu ekskluzywnych hotelach SPA.  Turyści mają okazję spędzać czas w obiektach noclegowych tańszych, oferujących gorsze warunki pobytowe, bądź w wyjątkowo dobrze wyposażonych luksusowych hotelach. Hotele czterogwiazdkowe i pięciogwiazdkowe umożliwiają wypoczynek o wysokiej jakości. Osoby podróżujące w celach zawodowych na pewno nie będą zawiedzeni poznańskimi hotelami SPA i apartamentami. Firmy zainteresowane imprezami integracyjnymi, motywacyjnymi lub seminariami, kursami powinni sprawdzić naszą bazę noclegową. Turystyka korporacyjna w Poznaniu gwarantuje budowanie pozytywnego wizerunku firmy na rynku.

Noclegi Poznań

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Polska

Sprawdź również

Nocleg w górach – gdzie warto się wybrać?

Przyjemny odpoczynek, relaks z dala od miasta i obowiązków oraz okazja, by odwiedzać inspi…