Home Chania: Perła Krety

Chania: Perła Krety

5 min read

Nazywana „Perłą Krety” jest jednym z największych i najciekawszych miast na tej wyspie. Zachwyca swą wyjątkową zabudową oraz niezwykłymi atrakcjami, które rozłożyły się w najbliższej okolicy miasta. Tu Grecja może zaskoczyć swym kulturowym bogactwem, a ślady historii są doskonale widoczne na każdym kroku. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście i jego najbliższej okolicy?

Czym może zaskoczyć turystów?

Na popularność tego miasta wpływa przede wszystkim jego położenie na terenie jednej z najwspanialszych wysp greckich, jaką jest Kreta.To miejsce pokochały również biura podróży, jak na przykład Rainbow Tours, które oferuje wiele możliwości wyjazdów na Kretę w ofercie all inclusive. Dzięki temu w tutejszych hotelach można świetnie wypocząć, a doskonale rozwinięte zaplecze turystyczne zapewnia komfortowe warunki pobytu. Chania to jednak nie tylko doskonałe przygotowanie do obsługi turystów, ale i wspaniałe zabytki. Przyciąga dzielnica żydowska, na terenie której zachowała się synagoga. Spacer ulicami Starego Miasta to kolejna szansa na ujrzenie niezwykłych budowli, wśród których nie brak obiektów utrzymanych w iście weneckim stylu. Renesansowa Loggia Wenecka to jeden z tych zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Zachwyca też Port Wenecki z XIV wieku, który już dawno stał się wizytówką miasta. Czekają również muzea, w których można podziwiać przedmioty odkryte w trakcie wykopalisk archeologicznych oraz zabytki związane z miejscową kulturą i sztuką.  Z tymi cennymi zabytkami kontrastują gwarne plaże, gdzie można spędzić czas na beztroskiej zabawie w promieniach słońca. Wszystkie te walory sprawiły, że Chania i jej najbliższe okolice stały się obiektami wyjątkowego zainteresowania.

Lefka Ori: wyprawa w Białe Góry

Błędne jest założenie, iż Chania jest dobrym miejscem tylko dla miłośników plażowania i morskich kąpieli. Okolice tego miasta są idealnymi terenami dla miłośników pieszych wędrówek. Szczególnie kuszące są Białe Góry. Nie brak tu ciekawych tras pieszych oraz malowniczych dolin, w których ukryły się niewielkie wioski z tradycyjną zabudową. Nie brak tu schronisk, w których można odpocząć po trudach wędrówki. Lefka Ori to również wyjątkowe krajobrazy, które wzbudzają zachwyt i sprawiają, że wypoczynek na Krecie nabiera nowego wymiaru.

Samaria: najwspanialszy wąwóz Europy

Chania jest też doskonałym punktem wyjściowym dla tych turystów, którym marzy się wizyta w Wąwozie Samaria. To miejsce wyjątkowe. Przyciąga nie tylko jako najdłuższy wąwóz na terenie Europy, ale i jako jeden z najbardziej malowniczych zakątków Grecji. Piękne widoki oraz opuszczone przed laty wioski sprawiają, że wędrówka po tym obszarze na długo pozostaje w pamięci i wzbudza wiele emocji.Więcej podobnych
Załąduj więcej z kategorii 

Sprawdź również

Pomysły na majówkę 2023 Międzyzdroje czy Niechorze

Majówka 2023 r. to doskonały czas, by zorganizować krótki wyjazd nad morze. Wiosną nad Bał…