Home Artykuły Destynacje Polska Pomysły na majówkę 2023 Międzyzdroje czy Niechorze

Pomysły na majówkę 2023 Międzyzdroje czy Niechorze

10 min read

Majówka 2023 r. to doskonały czas, by zorganizować krótki wyjazd nad morze. Wiosną nad Bałtykiem jest bardzo przyjemnie. Choć sezon kąpielowy jeszcze się nie zaczął, jest już ciepło, wszystko kwitnie, czuć lekką bryzę. Krajobraz prezentuje się wyjątkowo malowniczo – kolory są intensywne i świeże. O tej porze roku otwierają się pierwsze smażalnie ryb, nadmorskie bary i budki z goframi. Można wziąć leżak i wylegiwać się w słońcu, jednak nie brakuje także innych atrakcji. Przedstawiamy dwie nadmorskie miejscowości, które warto odwiedzić w czasie majówki i pomysły na spędzenie czasu także podczas gorszej pogody.

Miejscowości nad morzem, które warto odwiedzić podczas majówki w 2023 r.?

Polskie miejscowości nad morzem mają bardzo dużo do zaoferowania przyjezdnym, zarówno tym, którzy nastawiają się na plażowanie, jak i preferującym inne rozrywki.

Międzyzdroje na majówkę 2023  r.

Położone w województwie zachodniopomorskim na wyspie Wolin Międzyzdroje słyną z Alei Gwiazd na której odcisnęły dłonie wybitne postaci związanych ze światem kina i teatru oraz festiwalu odbywającego się co roku w pierwszy weekend lipca. Do miasta przyjezdnych przyciąga oczywiście również piękna plaża, która jest piaszczysta i dość szeroka, znajdują się na niej liczne atrakcje dla całej rodziny.  Przyjeżdżając do Międzyzdrojów w czasie majówki, można uniknąć tłumów, które są w mieście w lipcu i w sierpniu. Woda w Bałtyku może jeszcze nie być dość ciepła, ale z całą pewnością na nudę nie będziesz narzekać.

Z całą pewnością warto wspiąć się na Kawczą Górę  to wzniesienie ze wspaniałym widokiem na Bałtyk. Warto również wybrać się na Wzgórze Gosań (95 m n.p.m.)  najwyższe wzniesienie w Polsce bezpośrednio nad morzem. Pobyt w Międzyzdrojach to doskonała okazja do eksploatacji Wolińskiego Parku Narodowego. Ciekawym doświadczeniem może być odwiedzenie stworzonego w jego sercu Rezerwatu Żubrów. Osoby zainteresowane przyrodą powinny odwiedzić Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego. W okolicy Międzyzdrojów znajdują się także dwa bardzo interesujące jeziora: Jezioro Turkusowe w Wapnicy i Czajcze w Warnowie. Zobacz sprawdzone noclegi w Międzyzdrojach na E-Wczasy.pl

Majówka w Niechorzu

W majówkę Międzyzdroje nie są tak zatłoczone, jak w szczycie sezonu, jednak nadal gwarne. Jeżeli zależy Ci na odpoczynku w ciszy i spokoju, lepszym wyborem będzie odwiedzenie jednej z niewielkich miejscowości wypoczynkowych nad morzem. Dobrym rozwiązaniem może być Niechorze, które zdecydowanie wyróżnia się ze względu na swoje położenie  to wieś w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal, którą z jednej strony otaczają wody Bałtyku, a z drugiej Jezioro Liwia Łuża.

Plaża w Niechorzu pozwala na spokojny wypoczynek, jest szeroka, znajdują się na niej trzy betonowe mola, które zostały stworzone w celu ochrony przed falami. W Niechorzu nie brakuje także miejsc na spacery i atrakcji dostępnych również podczas gorszej pogody. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim:

  • latarnię morską  to latarnia wybudowana w XIX wieku przez Niemców na wysokim klifowym brzegu. Należy do najstarszych w Polsce. Wykonana została z licowej cegły, mierzy 45 m.
  • Motylarnię  w budynku w kształcie kopuły panuje wilgotny mikroklimat, co umożliwia hodowanie rzadkich gatunków tropikalnych motyli. Kolorowe i piękne przyciągają wzrok i zachwycają nie tylko najmłodszych.
  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego  w którym znajdziesz bogatą kolekcję obiektów związanych z historią i kulturą rybacką na Pomorzu.

Zobacz też sprawdzone noclegi w Niechorzu na E-Wczasy.pl

Majówka 2023 r. nad morzem. W Twoim stylu. Co, jeżeli nie plażowanie?

Polskie wybrzeże stwarza ogromne możliwości ciekawego spędzenia czasu  nie tylko na plaży. Jeżeli pomyślisz wcześniej o tym, co lubisz, możesz zaplanować niezwykły wyjazd, który pozwoli Ci połączyć wypoczynek z pasją. Poniżej kilka propozycji.

  • Rowerem wzdłuż wybrzeża – szlaki rowerowe na Bałtyku są ciekawe i bardzo różnorodne. Wzdłuż Bałtyku (na odcinku od Świnoujścia po Hel) wiedzie słynna trasa R-10, która stanowi część międzynarodowego szlaku EuroVelo  to aż 430 km.
  • Odkrywając latarnie morskie  to niezwykłe budowle, często bardzo ciekawe pod względem architektonicznym, które w przeszłości pozwalały odnaleźć drogę statkom. Nad polskim morzem znajduje się 17 latarni, z których większość została udostępniona do zwiedzania. Warto wspiąć się, by zobaczyć ich wnętrza, obejrzeć dawne urządzenia nawigacyjne, a także popatrzeć na miasto z góry.
  • Majówka 2023 r. z historią  pobyt nad morzem to doskonała okazja by odkrywać skomplikowaną historię regionu. Nad Bałtykiem toczyły się ciężkie walki w okresie II wojny światowej. Proponujemy wybrać się na Półwysep Westerplatte  to miejsce, gdzie rozpoczął się niemiecki atak, a Polacy bohatersko bronili się pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego. Także w mniejszych miejscowościach znajdziesz często bunkry, poligony i budowle będące świadkami historii.
  • Spacery po Wolińskim i Słowińskim Parku Narodowym – polskie wybrzeże jest niezwykle ciekawe pod względem przyrodniczym. W maju warto wybrać się na długie wędrówki po parkach narodowych, podziwiając piękne krajobrazy i odkrywając bogactwo fauny i flory.

Artykuł przygotowany przez redakcję e-wczasy.pl

Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii Destynacje Polska

Sprawdź również

Impreza okolicznościowa – 15 punktów wartych uwagi

Organizowanie imprez okolicznościowych jest sztuką, która wymaga uwzględnienia wielu czynn…